TEST: Cédrová telová peelingová soľ na detoxikáciu

Prednedávnom moja kolegyňa Lenka testovala Severské detoxikačné mydlo na čistenie pleti.

 

Dnes teda určitým spôsobom na ňu nadviažem - predsa len nie len naša pleť ale aj naše telo chceme zbaviť toxínov. V dnešnom teste Vám predstavím cédrovú soľ na detoxikáciu celého tela.

 

 

 

Detoxikácia je často spájaná s aktuálnym moderným hitom v oblasti zdravého životného štýlu. Treba si uvedomiť, že detoxikáciu je možné prevádzať u každého človeka bez obmedzenia veku či pohlavia - detoxikácia na nás nemá žiadne škodlivé účinky!

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Prečo by sme mali naše telo detoxikovať?

 

Príčiny sú naozaj rôzne, ale ak ste často unavený, vyčerpaný, žijete v neustálom dennom strese, vaša strava obsahuje veľa "škodlivého jedla" (fast foodu) - vyprážaných jedál, pijete veľa sladkých nápojov, alebo ste často chorý a užívate veľa liekov alebo sa len jednoducho chcete cítiť lepšie? Podľa mňa určite odpoviete áno. 

 

Tu si však treba uvedomiť tiež druhú podstatnú vec, že o naše telo je potrebné sa starať nie len z vnútra, ale aj z vonku.  Len pri takejto kompletnej  starostivosti bude nase telo  fungovať  naozaj dobre.

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Na testovanie som obdržala plné balenie, teda obsah výrobku je 370ml. Táto cédrová detoxikačná soľ je výrobkom značky Natura Siberica a zaraďuje sa do radu SAUNA & SPA

 

Rad prípravkov SAUNA & SPA je špeciálne navrhnutý na starostlivosť o pokožku a vlasy v saune, kedy v dôsledku zvýšenia teploty koža začne aktívne "dýchať", zvyšuje sa jej citlivosť a priepustnosť, rozširujú sa a čistia póry, aktívne sa stimuluje metabolizmus. Prírodné účinné látky obsiahnuté v každom prípravku z radu SAUNY & SPA a teda aj v tejto cédrovej soli plne odhaľujú svoj potenciál, pričom esenciálne oleje majú dodatočný aromaterapeutický účinok.

 

Ja do sauny nechodím, nemám ju ani doma, či niekde na blízku, to však neznamená, že svojmu telu nemôžem pomôcť. Detoxikáciu s touto soľou môžete praktizovať aj Vy a to v pohodlí svojho domova! 

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Výrobok je spočiatku zabalený v krabičke. Na krabičke sa nachádza množstvo informácií, ako indegriencie, ako pôsobí soľ, resp. aké má pre naše telo prospešné látky, ako účinkujú a vyznačenú má aj informáciu, že výrobok je bez: 

 

• parabénov

• SLS, GLYKOL,  SLES, PEG

• silikónov

• syntetických farbím 

• minerálnych olejov

• vo výrobku nie sú použité GMO rastliny

 

Po otvorení škatuľky na mna vykukla čierna nádobka. Aj ona obsahuje informácie, vlastne v menšom poňatí ako na škatuľke. Čo všetko sa z nej dočítate môžete vidieť na vrchnej fotografii - pre zväčšenie na ňu kliknite. 

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Zo všetkých informácií o cédrovej telovej  peelingovej soli na detoxikáciu  sú smerodajné tie, ktoré sa vlastne  dočítate aj na našej stránke v e-shope pri výrobku. 

 

Ako znie teda oficiálna charakteristika výrobku?

 

Pocítite, ako sa vaša pokožka obnovuje vďaka sile a energii sibírskych rastlín. Cédrová telová pílingová soľ je na báze organického cédrového oleja, borievky červenoplodej, šalvie muškátovej a sibírskej soli rapa.

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Aké prospešné látky obsahuje a ako látky pôsobia?

 

• Organický cédrový olej účinne vyživuje pokožku, má omladzujúce účinky

• Borievka červenoplodá aktívne regeneruje pokožku, dodáva jej pružnosť a pevnosť, pomáha vyplavovať toxíny 
• Šalvia muškátova podporuje látkovú premenu v kožných bunkách

• Sibírska soľ rapa vyrovnáva nerovnosti povrchu kože, aktivuje zásobovanie podkožných tkanív krvou

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Po odšróbovaní vrchnej časti je nádobka ešte chránená ochrannou fóliou. Fólia sa dá rýchlo odstrániť. Keď som odstránila hliníkovú fóliu zbadala som  takú zelenkastú zmes.  

 

Tento peeling je skutočne malý zázrak. Vonia ako ihličnatý les, úplne autenticky. Nanášala som ho na problémové miesta tak ako sa odporúčalo. Peeling sa nanáša na suché telo! Ak by ste sa báli, že nanášať takýto peeling na suchú pokožku je nebezpečné pre nejaké jej poškodenie - hneď Vám to vyvrátim. Peeling je naozaj tuhý spočiatku sa ťažšie rozotiera ale keďže obsahuje olej tak ako sa na pokožke zohreje je poddajnejší. Pokožku jemne prehreje a parádne zbaví odumretých buniek z tela. Ja som ho používala rôzne, ale vždy na jednu časť teľa, po viacerých použitiach je cítiť podstatný rozdiel pokožky na dotyk - je krásne hladká.

 

Peeling som použila aj 3krát na celé telo - po veľmi ťažkých dňoch. Síce mi to hodnú chvíľku trvalo, ale nakoniec som ho naniesla od krku až po prsty na nohách. Je to naozaj parádny pocit, si takto premasírovať telo - pokožka ma hriala, prekrvila sa, zbavila som ju naozaj kompletne odumretých buniek, a krásne prevoňala. Takáto "samo-masáž" mala na mňa aj skutočný aroma-terapeutický zážitok.

 

Po takejto masáži, som osprchovala teplou vodou. Ten pocit po absolvovaní takejto domácej detoxikácie je naozaj parádny, nezabudnuteľný. Po tom čo som sa cítila unavená z ťažkého dňa som akoby ožila. Pokožka mi ešte pár hodín krásne po "ihličnatom lese" voňala.

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Na fotke hore:

peeling odfotený ihned po nanesení na pokožku - je hutný ťažšie sa rozotiera.

 

Na fotke dole:

po krátke dobe sa olej topí vplivom tepola pokožky a môžete ho začať rozotierať.

 

Týmto malým zázrakom naozaj svojej pokožke pomôžete!

 

Naviac, ak sa zaregistrujete do Clubu Natura Siberica, pri 1.objednávke obdržíte darček zdarma, plus budete čerpať rôzne iné jedinečné výhody členstva.

natura-siberica-cedrova-sol-na-detoxikaciu

Zdroj: Shutterstock®

Na záver ešte krátke video o tomto výrobku:

9 komentárov
Alena Čabáková

Alena Čabáková

05.02.2014 10:14

Už teraz mám chuť ju vyskúšať. Používam už šampón, kondicionér, severské detoxikačné mydlo a denný a nočný krém na tvár a som veľmi veľmi spokojná... :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

05.02.2014 17:30

Oplatí sa vyskúšať, super recenzia...

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

05.02.2014 18:01

Vyzerá úžasne :))

Vaše meno:

Silvia Čáranová

Silvia Čáranová

05.02.2014 18:39

No super to vyzerá .ešte odskúšat a budem spokojná niečo také by sa ozaj zišlo!!!

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

06.02.2014 12:14

celkom ma to zaujalo, asi vyskúšam... dá sa kúpiť aj bežne v drogériách alebo len cez internet?

Vaše meno:

Dana Šindléryová

Dana Šindléryová

06.02.2014 19:59

Marcela, táto kozmetika sa nedá kúpiť v drogériách, môžeš si ju ale zakúpiť v našom e-shope siberica.kamzakrasou.sk detoxikačnú soľ nájdeš v časti SAUNA & SPA :)

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

02.03.2014 22:03

vôbec to nepoznám ,ani som ešte nepočula o takej soli.

Vaše meno:

Kristína Rusinková

Kristína Rusinková

02.03.2014 22:10

hrozne mi to pripomína horčicu :D .. ale inak dobre urobená recenzia ktovie možno raz vyskúšam :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

15.09.2014 12:24

tak toto ma vážne zaujalo...

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

05.04.2016 11:41

vyzerá to naozaj skvelo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE