Privítaj jeseň štýlovo! Dámske poltopánky od Mary Jane až po retro tenisky budú IN

Zdá sa, že leto je už nenávratne preč a nám neostáva nič iné, len si uložiť všetky letné spomienky do krabičky a posunúť sa ďalej. A privítať teda jeseň, a to nielen vonku, ale aj v našom šatníku. Už akosi automaticky sme začali letné šaty a sukne odkladať a vyťahovať teplejšie svetre či bundy. Rána sú čoraz viac chladnejšie, a tak nám neostáva nič iné, len sa opäť zamilovať do vrstvenia oblečenia.

Letné sandále sa rovnako oplatí schovať, pretože ani meteorológovia nie sú moc optimistickí – čo sa babieho leta týka. Namiesto sandálov teda vytiahnite jesenné topánky, ktoré vám udržia nohy v teple. A ak potrebujete doplniť svoju jesennú zbierku topánok, tak sa inšpirujte aktuálnymi trendmi a ponukou na robel.sk. Je si z čoho vyberať!

Inšpiruj sa: Svadobné topánky pre ženícha, nevestu i svadobčanov: Vsadiť na luxus či pohodlie?

dámske poltopánky

Zdroj: robel.sk

Jesenná móda v priamom prenose

Všimli ste si, že s jeseňou akosi náš šatník začína strácať farby? Kým v lete preferujeme žiarivé farby, počas jesene nosievame skôr menej výraznejšie kúsky, ktoré nie sú až také výstredné. Tak, ako príroda mení svoje farby, tak sa mení aj náš šatník.

Namiesto žiarivej žltej siahame po tlmenejšej horčicovej. Svetlo zelená alebo mentolová farba je nahrádzaná tmavšími odtieňmi zelenej. V šatníku sa nám objavujú béžové svetre, hnedé kabáty a iné kúsky v jesenných farbách. Rovnako tak to je aj v skrinke s topánkami. Sandále sú postupne nahradené poltopánkami, kozáčkami či členkovými čižmami. V tomto roku spravíte dobre, keď siahnete po topánkach v štýle Mary Jane, mokasínach, retro teniskách, topánkach na platforme alebo na masívnom podpätku (širokom podpätku) – či už vysokom alebo nižšom.

Všetko je o detailoch

Veľa robia aj tie najmenšie detaily. O tom, že sa dizajnéri dokážu s modelmi topánok naozaj vyhrať, ani nemusíme diskutovať. Niekedy sa však zamýšľame nad výstrelkami, ktoré pre nás pripravujú. No jeden taký výstrelok (alebo možno ani nie výstrelok, veď posúďte sami) je a bude v móde túto jeseň. Hovoríme o topánkach s kožušinou. Od sandálov až po lodičky – kožušinových možností je túto sezónu veľa. Tento trend, ktorý sme mohli vidieť na prehliadkových mólach, je stále inovatívnejší. Je teda ten správny čas, aby ste ho vpustili aj k sebe a udržali sa počas jesene v teple.

Kým sme doposiaľ boli skôr konzervatívnejšie a mnohé z nás ešte stále sú, siahali sme predovšetkým po neutrálnejších farbách obuvi, aby sme topánky vedeli ľahšie kombinovať k outfitom. Avšak, nemusíte sa báť odviazať sa. Tento rok praje metalickým farbám. Okrem topánok v klasickej burgundy, hnedej, čiernej alebo tmavomodrej, siahnite aj po metalickej. Lesklé tóny vo všetkých odtieňoch dodávajú každému vzhľadu lepší „šmrnc“. Metalické topánky sú dokonca skvelým spôsobom, ako svoj napríklad večerný vzhľad posunúť na vyššiu úroveň.

dámske jesenné topánky

Zdroj: robel.sk

Jesenný trend číslo 1: Topánky MARY JANE

Je tu vaša éra teplých svetrov a plédov, hrubších búnd a vrstvených lookov, ktoré sa dajú zakončiť len jedným – hrubými topánkami Mary Jane. S hrubou podrážkou, na hrubom podpätku a s dievčenským zapínaním, s ponožkami alebo priesvitnými silonkami, vnesiete do outfitu jesennú energiu. Nenechajte sa odradiť ich dievčenským vzhľadom – v tomto roku sú stvorené pre každú nohu, pre každú ženu.

Jesenný trend číslo 2: MOKASÍNY

Nezlomným trendom v obuvi z minulého roka sú mokasíny s hrubšou podrážkou, ktoré si naďalej razia cestu do sŕdc ľudí a ich šatníkov. A je jedno, po akých siahnete – či sa budete držať pri zemi a ostanete verní klasickým neutrálnym farbám, alebo zvolíte nejaký výstrelok v podobe zvieracieho vzoru.

Jesenný trend číslo 3: RETRO TENISKY

Čakali ste, kým retro opäť príde do módy? Milujete módu 90. rokov? Tak ste sa dočkali! Zabudnite na tenisky na platforme či klinovom podpätku. Tie sú už viac-menej na posledných priečkach módy. Klasické tenisky sa v tomto roku stávajú synonymom pre „cool“ vzhľad bez akejkoľvek veľkej námahy.

A vôbec sa nebojte ich športového vzhľadu. Už dávno totižto neplatí, že dámske tenisky sú určené len na šport. Tenisky majú v dnešnej dobe aj elegantný nádych, v ktorom si môžete vybehnúť na nákup, prechádzku alebo aj do práce.

Inšpirujte sa jesennou módnou obuvou pre dámy aj pre pánov na robel.sk.

Galéria - Dámske jesenné poltopánky

3 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.09.2022 11:40

mám také mokasíny, veľmi dobre sa v nich chodí

Vaše meno:

Janka Komadova

Janka Komadova

01.10.2022 19:20

Milujem lodičky no mám aj tenisky, mokasiny

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.10.2022 18:33

Ďakujem za tipy, potrebujem doplniť jesenný šatník

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE