TEST: Bodhi - Esenciálny olej Ylang-ylang

V dnešnom testovaní sa ,,zatúlame“ do oblasti aromaterapie a tých najpríjemnejších vôní.

 

V prípade, že ste milovníčkou čistých esenciálnych olejov, dnešné testovanie bude venované práve vám. Budeme sa totiž venovať esenciálnemu oleju Ylang – ylang značky Bodhi.

 

S thajskou kozmetikou Bodhi ste sa už prostredníctvom našich testovaní stretli. Ide o mimoriadne príjemne voňavú a najmä prírodnú kozmetiku, ktorá poteší nielen vaše telo, ale i vaše zmysly. Okrem rozsiahleho sortimentu pleťových a telových výrobkov sa značka Bodhi orientuje aj na aromaterapiu, a preto ponúka svojim zákazníkom široký výber esenciálnych olejov. 

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Telový peeling - Trstinový cukor a arabská káva

esencialny olej

Zdroj: Shutterstock®

Na čo esenciálne oleje slúžia?

 

Esenciálne oleje sú určené predovšetkým pre už spomenutú aromaterapiu, v rámci ktorej sa tieto oleje vyparujú prostredníctvom vonných lampičiek a šíria tak do ovzdušia prenikavú vôňu (preto je vhodné použiť iba zopár kvapiek, ktoré sa vo vode rozriedia). Oleje sa používajú aj pri výrobe vlastnej domácej kozmetiky, kedy sa pridá zopár kvapiek pre zlepšenie vône daného výrobku, ale aj ako vonná esencia do sauny či na masáže.

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Prírodný masážny olej pomaranč a zázvor

olej bodhi

Zdroj: Shutterstock®

Čo o esenciálnom oleji hovorí výrobca?

 

,,100% esenciálny olej Ylang-ylang (lat. Cananga Odorata) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie: afrodiziakum, uvoľňuje napätie a stres, povzbudenie nálady, antidepresívum.

 

Ylang-ylang je strom rastúci v tropickom podnebí, dorastá až do výšky 12 metrov. Z jeho čerstvých, zeleno-žltých kvetov sa získava esenciálny olej vône výrazne kvetinovej, sladkej a zmyselnej. Pôsobí antidepresívne, pomáha duši uľaviť pri úzkosti, smútku, nervovom vypätí, strese či depresii. Ylang-ylang esenciálny olej je prospešný i pri liečbe zápalových ochorení pokožky, zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky, má antiseptický účinok. Znižuje krvný tlak a zmierňuje bolesti hlavy. V neposlednom rade, Ylang-ylang je známe afrodiziakum, napomáha pri sexuálnom naladení a povzbudzuje sexuálny apetít.

 

Použitie: pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek, do kúpeľa 3-8 kvapiek, vhodný tiež do sauny, na masáž a do kozmetických výrobkov 1-3 kvapky."

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Spice Therapy tekuté mydlo

ylang

Zdroj: Shutterstock®

Čo o esenciálnom oleji hovorím ja?

 

Esenciálne oleje ma vždy zaujímali. Fascinuje ma rôznorodosť vôní a najmä ich sila, ktorá sa práve v týchto olejoch prejavuje. Preto by sa mali používať v malých mierach. Ja som pre testovanie obdržala esenciálny olej Bodhi s vôňou kvetu Ylang – ylang. Silu a arómu kvetu ylang-ylang som mala možnosť vyskúšať už v podobe pleťového oleja a musím povedať, že som si túto vôňu mimoriadne obľúbila. Ide o ťažšiu opojnú vôňu, ktorú však neviem bližšie popísať (to musí človek cítiť). V každom prípade je však veľmi príjemná, exotická, zmyselná, a je to vôňa, pri ktorej sa dokážem dokonale zrelaxovať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Sprchový gél a telové mlieko

olej ylang

Zdroj: Shutterstock®

V podobe esenciálneho oleja je vôňa naozaj silná, a preto s ňou treba naozaj šetriť. Ja si esenciálny olej najlepšie užijem v podobe aplikácie do vonnej lampy, do ktorej kvapnem iba zo 2 či 3 kvapky a vôňa ylang-ylangu sa mi príjemne vznáša v izbe aj dva dni. Uvažovala som aj nad výrobou domácej kozmetiky, do ktorej je možné pridať zopár kvapiek pre dodanie tej správne arómy, no chce to čas a možno sa do toho raz aj pustím. :-)

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - šampón a kondicionér - rozmarín a mäta

ylang-ylang

Zdroj: Shutterstock®

Záverečné hodnotenie: V každom prípade ide o ďalší výrobok od Bodhi, ktorý jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom príjemných vôní a ja by som bola zvedavá aj na tie ďalšie.

 

Odporúčaná cena 10 ml balenia esenciálneho oleja je 11,90 Eur. 

 

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

 

Máte skúsenosti s esenciálnymi olejmi?
 

Na čo ich využívate vy?

 

Vyskúšali ste už esenciálne oleje od Bodhi?

5 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

02.02.2015 15:46

zatiaľ nemám skúsennosti s esenciálnymi olejmi ale zaujalo ma to :)

Vaše meno:

Andrejka Smutňáková

Andrejka Smutňáková

10.02.2015 09:11

esenciálne oleje zatial využívam len v aroma lampe, ale asi skúsim širšie využitie

Vaše meno:

Vilma Pliešovská

Vilma Pliešovská

13.02.2015 18:59

Esenciálne oleje využívam v hojnej miere, či už na pohybové ústrojenstvo alebo prísada do krémov, na rôzne zápaly aj ako dezinfekciu. Mám ich rada, ale BODHI som ešte nemala.

Vaše meno:

Simona Derzsiová

Simona Derzsiová

29.03.2015 01:24

mám, používam ich najmä do aromalampy, odparovača, ale skúsila som ich už aj skombinovať s marhuľovým olejom a dať do kúpeľa :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

17.05.2015 19:26

tie musia mať krásnu vôňu určite by som vyskúšala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE