Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

 

Najväčším úspechom každej knihy je pozitívna odozva jej čitateľov. Kniha Z fitka do kuchyne 2 tento úspech už dosiahla. Nie je čerstvým nováčikom na našom trhu, takže pozitívne recenzie majiteľov vám rozhodovanie tiež uľahčia. Ide o knihu zdravých receptov a návodov na to, ako zdravo jesť a nepribrať. Kniha ponúkne strany plné pestrých a chutných jedál.

 

 

Ako už názov napovedá, kniha Z fitka do kuchyne 2 je pokračovaním knihy Z fitka do kuchyne, alebo čo jesť po cvičení a nepribrať, ktorá sa zameriavala na konkrétne jedlá po cvičení. Po jej úspechu sa autori rozhodli prísť na trh s niečím univerzálnejším, aby poskytli čitateľom zdravé recepty nielen po cvičení, ale počas celého dňa.  A to sa im podarilo.

 

 

Odporúčame prečítať:  Braňo Deák - Chute a vône života (recenzia)

Z fitka do kuchyne 2

Zdroj: Shutterstock®

"Pravidelne cvičíš a vôbec nechudneš? Žiadny strach, nie si stratený prípad. Si na skvelej ceste. Ale…musíš na nej odstrániť zásadné chyby. Tú najväčšiu chybu nájdeš vo svojom tanieri. Práve výber tých správnych jedál je kľúčový! Rozhoduje o tom, či tvoje cvičenie vyjde na zmar, alebo či podporí regeneráciu buniek a naštartuje spaľovanie tukov. Nevieš aké jedlá by to mali byť? Práve preto sme pre teba vytvorili unikátnu fitness kuchárku Z fitka do kuchyne 2 alebo Čo jesť počas celého dňa a nepribrať. Napísalo ju 25 TOP inštruktoriek a tréneriek zo Slovenskej a Českej republiky."

 

 

Odporúčame prečítať:  Talianski gurmáni ochutnávajú Taliansko (recenzia)

Z fitka do kuchyne 2

Zdroj: Shutterstock®

Kniha na takmer 180 stranách ponúka nielen chutné a zdravé recepty. Na jej začiatku je prehľadný obsah, v ktorom sa jednoducho orientuje a za pár sekúnd nájdete jedlo, ktoré hľadáte. Po úvodných slovách autorky nasleduje kapitola Ako sa stravovať počas dňa, kde sa dočítate o základných pravidlách zdravej výživy. Nemusíte sa báť prázdnych rečí, text je napísaný pútavo a prinesie vám užitočné informácie.

 

Potom nasledujú kapitoly s receptami. Dobrým krokom bolo vytvoriť obsah knihy s 25 inštruktorkami a trénerkami zo Slovenskej a Českej republiky. Tie obohatili dielo o 80 pestrých receptov z vlastnej kuchyne, vďaka ktorým udržiavajú svoje telo stále vo forme. Aj vďaka tomu v knihe nájdete nielen vegetariánske jedlá, ale aj jedlá z kvalitného hovädzieho či kuracieho mäsa. Každá inštruktorka má svoju vlastnú kapitolu, kde prvá strana patrí jej fotografii a krátkemu textu o jej stravovaní, potom prichádzajú na rad recepty.

 

 

Odporúčame prečítať: Napečené s láskou 2 (recenzia)

Z fitka do kuchyne 2

Zdroj: Shutterstock®

Nájdete tu jedlá na raňajky, obed, večeru a taktiež aj pár bonusových kúskov. Môžete sa inšpirovať receptami ako plnená cukina, losos na masle s anglickou zeleninou alebo banánovo-ovsené lievance. Pri každom recepte nájdete fotografiu jedla a dokonca aj množstvo kalórií, bielkovín, tuku a sacharidov, ktoré dané jedlo obsahuje. Konečne budete mať predstavu o nutričnej hodnote porcie.

 

Každá kapitola obsahuje na konci aj krátky rozhovor s každou z tréneriek, kde sa môžete dozvedieť akým potravinám sa vyhýbajú alebo zaujímavosti z ich súkromia. Posledná kapitola knihy vám pomôže pripravovať získané recepty naozaj plnohodnotne. Získate informácie o tom, aký olej je v kuchyni najlepší alebo aké sú najčastejšie chyby v stravovaní. Cenný pre vás bude aj postup výpočtu množstva kalórií, ktoré by ste mali denne prijať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Z hrnca do rozprávky (recenzia)

Z fitka do kuchyne 2

Zdroj: Shutterstock®

Kniha Z fitka do kuchyne 2 by sa dala označiť aj za motivačnú knihu, z ktorej môžete čerpať nielen nápady na zdravé jedlá, ale aj rady od skúsených žien na dosiahnutie vysnívanej postavy. Nesľubujú zázraky po niekoľkých dňoch, ale postupnú zmenu životného štýlu, ktorá sa pri správnom dodržiavaní zaručene odrazí aj na vašom tele.

 

 

Odporúčame prečítať: Bravčové medailóniky s brusnicovou omáčkou

Z fitka do kuchyne 2

Zdroj: Shutterstock®

Knihu Z fitka do kuchyne 2 si môžete zakúpiť na fitshaker.sk - tlačená kniha za 21,50€ alebo e-kniha za 19€.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.02.2015 15:27

aj by som sa takejto knihe potešila

Vaše meno:

Beata Mintalova

Beata Mintalova

06.04.2015 13:00

na bruchu tehličky nemusim mať ale zo sedacieho svalu by som chcela zhodiť

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

22.05.2016 15:46

keby som si mala vyberať jedlo,ktoré môžem jesť,tak by ma to prestalo baviť

Vaše meno:

Eva Denciová

Eva Denciová

13.11.2016 20:33

tato kniha musi byt supeeer

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

11.12.2016 19:32

Recepty v knihe sú fenomenálne!

Vaše meno:

Alžbeta Rusnáková

Alžbeta Rusnáková

24.07.2017 12:06

Potrebujem zmenit jedálniček,kniha by potešila

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

13.11.2021 20:25

Super kniha určite pre všetkých a nie iba pre ľudí, ktorí chcú schudnúť alebo sa aktívne venujú športu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE