Zaostrené na svadobné rukavičky: Nájdi tie pravé aj pre seba!

Pri výbere svadobných šiat by nemala nevesta zabúdať ani na svadobné doplnky, ktoré sú ,,čerešničkou“ na torte k samotným šatám a dotvoria celkový vzhľad nevesty. Do svadobných doplnkov zaraďujeme najmä svadobný závoj, svadobnú štólu či bolerko, svadobné topánky a svadobné rukavičky.

Kým prvým spomenutým sme sa už v našej rubrike venovali, dnes sa zameriame na ďalší z dôležitých svadobných doplnkov, a to na svadobné rukavičky.

Ako zvoliť k šatám správne rukavičky?

Svadobné rukavičky sú dôležitým doplnkom, a preto by sme ich mali vyberať starostlivo. Samozrejme, svadobné rukavičky k šatám nie sú povinnosťou. V prípade, že sa však nevesta pre rukavičky rozhodne, je potrebné zvážiť najmä materiál, tvar, dĺžku. Materiál, respektíve látka rukavičiek by sa mala zhodovať (alebo by mala byť aspoň veľmi podobná) s látkou samotných šiat. 

Odporúčame: Rozprávkové svadobné účesy: Ak máš dlhé vlasy, zamiluješ sa!

svadba

Zdroj: Shutterstock®

nevesta

Zdroj: Shutterstock®

Druhým a nemenej podstatným bodom je výber strihu rukavičiek a ich dĺžka. Svadobný trh ponúka dnes už množstvo zaujímavých modelov a je len na osobnom výbere nevesty, pre ktoré rukavičky sa rozhodne. Rukavičky sa rozdeľujú na polovičné rukavičky bez látky na prstoch alebo celé rukavičky (látkou sú pokryté aj prsty). 

Pozri aj: Berta Milano 2020: Dizajnové svadobné šaty, ktoré okúzlia

rukavice

Zdroj: Shutterstock®

Vo všeobecnosti však platí, že pre korzetové šaty či šaty s tenkými špagetovými ramienkami je vhodné zvoliť dlhé, po lakte siahajúce rukavičky, ktoré šatám dodajú na elegancii a neveste prepožičajú punc dámy.

Krátke rukavičky sú vhodné k jednoduchým rovným šatám, ale i ku krátkym svadobným šatám. Rukavičky môžu byť zdobené rôznymi perličkami, trblietkami, korálikmi či napríklad čipkou. Môžu byť farebné, maslové, ba dokonca i čierne. Všetko záleží na výbere a vkuse každej nevesty. 

Odporúčame: Vera Wang Spring 2020: Kolekcia šiat len pre odvážne nevesty!

dlhé rukavičky

Zdroj: Shutterstock®

biele rukavičky

Zdroj: Shutterstock®

rukavičky pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

11.07.2014 16:38

no tak to nevestám nezávidím je to ťažké v dnešnej dobe výber je obrovský no tie čierne alebo červené vôbec k svadobným šatám nepasujú

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

19.04.2021 07:07

Tento doplnok ma k svadobným šatám nejako neoslovil :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE