TEST: Cukrové peelingy na tvár a pery od Dermacolu

Používate pílingy na tvár, pery či telo? Tieto prípravky sú určené primárne na odstránenie odumretých buniek a nečistôt z pokožky, čo zabezpečujú rôzne pílingové čiastočky. Cukrové peelingy na tvár a pery značky Dermacol, ako už napovedá názov sám, majú za exfoliačnú zložku kryštáliky cukru a sľubujú okrem iného revitalizačný, antistresový či detoxikačný účinok. My sme ich pre vás otestovali a ako obstáli sa dočítate v tejto recenzii.

Pílingy na leto

Cukrové peelingy od Dermacolu nájdete na trhu v troch pomerne aromatických verziách. Aj keď sa ich neodolateľné vône líšia, základ zostáva rovnaký. „Exfoliačný účinok zaistia jemné kryštáliky cukru a čiastočky škrupín marhuľového jadra, preto je peeling vhodný aj na pery. Pomarančový olej a brusnicový extrakt zanechajú pleť sviežu a zbavenú napätia. Kvalitný konopný a marhuľový olej lisovaný za studená pomáhajú obnovovať prirodzený ochranný mikrofilm a tým zvyšujú odolnosť pokožky voči negatívnemu pôsobeniu okolitého prostredia,” uvádza na svojom webe výrobca.

Antistresový cukrový peeling (červený) vonia ako rebarbora, v Revitalizačnom cukrovom peelingu (žltý) sa skrýva aróma šťavnatého manga a v Detoxikačnom cukrovom peelingu (zelený) ucítite hrozno v kombinácii s limetkou. Môžeme teda konštatovať, že tieto pílingy kričia „leto” ako žiadne iné, a to nielen vôňami, ale aj svojimi nádhernými žiarivými farbami. Keď už hovoríme o výzore pílingov, pozastavím sa pri tom, že nádobka, v ktorej sa nachádzajú je sklenená, čo beriem ako veľké pozitívum.

Vyskúšaj aj: Luxusná telová starostlivosť: Kvetinové créme de la créme v kúpeľni

píling na tvár

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Pokožku vyčistia aj vyživia

Áno, všetky tri pílingy vyzerajú doslova na zjedenie a keďže sú určené aj na pery je pravdepodobné, že sa vám z nich trocha dostane aj do úst. Z mojej skúsenosti sa ale tomuto scenáru radšej vyhnite, pílingy totiž vôbec nechutia tak dobre ako vyzerajú. To však nie je žiadne negatívum, keďže nie sú určené na jedenie, ale na čistenie, výživu a hydratáciu. Je to len môj postreh, keďže z mojej skúsenosti sú produkty na pery zväčša bez chuti alebo s minimálne dobrou príchuťou.

Ak sa však bavíme o účinku týchto pílingov spĺňajú všetko, čo sľubujú. Po ich dôkladnom vmasírovaní do pleti a následnom umytí zostáva pokožka vitálnejšia, prekrvená, pôsobí sviežo a zdravo. Nezabúdajme, že aj prevoňaná, čo, samozrejme, na kozmetike mnohé z nás milujú! Ak by som predsa len mala nájsť jedno negatívum, pílingové čiastočky by som ešte zjemnila. Aj keď výrobca uvádza, že ide o jemné kryštáliky cukru, na môj vkus sú ešte mierne drsné. To však môže byť skôr vec osobnej preferencie a tiež typu pleti.

A či pôsobí červený píling antistresovo, žltý revitalizujúco a zelený detoxikačne? Ja to žiaľ posúdiť neviem, určite však siahnite po tom pílingu, ktorého vôňa vám je srdcu najbližšia a rozhodne tak nešliapnete vedľa.

Odporúčame: Kozmetické novinky pre krajší pocit od značky Dermacol: Spríjemní si tieto dni!

píling na pery

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Odporúčam peelingy aj vám?

Určite áno, a to najmä vtedy ak hľadáte píling na tvár so sviežou letnou vôňou a dobrými účinkami. Dermacol je cenovo dostupná značka a inak tomu nie je ani pri cene za tieto pílingy – na oficiálnom webe Dermacolu sa uvádza 5,69 eura. Za málo peňazí tak dostanete dostatočne veľkú nádobku s pílingom, ktorý môžete pokojne využiť aj na telo.

Nezabúdajte však, že tento píling by sa mal používať maximálne dvakrát do týždňa, tak to s ním rozhodne neprežeňte. Aj keď výrobca uvádza, že píling je vhodný pre všetky typy pleti, dámy s citlivou pokožkou by ho mali najskôr vyskúšať na malom kúsku pokožky, aby neprišlo k jej podráždeniu.

Galéria - CUKROVÉ PEELINGY NA TVÁR A TELO DERMACOL

8 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.06.2021 05:15

Tieto pílingy naozaj kričia „leto” ako žiadne iné...

Vaše meno:

Zdenka Sabanošová

Zdenka Sabanošová

18.06.2021 21:20

Len keby v tej drogérii sj niečo mali. Chcela som kúpiť a mali až 2 druhy a každého po jednom kuse. Nic moc.

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

29.06.2021 10:32

Dajú sa objednať aj online, tak skúste pozrieť stránku Dermacol-u ;)

Marta Hollá

Marta Hollá

14.07.2021 18:25

milujem peelingy ❤️

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

21.07.2021 11:01

píling je super, používam

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.08.2021 18:35

Super recenzia

Vaše meno:

Lenka Křižáková

Lenka Křižáková

18.08.2021 13:09

tie peelingy na pery naozaj vyzerajú na zjedenie, ale po tejto recenzií ich asi vyskúšam

Vaše meno:

Janka Komadova

Janka Komadova

01.12.2022 20:38

Dobrá kozmetika za super cenu ešte som tento píling nemala

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.07.2023 13:47

toto je také hravé ňuňu radosť s tým robiť skincare

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE