Magické cupcaky a mafiny: Recepty, ktorým neodoláš

Ak ho ešte stále nemáte, tak je načase kúpiť si ho! Píšeme o plechu na mafiny, pretože ho určite budete potrebovať. Totižto, na našom trhu nájdete v predaji novú knihu Magické cupcaky a mafiny, ktorá vás prinúti experimentovať a nejednu malú „bábovku“ si upiecť. Tieto malé chutné koláčiky sú ideálne ako zákusok ku káve, ale aj na detskú oslavu či v ozdobenej verzii s krémom sa hodia na každú slávnostnú príležitosť.

Práve cupcaky, teda mafiny, zdobené krémom a ďalšími najrôznejšími ozdôbkami, k nám dorazili z Ameriky a môžeme povedať, že sa veľmi rýchlo udomácnili. Sú hitom na svadbách a dokonca, čo je naozaj prekvapujúce, nahrádzajú niekoľko poschodové svadobné torty. Navyše, mafiny si môžete pribaliť na cesty alebo v zdravšej verzii deťom na desiatu.

Vyskúšaj: Recept na mrazený jogurt: Toto je to najzdravšie letné mlsanie!

mafiny a cupcaky

Zdroj: Shutterstock®

Magické cupcaky a mafiny

„Viktoriánskou atmosférou prestúpená kuchárka, plná sladkých receptov a užitočných tipov, vás rýchlo a jednoducho naučí všetko o mágii cupcakov a mafinov. Zahĺbte sa s nami do zážitkov, spojených s ich pečením a vychutnávaním, pretože to nie je len zažehnaná chuť na sladké, je to aj rozvoniavajúca kuchyňa, orechové zázraky či Vianoce v znamení vanilky, škorice a jabĺk.

Jednoducho, nechajte svoj život ovládnuť lahodnou chuťou týchto koláčikov, ale aj eleganciou starého porcelánu a krásneho prestierania s kanvičkou horúceho čaju či kávy.“

Pomarančové cupcaky

Zdroj: Shutterstock®

Mafiny, tiež známe ako škaredé cupcaky

V úvode sme písali, že cupcaky sú v podstate mafiny, ktoré sú doplnené o lahodný krém. Autorky knihy však uvádzajú všetko na pravú mieru, pretože tieto „mini bábovky“ sa líšia v samotnom ceste. Cupcaky by mali mať jemné vláčne cesto, ktoré znesie aj krémové zdobenie. Mafiny majú zase hutnejšie, sýtejšie a nafúknutejšie cesto a navyše nie sú presladené.

Avšak, ak radi experimentujete, niekedy je jednoduché vytvoriť mafiny s jemným vláčnym cestom, práve preto Američania radi žartujú, že mafiny sú v podstate škaredé cupcaky.

Magické cupcaky a mafiny - obsah

Zdroj: Shutterstock®

Kniha pre všetkých milovníkov akýchkoľvek „mini báboviek“

V knihe si každý nájde to svoje. Ten správny recept na cupcaky alebo mafiny, ktoré si určite zamilujete a dokonca si dovolím tvrdiť, že pri jednom zákusku určite neostanete.

Kniha je v podstate rozdelená do 4, kvázi, kategórii. V úvode sa autorky venujú rozdielu medzi mafinami a cupcakmi, tvorbe najlepších krémov, zdobeniu a tvorbe ozdôb na cupcaky či ďalším trikom, vďaka ktorým si upečiete tie najlepšie zákusky, po ktorých sa budete oblizovať až za ušami. :-)

Jedna kapitola v knihe je venovaná cupcakom (dokopy 27 chutných receptov) – naozaj tam nájdete najzaujímavejšie kombinácie, ktoré by ste možno za normálnych okolností nespojili. Veď napríklad, napadlo by vám spojiť levanduľu a čierny čaj a vytvoriť tak Levanduľové cupcaky? A čo taký zázvor a čokoláda – skúšali ste už s nimi niečo upiecť? Mňa zaujímali rovnako aj batatové cupcaky či jablkovo-špenátové cupcaky. Pri niektorých je kombinácia naozaj skvelým výstrelkom netradičnosti, ale tá kombinácia chutí stojí za vyskúšanie.

Prejdime však k ďalšej kapitole, ktorá je venovaná mafinom, kde nájdete 13 zaujímavých receptov. Aby sme vám (možno) spravili chúťky, tak spomenieme hlavne ananásové mafiny, mafiny s príchuťou kokosovo-čokoládovej tyčinky či tekvicové mafiny alebo cukinovo-mrkvové mafiny. Ktoré by ste si dali vy?

Keďže autorky mysleli aj na tých, ktorí trpia intoleranciou na lepok, tak poslednú kapitolu venovali práve bezlepkovým špecialitám. A veru, sú to špeciality.

Odporúčame: Recept na čokoládový hummus - chutný a zdravý dezert za 5 minút

Levanduľové cupcaky

Zdroj: Shutterstock®

Zbiehajú sa vám slinky a radi by ste sa zahryzli do magického mafinu alebo cupcaku? Tak v tom prípade túto jedinečnú knihu musíte mať vo svojej výbave kuchárskych kníh. Kuchársku knihu Magické cupcaky a mafiny nájdete v predaji na BUX.sk za zvýhodnenú cenu 8,70 € (bežná cena 10,90 €)

12 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

22.06.2018 07:47

Cupcaky a mafiny sú hitom; spojiť levanduľu a čierny čaj by ma nenapadlo...

Vaše meno:

Lucia Maninová

Lucia Maninová

22.06.2018 13:22

Nedávno som dostala túto knižku a sú v nej super recepty, určite vyskúšam..

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

22.06.2018 19:54

Ja radšej konzumujem ako pečiem,ale pre moju dcéru je kniha ako stvorená...

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

22.06.2018 20:14

mafiny pečiem podľa sezóny, v lete s čerstvým ovocím, v zime zase improvizujem čo komora a chladnička dala a vždy sa zjedia

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.06.2018 12:03

receptov nikdy nie je dosť ... určite pekná knižka ... mafiny máme radi práve som piekla banánové :-)

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

23.06.2018 12:35

prešla som si drizúrov v cupcakekoch a muffinoch ... a potom som natrafila na jednu radu, ktorá podľa mňa veľmi zavážila... čím dlhšie sa mieša/mixuje cesto tým sú hutnejšie. Takže keď chcem jemné iba ich ľahko zmiešam pokým sa suroviny nespoja, ihneď dávam do košíčkov a pečiem ... sú famózne :-)

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

06.07.2018 22:29

Jeeej, ďakujem krásne za radu - odteraz už budem miešať čo najmenej, aby boli ešte chutnejšie :) Aj keď po týchto sa zľahla zem veľmi rýchlo :)

Renáta Mularčíková

Renáta Mularčíková

06.07.2018 18:43

určite vyskúšam..

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

24.12.2018 13:29

Počas levandulovej sezony som piekla cesto s levandulou, aj som vyskusala levandulu do kremu... Uzasne spojenie... Čerstvá levandula ma caro

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

29.05.2019 13:03

výborná kniha so super receptami

Vaše meno:

Magda Bubnášová

Magda Bubnášová

19.12.2019 09:01

mafiny rada pečiem a aj si rada na nich pochutím

Vaše meno:

Ján Komada

Ján Komada

04.02.2020 13:55

mňam mám ich rád priatelka ich občas upečie

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 15:36

Takéto americké dezerty doma nepečiem, pretože väčšinou mi nikdy nevyjdu ako by som chcela :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE