TEST: MAVALA 002 PROTECTIVE BASE - Ochranný podkladový lak

Možno si hovoríte, že taká podkladová báza je celkom zbytočná. Krok naviac, ktorý len predlžuje celkový čas strávený lakovaním nechtov. Avšak opak je pravdou!

Podkladová báza, teda základná vrstva, predlžuje celkovú výdrž manikúry. Jej druhou výhodou je to, že zabraňuje odlupovaniu laku a navyše vyrovnáva povrch nechtu, vďaka čomu výsledná manikúra pôsobí dokonalejšie.

 

Ja som tentokrát pre vás otestovala MAVALA 002 PROTECTIVE BASE - Ochranný podkladový lak s dvojitým účinkom. Dvojitý účinok tohto malého pomocníka spočíva v tom, že vytvára ochrannú bariéru, ktorá nechty chráni a posilňuje, čím predlžuje trvácnosť laku. No je tomu tak aj v skutočnosti? Je naozaj tento produkt potrebný a mal by byť nevyhnutnou súčasťou vašej manikúrovej rutiny?

 

Testovali sme tiež: MAVALA - Double Lash - Spevňujúca kúra na riasy

MAVALA 002 PROTECTIVE BASE- Ochranný podkladový lak

Zdroj: Shutterstock®

Hoci nechtom poskytujete všetku výživu dôležitú pre zdravý rast, môžu sa poškodiť v dôsledku vonkajších vplyvov. Pri domácich prácach, v práci, ale aj pri používaní čistiacich prostriedkov naše ruky a najmä nechty vystavujeme ťažkej skúške. Neznamená to, že namáhané nechty sú jemné a krehké, ale môžu sa ľahko poškodiť, ak nedostávajú tú správnu starostlivosť.

 

Testovali sme tiež: Mavala Francúzska manikúra

MAVALA 002 PROTECTIVE BASE- Ochranný podkladový lak

Zdroj: Shutterstock®

Výhody a spôsob použitia podkladovej bázy

MAVALA 002 dve výhody: izoluje nechty od farebných pigmentov obsiahnutých v laku na nechty a zároveň zlepšuje priľnavosť laku. Vaše nechty budú vyzerať nádherne omnoho dlhšie.

 

Použitie nie je zložité. Jednoducho na dôkladne vyčistený povrch nechta naneste jednu vrstvu prípravku MAVALA 002. Nechajte zaschnúť a následne naneste farebný lak.

 

Testovali sme tiež: Mavala - Crystal Nail Polish Remover

MAVALA 002 PROTECTIVE BASE- Ochranný podkladový lak

Zdroj: Shutterstock®

Pri používaní podkladovej bázy na nechty (base coat), som tak trošku „lajdáčka". Keďže mi laky vo všeobecnosti celkom dobre držia na nechtoch, tak som nikdy nepociťovala potrebu si nanášať podklad. Samozrejme som si vždy hovorila, že je to zbytočný krok naviac, ktorý ma len zdržiava. No pred časom som pochopila, že rozhodne podkladové bázy musím zaradiť do používania.

Do testovania podkladovej bázy som zapojila aj mamku. A spravili sme menší test. Nalakovali sme si nechty rovnakým lakom s tým rozdielom, že mamka použila túto podkladovú bázu a ja nie. A výsledok? Ten ma naozaj prekvapil. Mamine celá vytvorená manikúra vydržala o 2 dni dlhšie než mne, a to bez akéhokoľvek olupovania, odierania a zafarbenia nechtov.

 

Testovali sme tiež: MAVALA - Fixačný lak s priezračnou gélovou textúrou

MAVALA 002 PROTECTIVE BASE- Ochranný podkladový lak

Zdroj: Shutterstock®

Čo tiež prekvapí, je jeho maximálna rýchlosť zaschnutia. Podkladový lak zaschne v priebehu niekoľkých sekúnd – takže teória, že je to zbytočný krok naviac predlžujúci čas venovaný nechtom, je v tomto prípade neopodstatnená. Po jeho zaschnutí sú nechty dokonale hladké a lesklé. Preto si ho občas nalakujem len tak, aby som mala krásne žiarivé nechty a hlavne aspoň nejakú ochranu.

Výrobca udáva, že báza má po zaschnutí lepkavú konzistenciu, preto je vhodné po jej použití aplikovať farebný lak na nechty alebo iný vhodný prípravok. No túto lepkavú konzistenciu som vôbec nespozorovala. Takže nie vždy to, čo udáva výrobca aj platí :). Každopádne tento podkladový lak od spoločnosti Mavala odporúčam všetkými desiatimi.

 

Testovali sme tiež: MAVALA - Regeneračný nočný krém na ruky

 

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

7 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

21.05.2017 06:19

Vyzerá účinne,ja som niekedy neporiadna a tiež si nedám podklad a potom tak aj nechty vyzerajú..

Vaše meno:

Natália Homolová

Natália Homolová

21.05.2017 17:18

Wau super že vydržal až o dva dni dlhšie,ja si vôbec nedávam podkladový lak som tiež taká "lajdáčka" aj napriek tomu že sa mi nehty dosť lámu atd. musím sa veru viacej začat venovať nechtom určite si bud túto alebo nejakú bázu podkladovú zadovážim,bázy sú super napr.na bázu pod make-up nedám dopustiť

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

22.05.2017 00:06

Ja som to už s lakovaním nechtov vzdala, mám ich tenké a lámavé a žiaden lak mi nevydrží ani dva dni. Možno tomu ešte dám šancu s takýmto podkladovým lakom..

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

22.05.2017 08:37

jednoznačne podklad veľmi pomáha...... lak na nechtíkoch vydrží dlhšie...

Vaše meno:

benynka

benynka

22.05.2017 09:27

ja asi pol roka používam 2v1 podkladový aj vrchný lak a nechty sú pekne nalakované asi 5 dní a to sa rýpem aj v zemine v kochlíkoch a na záhrade bez rukavíc

Vaše meno:

Monika Č.

Monika Č.

19.06.2017 22:28

O tejto značke som ešte nepočula...:) ešte sa mám čo učiť :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

29.08.2017 16:01

ja ho síce nepožívam len nanášam rovno lak na nechty ale asi začnem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE