TEST: Sothys paletka očných tieňov Harmonie Baroque

Keď si vyberáte paletku, tak sa snažíte vybrať takú, ktorú najviac využijete alebo vám bude najviac farebne vyhovovať. Ja mám ešte jedno kritérium. Z paletky by sme mali vyťažiť čo najviac. Teda vytvoriť viac líčení, nie len jedno.

 

Chcete vedieť, ako skončila Sothys paletka očných tieňov Harmonie Baroque v našom testovaní? Čítajte ďalej a dozviete sa jej plusy a mínusy. 

Ako ste mohli vidieť v minulom teste paletky očných tieňov, tak Sothys už pri balení ukazuje, že vie, čo znamenajú slová elegancia a luxus. Paletka je v elegantnej čiernej krabičke vložená do ochranného vrecúška. Samotné zhotovenie paletky je pevné a z ťažšieho plastu. Vo vnútri nájdete aj zrkadielko, čiže mysleli skoro na všetko. Jediné, čo tam nenájdete, je aplikátor. Avšak mne to vôbec nevadí, pretože ich nepoužívam. 

 

Zaujme ťa:Sothys paletka očných tieňov Ombre Sothys

sothys dekoratívna kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Ide o nádhernú paletku so štyrmi odtieňmi. Dva sú krásne zemité s odleskom, ďalej je tam lesklý svetlý ružový tieň, ktorý je dokonale využiteľný v dennom líčení. Nanesiete si ho samostatne na pohyblivé viečko, dáte maskaru a môžete ísť.

 

Posledný odtieň je zlatý. Jediný z týchto štyroch je trblietavý. Musím vás upozorniť, ak ho plánujete použiť v líčení, make-up nanášajte až po dolíčení celých očí. Mierne opadáva a zanecháva trblietky pod očami. 

sothys paletka očných tieňov testovanie

Zdroj: Shutterstock®

Tiene neprášia, keďže nejde o matnú verziu a sú dokonale saténovo jemné. Lesk majú nádherný. Pigmentácia je stredná. Avšak vidím v tom plus. Tie z vás, ktoré nie sú až tak zdatné v zapracovávaní tieňov si prídu na svoje. Pracuje sa s nimi ľahko, dajú sa vrstviť a aj úplný začiatočník sa s nimi pekne nalíči. Paletka je využiteľná na denné ako aj na večerné líčenie. 

 

Odporúčame: Plastika na počkanie vďaka aplikáciám. Viete, ktoré to sú?

paleta očných tieňov

Zdroj: Shutterstock®

Pripravila som si pre vás líčenie, kde som využila všetky štyri odtiene. Ružovú som aplikovala na pohyblivé viečko a na ňu som naniesla len na stred trošku zlatej. Na stred som ju naniesla preto, aby sa viečka krásne leskli pri pohybe oka. Avšak zase nie na celé viečko, pretože nechcem, aby to bolo prehnané. Na prechod som využila svetlejší hnedo-sivý odtieň.

 

V paletke mi trocha vadí absencia matného prechodného tieňa. Nerada pracujem len s čisto lesklými odtieňmi. No a na zvýraznenie vonkajšej časti oka som použila najtmavší hnedý odtieň.

 

Pozri si: Sothys Kaligrafická očná linka a Tekutý rúž na pery

Sothys paletka očných tieňov test

Zdroj: Shutterstock®

sothys kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Paletku hodnotím ako luxusný a elegantný kúsok, ktorý veľmi rada nosím pri sebe. Paletku využívam aj ako zrkadielko. Svetlejší ružový odtieň je dokonale využiteľný aj ako rozjasňovač do kútika oka alebo aj na tvár. Jeho lesk je nádherný. Jedinú výhradu, ktorú mám, je absencia matného prechodného tieňa. Ten mi tam skutočne chýba. Čo sa týka pigmentácie, tá je ako pre začiatočníka, tak aj pre profesionála určite dobrá.

 

A nakoniec výdrž. S podkladovou bázou vydržia celý deň. Sú vhodné aj pre zrelú pleť, ktorá môže mať problém so zlievaním tieňov do vrások. Tieto držia pekne a vyzerajú rovnako ako na začiatku líčenia. Výdrž môžete podporiť aj fixačným sprejom. 

 

Zaujme ťa: Rôzne druhy podláh v domácnosti? Čisti ich ako profík!

 

FOTOGALÉRIA:

7 komentárov
benynka

benynka

20.09.2017 14:44

paletky sú fajn lebo majú farby ktoré spolu sedia a táto je veľmi pekná kombinácia

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

20.09.2017 17:08

Krásna paletka,odtiene aj pre mňa.

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

23.09.2017 00:16

Takéto odtiene pristanú aj k mojim očiam, určite by som s nimi bola spokojná-pokiaľ by samozrejme nedráždili moje citlivé oči..

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

23.09.2017 19:09

krásne odtiene, akurát k mojim zeleným očiam

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

29.09.2017 13:55

nádherná paletka, krásne farby , mám rada takéto dtiene len nesmie byť dráždivá mám citlivé oči , túto by som rada vyskúšala

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

14.12.2017 10:28

krásna

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

30.12.2019 14:31

Hneď by som brala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE