TEST: Lacalut - zubná pasta Aktiv Herbal

Dnes sa bližšie pozrieme na zubnú pastu značky Lacalut - Aktiv Herbal. Priznám sa, je to asi prvýkrát, čo som sa zamýšľala nad používaním zubných pást. Nikdy som nejako extra neriešila, čím si svoje zúbky čistím.

 

Chytila som do ruky pastu, ktorú máme v kúpeľni a umyla som si zúbky. To bola celá ,,veda". Nemala som žiadnu negatívnu skúsenosť so zubnými pastami, potrebujem iba skrátka, aby skvelo vyčistila zuby od nečistôt a zbavila ich povlaku a, samozrejme, dodala svieži dych. Umývanie zubov zväčša zakončím ešte ústnou vodou, ktorá sa stala akýmsi záverečným rituálom môjho umývania.

 

Odporúčame tiež: TEST: SKIN IN BALANCE Olivenol&Urea

 

lacalut aktiv herbal

Zdroj: Shutterstock®

Lacalut - Aktiv Herbal

 

Zubná pasta s Lacalut aktiv formulou a 8 liečivými bylinami (obsahuje extrakt z myrhovníka, dôležité silice z feniklu, aníz, eukalyptus, mätu, tymián, rumanček a šalviu), ktoré pomáhajú udržiavať svieži dych. Zubná pasta určená špeciálne na prevenciu pred parodontitídou, krvácaním ďasien a na ochranu pred vznikom zubného kazu.

 
lacalut aktiv herbal

Zdroj: Shutterstock®

Moje hodnotenie:

 

Balenie zubnej pasty je priam typické. Nedokážem si ani len predstaviť, že by som nepoužívala zubnú pastu, ktorá je balená v tube. Červené a zelené popisy sa vynímajú na bielom podklade balenia.

 

Konzistentne je zubná pasta skôr redšia, než hutná. Odporúča sa používať 2x denne - ráno a večer. Stačí naniesť na zubnú kefku množstvo o veľkosti hrášku. Čo sa týka penivosti, tak zubná pasta pení naozaj dobre. Pena je skôr redšia, tekutejšia, no aj napriek tomu dokáže krásne vyčistiť chrup. 

 

Odporúčame tiež: TEST: Krémy na ruky Doliva a Skin in Balance

lacalut aktiv herbal

Zdroj: Shutterstock®

Zubnú pastu som s radosťou otestovala pri prvej možnej príležitosti umývania zubov. Veľmi ma prekvapila jej konzistencia, ktorá je taká akoby redšia, ale nie je to žiadne mínus. Napriek tomu však dobre penila aj pri tom malom množstve, ktoré sa odporúča naniesť na kefku. Som totiž zvyknutá naniesť si pastu na celý rad štetiniek. Zuby som po doumývaní mala zbavené nečistôt a povlaku, po prejdení jazykom cez zuby som naozaj cítila, že sú krásne čisté.

 

Vôňa zubnej pasty nie je nijak špecifická, svieži dych by som povedala, že mám, no taký jemnejší, nie je to žiadna ,,ostrá" sviežosť. Zuby som pri čistení zubnou pastou Lacalut Aktiv Herbal nemala precitlivené. A povedala by som, že zubná pasta jemnou silou prírody pomáha čistiť naše zúbky a chrániť ďasná pred nežiaducim krvácaním.

 

lacalut aktiv herbal

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

31.10.2015 09:43

zubné pasty lacalut sú naozaj dobré ale túto som ešte nemala...rada vyskúšam

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.01.2016 16:05

mám rada tieto pasty s bylinkami

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE