TEST: Gosh Brush Cleanser – čistič na štetce

Ak používate kozmetické štetce každý alebo takmer každý deň, tak už viete, ktorý slúži na kontúrovanie, ktorý je určený na nanášanie make-upu, ktorým jednoducho zapracujete korektor a ktorým si rozblendíte očné tiene. A viete aj o tom, že kozmetické štetce je potrebné čistiť? Ich čistenie by sa malo stať pravidelnou rutinou.

 

Prečo? Pretože ich používaním sa do nich dostávajú zvyšky aplikovaných produktov, oleje, špina a dokonca aj baktérie. Ak ich poctivé čistenie zanedbáte, môže to vyústiť do upchávania pórov, tvorbe akné, ekzému a podobne. Čistenie štetcov pomocou správnych krokov je rýchle a jednoduché! 

 

Pravidelnému čisteniu by ste sa mali venovať každý deň, pomocou špeciálnych prípravkov, ktoré ich vydezinfikujú a zabránia tak šíreniu baktérií. Raz za týždeň im však nezabudnite dopriať veľké čistenie. My sa dnes budeme venovať pravidelnému - každodennému čisteniu, pretože som tentokrát testovala Gosh Brush Cleanser – čistič na štetce. 

 

Testovali sme tiež: Gosh Lumi Drops Blush

čistič na štetce

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

Okamžite odstraňuje zvyšky make-upu a nečistôt zo štetcov. Udržuje štetce čisté a pripravené na použitie. Tento prípravok čistí, dezinfikuje a ošetruje vlákna štetcov, aby vydržali dlhšie.

 

Ošetrujúce zložky vdýchnu opotrebovaným vláknam štetcov nový život. Prípravok štetce chráni, obnovuje ich vláčnosť, bráni poškodeniu a lámavosti vlákien. Má praktické použitie a bol vyvinutý tak, aby predlžoval životnosť kvalitných štetcov na make-up.

 

Testovali sme aj: Gosh Copenhagen Nail Lacquer lak na nechty

prípravok na čistenie štetcov

Zdroj: Shutterstock®

Ako som už naznačila, tento čistič je určený na pravidelné, každodenné čistenie štetcov. Predtým, než štetce odložíte, tak ich jednoducho prestriekajte týmto čističom a utrite do utierky. Takto sú štetce pripravené na ďalšie použitie.

 

Sú vydezinfikované a ošetrené, preto sa vám nemôže stať, že sa vám v nich začnú šíriť baktérie spôsobujúce kožné problémy.

Roztok na čistenie štetcov

Zdroj: Shutterstock®

Čistič je skvelý medzi jednotlivými použitiami. Preto ho ocenia aj tí, ktorí sa venujú líčeniu profesionálne. Musím uznať, že štetce pekne vyčistí, odstráni z nich zvyšky aplikovaných produktov (či už make-upu, očných tieňov, lícenky, bronzera, rozjasňovača), nechá ich uhladené a nepoškodené.

 

Mne najviac vyhovuje čistič nastriekať priamo na štetec, a ten utrieť do utierky. Používam zväčša bavlnenú utierku, pretože na tej sa mi nevytvárajú žmolky ako z papierovej utierky. Čističu nemám čo vytknúť, má jemnú alkoholovú vôňu, štetce pekne vyčistí a ošetrí ich. Je to prípravok, ktorý sa rozhodne nestratí a pokiaľ sa líčite pomocou kozmetických štetcov, tak ho určite využijete.  

 

Testovali sme tiež: Gosh Liquid Matte Lips - tekutý matný rúž

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

3 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

05.08.2017 00:14

Doteraz som si štetce pravidelne čistila pomocou šampónu, celkom mi to vyhovuje, ale myslím že špeciálny čistiaci prípravok zjednoduší celú údržbu. Určite ho vyskúšam.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

10.08.2017 13:28

pre nedávanom som bola na vizážistickom kurze a vyslovene nám prízvukovali, že aké je dôležité čistenie štetcov..... a nemáme na to zabúdať..

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.08.2017 13:53

super pomocník :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE