TEST: Mary Kay – Velocity parfum pre ňu a pre neho

Už dávno sme netestovali parfumy, preto je najvyšší čas to čo najskôr napraviť. Predstavíme si hneď dva parfumy (pre ňu a pre neho) z dielne značky Mary Kay s názvom Velocity.

 

Parfumy sú okrem kozmetiky mojou druhou vášňou a rada ich striedam (aj keď sa za tie roky vraciam k verným stáliciam, ktoré nikdy nesklamú a najmä neomrzia). Parfumy od Mary Kay som mala možnosť otestovať po prvýkrát a som rada, že sa do testovania mohol zapojiť aj môj partner, ktorý otestoval mužskú verziu parfumu Velocity. Ja som zase mala možnosť otestovať parfum pre ženy z rovnakého radu. 

 


Čo o parfumoch hovorí výrobca?
 

 

Velocity® Parfumová voda (pre ňu) prichádza na scénu s niečím, čo len tak v inom parféme nenájdete: vrchný tón s vzácnym banánovým kvetom. Spojenie s trpkým mangostýnom a zelenou tropickou orchideou vytvára vzrušujúcu, euforickú, ovocno-kvetinovú vôňu. Pre ženu, ktorá je moderná, bezstarostná a mladá srdcom.

 

  • Vrchný tón: banánový kvet, zelená tropická orchidea, trpká mangostána
  • Stredný tón: mandarínka, okvetné lístky bielej azalky, aromadendron
  • Spodný tón: kvety balzového stromu, ostružiny, drevité tóny
     

Odporúčame prečítať: TEST: Novinky od Mary Kay at Play – šikovní pomocníci na oči, líčka a pery

velocity-parfum-mary-kay

Zdroj: Shutterstock®

Velocity® Kolínska voda (pre neho) je povzbudzujúca fougerovo-drevitá vôňa. Táto vzdušná vôňa zachytáva sviežosť horského vzduchu a čistú vôňu lesov. Vôňa hovorí: ,,Vydajme sa za dobrodružstvom."

 

  • Vrchné tóny voňajú sviežim horským vzduchom, kvetom mandarínky, západoindickej mäty s limetkou a vínnym kvetom
  • Stredné tóny sa rozoznia vôňou listov sasafrasového vavrínu, krušpánového dreva a koriandru
  • V spodných tónoch spočíva teakové drevo, cédrové drevo, jantár a lipová kôra

 

Čo na parfumy hovorím ja?

 

 

Parfumy boli balené takmer do totožných papierových krabičiek, ktoré sa líšili iba farbou – modrá pre mužov, oranžová pre ženy. Podobne sú na tom aj samotné flakóniky, ktoré sa opäť líšia iba drobnými detailmi – ženský flakón sa smerom nadol zužuje, mužský sa na koncoch naopak rozširuje. Priznám sa, že som zvyknutá na drobnejšie flakóny, ktoré sa ľahko zmestia do kabelky a toto podlhovasté balenie parfumu na mňa pôsobí príliš mohutne. Aj keď sú flakóny celkom zaujímavé (ženská verzia má na priehľadnom skle povlak, ktorý na svetle ,,hádže“ mnohofarebné odlesky), myslím si, že je vhodnejšie skladovať ich skôr na poličke, ako prenášať v kabelke. 


Odporúčame prečítať: TEST: Mary Kay – Novinky z dekoratívnej kozmetiky marykayatplay™

VElocity-parfum-mary-kay

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa týka samotných vôní, kým jedna ma úplne očarila, druhá mi príliš nesadla. 

 

Mužská vôňa je naozaj vydarená a ide o sladko – korenistú kompozíciu s dobrou výdržou, ktorá osloví nejedného muža. Páči sa nielen mne, ale aj môjmu partnerovi, ktorý ju naozaj rád používa. Ide o vôňu, ktorá je typicky mužská, a pritom nie je tuctová. Myslím si, že mužská verzia tohto parfumu je naozaj vydarená a v prípade, že sa ju rozhodnete darovať, nič s ňou nepokazíte.

 

Ženská verzia parfumu však bola pre mňa sklamaním (rada by som však podotkla, že každej z nás vyhovuje niečo iné a to, čo vyhovuje mne, nemusí naopak vyhovovať zase vám :-)). Podľa obalu a zloženia vône som očakávala svieži parfum, ktorý bude vhodný na každodenné nosenie. 

 


Odporúčame prečítať: TEST: Mary Kay - veľké testovanie dekoratívnej kozmetiky

velocity-parfum-mary-kay

Zdroj: Shutterstock®

Parfum svieži je, to mu nemôžem uprieť, no na mňa je v parfume namiešaných až príliš veľa vonných zložiek, ktoré sa prebíjajú a nenechajú tak priestor detailne vyniknúť žiadnej z nich. Najprv som sa snažila dať parfumu šancu, no po čase som zistila, že vôňa naozaj nie je pre mňa a dráždi ma, a preto ju radšej posuniem niekomu, komu bude vôňa vyhovovať viac. :-)

 

Záverečné hodnotenie: Balenia parfumov nie sú také skladné a aj napriek tomu, že ženská verzia parfumu mi nevyhovovala, na tú mužskú nemôžem napísať nič zlé, pretože splnila všetky očakávania. Nechcem však zatracovať ani tú ženskú, mne nevyhovela, ale môže naopak vyhovieť vám. 
 

 

Odporúčame prečítať: TEST: Mary Kay – Fixačný gél pod make-up s SPF 15

velocity-parfum-mary-kay

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

 

Vyskúšali ste už nejaký parfum od značky Mary Kay?

 

Aký typ vône preferujete najradšej? 

 

FOTOGALÉRIA:

 

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.02.2016 08:18

od Mary Kay som zatial nevyskusala nic,vona mam rada ovoco-sladku

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.02.2016 08:42

značku Mary Kay nepoužívam... zatiaľ :-) ale možno je načase ju vyskúšať pretože som už čítala veľa pozitívnych hodnotení na túto kozmetiku
čo sa týka vôní ktoré mám rada ja to je ťažko povedať pretože rada vône striedam a rada skúšam nové vône aj keď je pravda že mám doma jednu obľúbenú už vyše 10 rokov mi doma nikdy nechýba ... a je ovocno - kvetinová :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.02.2016 11:37

nevyskúšala som ale vzorečku by som rada vyskúšala.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

03.03.2016 10:34

neviem či by sa mi tieto vône páčili. Cityscape je skvelá :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE