TEST: PHILIPS inteligentný hrniec Multicooker HD 3037/70

Dnes si spolu uvaríme raňajky, kompletný obed a aj fajný koláčik :)) Pravou rukou pri tom všetkom mi bude Multicooker od Philips, ktorý je jednou z dvoch najlepších vecí, aké som kedy mala možnosť vyskúšať. Nie je žiadnym prekvapením, že aj ten druhý výrobok je od tejto značky, o tom si však napíšeme v priebehu najbližších týždňov :))

 

Hovorí Vám niečo meno Zdeněk Pohlreich? Práve vďaka nemu, respektíve jeho víkendovým videám, ktoré natočil, som sa o multicookri dozvedela. Neverila som však, že je varenie v tomto inteligentnom hrnci také jednoduché ako to prezentuje on, až pokým som s ním nemala osobnú skúsenosť. Veď nie darmo sa vraví, človek uverí, až keď to okúsi na vlastnej koži, a je to pravda!

multicooker

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetiku síce nadovšetko milujem, o tom niet pochýb :) no poslednú dobu o čosi radšej skúšam práve takéto podobné vychytávky do domácnosti, ktoré nielen šetria čas, ale najmä sú vhodné aj pre začiatočníkov, keďže manipulácia a obsluha je viac než jednoduchá. A čo je najhlavnejšie, keďže hrniec varí skoro sám, počas toho si môžem dať sprchu, nalakovať nechty, či nalíčiť sa bez toho, aby som sa bála, že mi niečo vykypí či prihorí! Paráda, čo poviete?

multicooker-philips

Zdroj: Shutterstock®

Vďaka 12 automatickým programom totiž uvaríte čokoľvek! Skvelé rizoto, zapekané cestoviny, mäso, omeletu, boršč, paradajkovú polievku, polievku s mäsovými knedličkami, kuraciu polievku, ázijské kura rezeň, guláš či dokonca domáci jogurt a marmeládu, a ešte mnoho ďalšieho... To však nie je všetko, Multicooker napečie aj úžasné dezerty :) Má v sebe totiž integrovaný mikroprocesor pre inteligentné varenie. A to všetko dopĺňa jednoduchá úprava teploty a času prípravy. Navyše si môžete nastaviť režim odloženého štartu až do 24 hodín!

hrniec

Zdroj: Shutterstock®

Multicooker využíva viac tepelných bodov ako iné bežné spotrebiče, čím zaručuje dokonalú prípravu jedla zo všetkých strán(3D ohrev). 2mm hrubá stena vnútorného hrnca teplo výborne udržuje a rozvádza. Super na tom celom je, že pri celom varení používate len tento vnútorný hrniec(o objeme 5 litrov), ktorého antikorová úprava sa ľahko udržuje, a je vhodný do umývačky riadu. Ak však práve Multicooker nepoužívate, dá sa ho ľahko premiestniť či odložiť vďaka výkyvnej rukoväte.

inteligentny-hrniec

Zdroj: Shutterstock®

Ak ho však po dovarení nevypnete z elektriny, sám spustí funkciu zahrievania, čím jedlo udržuje dlhšie teplé a zachová v ňom maximum živín. Multicooker je najmä pre tích, ktorí neradi trávia dlhé hodiny v kuchyni, no radšej svoj čas využijú oveľa príjemnejšie - čo je presne môj prípad :)) Ale musím uznať, že s týmto výrobkom je varenie hrou!

multifunkcny-hrniec

Zdroj: Shutterstock®

V balení sa nachádza aj rôzne príslušenstvo - plastová naparovacia nádoba, odmerka, naberačka, stierka a dve chňapky. Už to je nejaký ten mesiac, čo som v ňom ako prvú vyskúšala bábovku, a odvtedy som v ňom varila už kadečo, ako napr. aj polievku z hlivy ustricovej, ktorú sme u nás doma skúšali prvýkrát, ale bola eňo-ňuno. Najradšej zo všetkého však mám čokoládovo-orechový koláčik, ktorého fotografiu môžete vidieť či už v úvode, no tiež na konci recenzie. Ten teraz robievam pravidelne a nikdy sa ho nevieme dojesť :)) Rovnako často si však skoro každé ráno robievam omeletu s kopou kukurice a plesnivým syrom :) Mňaaam, len o tom píšem a už sa mi zbiehajú slinky!

hrniec

Zdroj: Shutterstock®

philips-hrniec

Zdroj: Shutterstock®

Normálne nerozumiem, ako som sa bez neho mohla doteraz zaobísť :D Teraz som však vďačná, že som mala tú možnosť testovať ho, pretože ho už tak ľahko z rúk nepustím. Veľmi sa mi na ňom páči a vyhovuje mi jeho jednoduchosť, a najmä aj knižočka s receptami, ktorá je mi pri varení nápomocná! Zbožňujem, že je v nej popísané všetko čo potrebujem, čo kedy a ako nastaviť, presne krok za krokom. Potom už len stlačím START a varí sa to pečie sa to :)) A ja môžem bezstarostne odísť z kuchyne na kilometre ďaleko bez strachu a starostí čo sa deje doma :)

multicooker-recepty

Zdroj: Shutterstock®

Ešte by som chcela doplniť, že dno hrnca je tak skvele upravené, že sa naň nič neprilepí ani na ňom neprihorí. O jednoduchom umývaní nehovoriac, behom pár sekúnd je čistý ako nový... Počas varenia či pečenia sa po celom dome šíri krásna vôňa, takže už vieme, že jedlo bude onedlho hotové. Dúfam, že som nezabudla na nič, čo som chcela spomenúť... Nakoniec už asi len toľko - jednoducho len treba vyskúšať, a uvidíte ako Vám ušetrí čas a námahu, ktorú denne vynaložíte postávaním pri sporáku!
 

Ako som sľúbila, taký malý bonus na záver - v krátkosti spomenutý a nafotený recept NAJ koláčika, ktorý som doteraz jedla.

philips-kolac

Zdroj: Shutterstock®

Na prípravu čokoládového koláču s vlašskými orechami potrebujeme nasledovné prísady: 4 stredne veľké vajcia, 224g cukru, 75g masla, 60g múky, 2 kávové lyžičky prášku do pečiva, 100g horkej čokolády a 100g nasekaných vlašských orechov. My však mám orechy veľmi radi, takže vždy pridávam raz také množstvo - čiže 200g :))

 

Nasleduje jednoduchá príprava: rozšľaháme v miske vajcia, pridáme cukor a šľaháme pokiaľ nedosiahneme krémovitú zmes. Pridáme maslo a pokračujeme v miešaní. Potom pridáme múku a prášok do pečiva.

 

philips-kolac

Zdroj: Shutterstock®

Rozpustíme čokoládu, a všetko spolu zmiešame, pridáme vlašské orechy. Vymažeme dno a boky vnútornej nádoby, a zmes vlejeme dnu. Stlačíme tlačidlo MENU, vyberieme program BAKE a teplotu 180 stupňov. Stlačíme tlačidlo COOKING TIME a nastavíme 45 minút. Zavrieme viečko a stlačíme tlačidlo START. Na záver koláčik posypeme práškovým cukrom - ten tiež máme veľmi radi, takže vôbec množstvom nešetrím a môžeme konzumovať :)) Dobrú chuť!

philips

Zdroj: Shutterstock®

kolac

Zdroj: Shutterstock®

8 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.02.2015 19:04

úžasný hrniec určite by som ho doma využila

Vaše meno:

Dorotka Fuchsová

Dorotka Fuchsová

25.02.2015 09:45

vyzera super, doma by som taký brala

Vaše meno:

Beata Mintalova

Beata Mintalova

09.04.2015 10:03

tak takeho pomocnika v kuchyni by som prijala

Vaše meno:

Alžbeta Kelbelova

Alžbeta Kelbelova

11.05.2015 13:18

waw tak to je fakt parada

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.08.2015 10:16

toto by sa nám hodilo do kuchyne :)

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

14.05.2016 11:09

Dobrá vecička do každej kuchyne.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

12.03.2021 10:51

vyzerá ako šikovný pomocník

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.03.2021 18:24

Vyzerá lákavo hneď by som ho brala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE