TEST: Yankee Candle - Jarná kolekcia sviečok - vône Cassis a Frankincense

Milovníci voňavých sviečok si dnes určite prídu na svoje.

 

Otestujeme si totiž voňavú záležitosť v podobe nových jarných vôní Yankee Candle. Ja som mala možnosť otestovať dve vône. Prvou je vôňa Cassis a druhou vôňa Frankincense. 

 

Yankee sviečky poznáte z našich testovaní už nejaký ten čas. Ja som bola doposiaľ so všetkými testovanými sviečkami nadmieru spokojná a myslím si, že inak tomu nebude ani v tomto testovaní. 

 

 

Odporúčame prečítať: Yankee Candle Citrus Tango

yankee sviecky

Zdroj: Shutterstock®

No predtým, než ku sviečkam poviem niečo ja, povieme si zopár informácií o tom, čo hovorí na jarnú kolekciu a samotné sviečky výrobca:

 

,,Cassis - Prenikavo povzbudzujúca vôňa šťavnatých ríbezlí spojená so sviežou prepukajúcou trpkosťou. Tradičný dizajn tejto sviečky odráža teplo domova a uvoľnený štýl. Pohodlné a jednoduché použitie. Vyrobené za použitia najlepších surovín, vrátane čistých prírodných vonných výťažkov. Rovnomerne prevoňaný parafín v potravinovej kvalite. Sviečka Vám ponúka 25-40 hodín skutočného potešenia z vône.

 

Frankincense - Táto cenná živica je dlho vyhľadávaná najmä kvôli jej sladko - korenisto štipľavému podtónu dreva. Tradičný dizajn tejto sviečky odráža teplo domova a uvoľnený štýl. Pohodlné a jednoduché použitie. Vyrobené za použitia najlepších surovín, vrátane čistých prírodných vonných výťažkov. Rovnomerne prevoňaný parafín v potravinovej kvalite. Sviečka Vám ponúka 25-40 hodín skutočného potešenia z vône."

 

 

Odporúčame prečítať: Yankee Candle - Christmas Garland

vone

Zdroj: Shutterstock®

A teraz sa vrhnime na testovanie...

 

Ako som už naznačila, ide o novú jarnú kolekciu, ktorá je svieža a plná lákavých vôní. Obe balenia sviečok mám v malom balení, pričom je možné zakúpiť ich aj v strednom či veľkom balení. Ja musím podotknúť, že i napriek malému baleniu mi sviečky vždy vydržia naozaj dlhú dobu, a to aj napriek tomu, že ich využívam pomerne často.

 

Dizajn sviečok je naozaj štýlový a myslím si, že farebná sviečka v tvrdom skle so skleneným vrchnákom sa hodí do každého interiéru. Výhodou sviečok je to, že je možné ich kombinovať s rôznymi tienidlami, ktoré sú taktiež v ponuke Yankee Candle. Takýmto spôsobom si môžete vytvoriť vhodnú dekoráciu, ktorá bude ladiť s vašou domácnosťou. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vyhrajte YANKEE CANDLE Valentínsku romantiku každý deň

yankee sviecky

Zdroj: Shutterstock®

Vrhnime sa však na samotné vône. Čierne ríbezle mám naozaj rada, a to nielen kvôli ich vôni, ale aj kvôli osviežujúcej chuti. Sviečka má peknú tmavo-fialovú farbu a ešte príjemnejšiu vôňu. Ide o sladkastú ovocnú vôňu, ktorá je o trochu ťažšia, avšak veľmi príjemná. V miestnosti sa približne po polhodine horenia rozloží príjemná ovocná vôňa, ktorá trvá a trvá. Sviečku je vhodné zahasiť v dobe rovnomerného rozpustenia vosku po celom obvode sviečky. Zahasíme ju jednoducho, a to priložením skleneného vrchnáku na svietnik. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako urobiť vašu domácnosť štýlovou a jedinečnou?

ribezle

Zdroj: Shutterstock®

Druhá vôňa z jarnej kolekcie so zaujímavým názvom Frankincense, je ladená do krásnej teplej oranžovo-hnedej farby. Dizajn sviečky je opäť sklenený, rovnako ako i vrchnák. Priznám sa, že na túto vôňu som bola naozaj zvedavá. Vôňu živice zo vzácneho unikátneho stromu totiž nemá človek možnosť ovoňať každý deň. Vôňa ma nesklamala a obľúbila som si ju. Ide o zaujímavú korenistú a hrejivú vôňu, ktorá zútulní váš domov počas chladných večerov či prvých studených jarných dní. Sviečku zahasíme rovnakým spôsobom ako v prvom prípade. 

 

 

Odporúčame prečítať: Crespi Milano - Vonný difuzér Talc

zivica

Zdroj: Shutterstock®

Záverečné hodnotenie: Sviečky od Yankee Candle opäť nesklamali a rovnako nesklamú ani vás. Kvalita, široký výber vôní, dizajnov a navyše rozumná cena, nemôžu uraziť nikoho. Sviečky sú vhodné ako dar, ale i len tak pre radosť.

 

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE jarná kolekcia 2015

 

 

Viac informácií o sviečkach na: www.yankeesviecky.sk

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

AKÉ VÔNE OD YANKEE CANDLE STE UŽ VYSKÚŠALI?  

6 komentárov
Nikola Pelechová

Nikola Pelechová

22.02.2015 14:40

:)...najlepsie sviecky ake mozu byt :)

Vaše meno:

Adriana Galandova

Adriana Galandova

23.02.2015 14:24

uzasne sviecky zboznujem ich

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

23.02.2015 15:41

hmm ta Cassis mi vonia až sem

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

24.02.2015 17:14

neskúšala som ešte žiadnu ale určite by som rada :-)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

18.05.2015 19:44

z týchto by som si vybrala Frankincense :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.08.2015 10:17

vyhrala by cassis

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE