TEST: Skinvigorate Sonic™ Čistiaca kefka na tvár od Mary Kay

Čistenie pleti by malo byť neoddeliteľnou súčasťou hygieny a starostlivosti o pleť každej ženy, a to bez rozdielu toho, či dekoratívnu kozmetiku používa alebo nie. Počas čistenia totiž nedostávame z pleti len pozostatky líčenia, ale aj všetky nečistoty, ktoré sa na pokožku počas dňa dostali. Pred spaním a, samozrejme, i ráno by sme pleti mali dopriať podobnú očistu, akú venujeme i pokožke celého tela. Vďaka dôkladnému čisteniu vieme zabezpečiť, aby naša pleť bola zdravá a vyzerala čo najlepšie. Na tento proces však potrebujeme nejedného pomocníka. Používanie odličovacích prípravkov a rozličných produktov na čistenie je u mnohých žien samozrejmosťou.

Pre dokonalé vyčistenie pleti však dnes môžeme používať aj rozličných moderných pomocníkov. A jedného z nich sme otestovali aj v našej redakcii. Skinvigorate Sonic™ Čistiaca kefka na tvár, ktorú priniesla značka Mary Kay, je určená na dôkladné vyčistenie pleti, a to za pomoci sonickej technológie. Toto zariadenie ponúka odstránenie až štyrikrát väčšieho množstva nečistôt, usadenín, mejkapu či kožného mazu ako klasické umývanie. Na výsledky testovania sa môžete pozrieť v nasledujúcej recenzii.

Testovali sme: Mary Kay Paint the Sky – parfumovaný sprej, telové mlieko a sprchový gél

Skinvigorate Sonic kefka

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Skinvigorate Sonic™ Čistiaca kefka na tvár

Skinvigorate Sonic™ Čistiaca kefka na tvár od Mary Kay je čistiaca kefka využívajúca sonickú technológiu. Odnímateľnou súčasťou prístroja je oscilačná kefková hlavica, ktorá zabezpečuje hĺbkové a zároveň šetrné očistenie pleti od nečistôt upchávajúcich póry, a to vďaka až 12 000 vibráciám za minútu. Táto čistiaca kefka s 20 000 mikroštetinkami odstraňuje zbytky mejkapu, jemné prachové častice a ďalšie nečistoty aj z ťažko prístupných miest, a to až štyrikrát účinnejšie ako ručné umývanie. Určená je pre všetky typy pleti, vrátane tej citlivej, pričom je možné využiť ju pri čistení ráno aj večer. Kefka sa používa v rámci jedného čistiaceho procesu 60 sekúnd. Má zabudovaný automatický vypínač. Okrem toho má kefka i nastaviteľný výkon, pričom používateľ si môže zvoliť z troch voliteľných rýchlostí, a to pre jemné, štandardné a maximálne čistenie.

Batéria v kefke sa dobíja pomocou USB kábla. Na vybitie prístroja vás upozorní LED kontrolka svietiaca na červeno. Zelené svetlo signalizuje dobitie kefky. Prístroj spĺňa štandardy odolnosti proti vode, no jeho úplné ponorenie do vody sa neodporúča. K prístroju Skinvigorate Sonic™ od Mary Kay je možné dokúpiť aj masážnu hlavicu na tvár, ktorá maximalizuje účinky séra počas dvojminútovej masáže tváre a krku, a to s vďaka 24 000 sonickým mikromasážnym pohybom. Pri masáži je stimulovaná mikrocirkulácia a pleť je okysličovaná. Skinvigorate Sonic™ Masážna hlavica na tvár napomáha uvoľňovať napätie tváre a zmenšuje opuchy. Výsledkom je pevnejšie, mladšie a žiarivejšie vyzerajúca pleť so zjednoteným farebným tónom.

Testovali sme: Odličovač očí Mary Kay® – poradí si aj s vodoodolnou maskarou?

čistenie s Mary Kay

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Poskytuje dokonalé vyčistenie pleti?

Ak ma pamäť neklame, celý život používam na čistenie pleti len svoje prsty. Možno som raz vyskúšala takú malú plastovú či silikónovú kefku, no to je všetko. Na možnosť otestovať si takýto prístroj na čistenie pleti so sonickou technológiou sa nedalo povedať nie. Najviac som bola zvedavá na to, či skutočne nejaký rozdiel uvidím. Svoje hodnotenie môžem začať so zopár praktickými informáciami, čiže si hodnotíme, ako sa s kefkou manipuluje a podobne. Skinvigorate Sonic™ Čistiaca kefka na tvár od Mary Kay je pomerne ľahká a v ruke sa vďaka svojmu tvaru drží dobre. Čistiaca hlavica na tvár sa dá bez problémov nasadiť aj odstrániť z prístroja. Mikroštetinky na hlavici sú na dotyk skutočne jemnučké. Prístroj má dve tlačidlá, ktoré sú potiahnuté gumou, takže sa z nich nešmýkajú ani mokré prsty. Spodným tlačidlom sa prístroj zapína a vypína a vrchným sa menia rýchlosti. 

Na úplnom spodku čistiacej kefky nájdeme aj uzavretý výstup na nabíjanie pomocou USB kábla, ktorý je súčasťou balenia. Ako dlho sa prístroj nabíja, vám povedať neviem, pretože som ho ešte ani ja sama nenabíjala. Používam ho niečo cez 2 mesiace a zatiaľ to jednoducho ani nebolo potrebné. To svedčí o veľmi dobrej výdrži batérie. Samozrejme, všetko závisí aj od toho, ako často kefku používate. Výrobca uvádza, že kefka na plné nabitie vydrží až 30 dní pri dennom používaní v dĺžke 4 minúty. Za mňa však v tomto smere pracuje prístroj skvele. Teší ma, že ho nemusím nabíjať s rovnakou frekvenciou, ako je to dnes potrebné pri mobilných telefónoch. Z takýchto praktických záležitostí ešte môžem spomenúť fakt, že hlavicu s mikroštetinkami je po použití možné veľmi ľahko vyčistiť pod tečúcou vodou s trochou mydla, pričom schne skutočne rýchlo.

čistiaca kefka od Mary Kay

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Presunúť sa môžeme k hodnoteniu výsledkov používania kefky. Skinvigorate Sonic™ Čistiacu kefku na tvár používam už pomerne dlhú dobu, počas ktorej som mohla dôkladne preskúmať, akú službu vlastne mojej pleti robí. Kefku používam pri večernom čistení pleti s TimeWise® Age Minimize 3D™ Čistiacim gélom 4v1 pre zmiešanú až mastnú pleť, pričom niekedy jej použitie vynechám, napríklad vtedy, ak mám v pláne použiť píling a podobne. Takáto frekvencia používania mi maximálne vyhovuje a mne osobne úplne postačuje na to, aby som videla rozdiely na pleti, ktoré nastali po začatí testovania kefky. Akési prvotné účinky po použití sonickej čistiacej kefky od Mary Kay sa dali zaznamenať prakticky od úplného začiatku. Pocit po prvom použití bol totiž skutočne príjemný. Asi by som to mohla prirovnať k tomu, že ak by som si týždeň umývala zuby len zubnou pastou a prstom a po týždni si naniesla pastu nie na prst, ale na zubnú kefku, ten rozdiel by bol rozpoznateľný okamžite.

Po prvom použití kefky bola moja pleť hebká na dotyk, pričom nebola vôbec podráždená. Samozrejme, ďalšie výsledky som už pozorovala o niečo neskôr, a to pri pravidelnom používaní. Už po niekoľkých týždňoch som si všimla, že moja pleť vyzerá celkovo čistejšie. Oveľa krajší a zdravší vzhľad mala najmä pleť v oblasti nosa, kde i mňa trápia rozšírené póry a čierne bodky. Moja pleť je teraz na pohľad celkovo jasnejšia a sviežejšia. Drobné nedokonalosti, napríklad nejaké vyrážky, sa pri poctivom čistení u mňa objavujú len zriedkavo. Moju mastnejšiu pleť kefka vždy dôkladne zbaví nadbytočného mazu, pričom je po čistení skvelo pripravená na nanesenie nejakého hydratačného prípravku. Osobne som zo služby, ktorú mojej pleti robí Skinvigorate Sonic™ Čistiaca kefka na tvár, nadšená. Páči sa mi, že takúto zmenu v starostlivosti o pleť je na kvalite a vzhľade pleti skutočne poznať. Ešte jeden plusový bod môžem dať tejto kefke aj za zabudovaný vypínač. Je úžasné, že presne viem, ako dlho si mám pleť čistiť. To znamená, že to nikdy nerobím krátko a nedostatočne, no ani zbytočne dlho.

Testovali sme: Mary Kay TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Intenzívne liftingové sérum

masážna kefka

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čistenie a rozmaznávanie pleti 2v1?

Ako som spomenula už vyššie, ku Skinvigorate Sonic™ Čistiacej kefke na tvár je možné dokúpiť si aj masážnu hlavicu na tvár. I tú som mala možnosť vyskúšať. Táto masážna hlavica má, dalo by sa povedať, pogumovaný povrch, ktorý je veľmi hladučký, čo zabezpečuje príjemný pocit pri kontakte s pokožkou. Nasadzuje sa aj odstraňuje rovnako ľahko ako čistiaca hlavica. Masážna hlavica pre Skinvigorate Sonic™ od Mary Kay dozaista už na prvý pohľad zaujme svojím tvarom. Má totiž akési štyri nožičky, respektíve prstíky, ktoré dokážu dokonale sledovať črty tváre. Hlavica sa po nanesení séra na pleť precízne kĺže po lícnych kostiach aj brade. Rovnako je príjemné jej použitie v oblasti čela, krku a dekoltu. Sérum sa vďaka tomuto pomocníkovi pri starostlivosti o pleť skutočne veľmi dobre a rýchlo vstrebáva.

Používanie masážnej hlavice od Mary Kay nejde nazvať inak ako domácim wellnessom, ktorý si moja pleť skutočne užívala a ktorý som si dopriala vždy zopárkrát do týždňa. Moja pleť bola po použití prístroja poriadne prekrvená a chytala až taký ružovkastý nádych. Cítila som sa skrátka tak, akoby mi masáž urobil nejaký profesionál. Po každej masáži bola moja pleť uvoľnená a mám pocit, akoby sa trošku zbavila aj tej únavy po celom dni. Používanie Skinvigorate Sonic™ Masážnej hlavice na tvár je veľmi príjemnou činnosťou, ktorú ocení každá pleť. Spomenúť môžem ešte to, že masážnu hlavicu je vhodné používať až dve minúty, čo znamená, že po vypnutí prístroja je ho potrebné ešte raz zapnúť. A komu tohto jedinečného pomocníka pri starostlivosti o pleť odporučiť? Každému, kto chce pre svoju pleť urobiť ešte niečo viac. Kedže napomáha pri spevňovaní pokožky tváre a krku, môže sa stať nenahraditeľným spoločníkom i pre starnúcu pleť.

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

26.09.2019 07:03

Lákavá, rada by som vyskúšala...!

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

26.09.2019 14:17

môže to byť skvelá vec...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

29.09.2019 04:11

Čítam o nej len samé chvály, určite je to dobrá vecička ..

Vaše meno:

Helena Majorosova

Helena Majorosova

30.10.2019 15:14

Vyzerá to zaujímavo, rada by som vyskúšala.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

31.05.2020 11:32

Tiež ba som radá vyskúšala.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

12.03.2021 11:08

mne sa tieto kefkové čističe zdajú byť príliš abrazívne

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

22.08.2021 08:31

uvažujem nad kúpov, zatiaľ študujem recenzie, je ich na trhu veľa..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE