TEST: DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Každodenné umývanie rúk je súčasťou našej osobnej hygieny a určite túto činnosť považujete za akúsi rutinu. Avšak nie je umývanie ako umývanie...

 

Oplachovanie rúk pod čistou tečúcou vodou je mnohokrát nepostačujúce, pretože len samotná voda baktérie z rúk nezmyje. K dôkladnému umytiu rúk potrebujeme mydlo.

 

A práve tu sa črtá ďalší problém. Mnohé z nás si umývajú ruky tuhým mydlom alebo sa dotýkame pumpičiek mydiel, na ktorých sa môžu objavovať baktérie. Ak im chcete predísť, mali by ste vyskúšať bezdotykový dávkovač!

 

Bezdotykový dávkovač mydla ponúka aj DETTOL a dnes sa o ňom dozviete viac.

DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa vám zdá už teraz, že tento prístroj bude finančne náročnejší, tak vám to hneď  na začiatok vyvrátim. Celý komplet, ako môžete vidieť vyššie, stojí len 11,99€ (odporúčaná cena)

 

Komplet sa skladá z:

  • automatického sivého strojčeka 
  • náplne s mydlom
  • 3ks AA batérií

 

Už pri kúpe kompletu si môžete vybrať náplň. Dostupné sú 3 druhy náplní: 

  • originál
  • sviežosť uhorky
  • aloe vera a vitamín E
  • zelený čaj so zázvorom (iba ako náhradná náplň)
     

Odporúčaná cena náhradných náplní je 3,29€.

DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Zdroj: Shutterstock®

Spojazdnenie kompletu je jednoduché. Zo spodnej strany strojčeka je papierová poistka, ktorú treba vytiahnuť, aby baterky začali fungovať tak ako majú. Baterky sú už v strojčeku umiestnené, takže nie je potrebné ich kupovať alebo nejak vyberať a znovu zakladať. Potom už len treba z náplne s mydlom odstrániť nálepku, prevrátiť náplň a "zasadiť" ju do strojčeka. Pri tejto činnosti je potrebné trošku na náplň zatlačiť a následne budete počuť, ako sa prepichne. 

DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Zdroj: Shutterstock®

Zo zadnej strany strojčeka potom prepnete poistku - z vypnutého strojčeka OFF na zapnutý ON a hotovo! Po týchto jednoduchých krokoch je strojček plne funkčný a pripravený na používanie.

 

Dizajn dávkovača je moderný, a pritom jednoduchý. Sivo čierne prevedenie pôsobí naozaj trendy, a tak sa tento prístroj určite hodí do každej jednej kúpeľne.  smiley

DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Zdroj: Shutterstock®

Na testovacie účely som dostala komplet so zvláčňujúcim mydlom, s náplňou s aloe vera a vitamínom E. Mydlo je obohatené o hydratačné zložky pre lepšiu starostlivosť o naše ruky a zároveň ničí 99,9 % baktérií (Salmonela, MRSA a E-coli).

 

Dávkovanie a celý proces použitia je jednoduchý. Ruky je potrebné si navlhčiť vodou, následne je ruku potrebné umiestniť pod dávkovač. Treba si však dať pozor, ruka musí byť umiestnená v strede dávkovača, pri inej polohe dávkovač mydlo nedávkuje. Pri prvom použití musíte viackrát podložiť ruku, kým sa mydlo nadávkuje.

 

Pri každom dávkovaní dávkovač vydáva krátky zvuk. Ruky je potrebné umývať mydlom zhruba 20-30 sekúnd a následne zmyť. Mydlo má krásnu jemnú vôňu, ktorá na rukách zostáva aj po ich umytí. Ruky nevysušuje, naopak sú jemné, zvláčnené.

DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Zdroj: Shutterstock®

Dettol bezdotykový dávkovač mydla sme si s maminou obľúbili. Je to naozaj šikovné zariadenie, ktoré pri jednom použití nadávkuje dostatočne veľké množstvo mydla, s ktorým si môžete byť isté, že vaše ruky po umytí ostanú čisté a voňavé.

 

Takže hor sa na umývanie rúk... smiley

DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

Zdroj: Shutterstock®

Poznáte značku DETTOL?

Aké mydlá doma používate?

Zaujalo vás bezdotykové dávkovanie?

5 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

01.07.2015 19:03

Dettol ako značku mydiel mám rada, taktiež používam antibakteriálny gél, kt. musí byť pri cestovaní súčasťou mojej kabelky... aj tento šikovný dávkovač vyzerá veľmi dobre

Vaše meno:

Anna Haverlíková

Anna Haverlíková

02.07.2015 16:56

Na jednej strane snaha o dokonalú hygienu, na druhej ale varovanie výzkumníkov na dopady používania práve týchto mydiel na životné prostredie.....

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.08.2015 09:39

určite plní svoj účel na 100 %

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

04.09.2015 15:15

použivame presne tento strojček doma, sme spokojni, detol mydlo krasne vonia, pokožka nie je vysušena a je to super hlavne ak je niekto iny v domacnosti chory, aspon sa neprenasaju bakterie

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

30.12.2020 15:57

Super pomocník, používame ho a super je že vždy vychádzajú aj nové vône mydla.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE