TEST: ENVY Therapy Brightening Cream - rozjasňujúci krém

Pigmentové škvrny alebo farebné nerovnosti sa môžu objaviť kdekoľvek na tele. Zväčša môžeme hovoriť o hyperpigmentácii v dôsledku nadmerného vystavovania sa slnečnému žiareniu. Avšak v tomto prípade je to len jeden druh pigmentácie, s ktorou sa stretávame. V prípade pigmentových škvŕn na tvári môžeme o nich hovoriť aj v súvislosti s pozápalovými reakciami kože, pri ktorej môže dôjsť k nahromadeniu melanínu na jednom mieste. Takto vznikajú pigmentové škvrny, ktoré dokážu potrápiť nejedného človeka.

A v tomto prípade som tým človekom aj ja. V dôsledku zápalových procesov – teda v dôsledku akné, sa mi na pleti vytvorili aknózne škvrny, ktoré nie je jednoduché odstrániť. A ak aj vy bojujete so stále sa objavujúcim akné na tvári, tak mi určite dáte za pravdu, že tento typ pleti je častokrát mdlý, bez života a bez „šťavy“. Je však ENVY Therapy Brightening Cream pre pleť bez jasu so sklonom k farebným nerovnostiam tým správnym riešením pre takúto nudnú pleť?

Testovali sme: ENVY Therapy® hydrogélová maska a hydrogélová očná maska

rozjasňujúci krém

Zdroj: Shutterstock®

ENVY Therapy Brightening Cream

Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu efektívne znižuje príznaky hyperpigmentácie. Pleť bude rozjasnená, prežiarená, so zjednoteným farebným tónom. Obsahuje Pinolumin ® – patentovanú látku, ktorá upokojuje citlivú a podráždenú pleť. Viditeľne redukuje začervenania a rozdiely vo farebných tónoch. Vitamín C zmierňuje tvorbu a redukuje oxidáciu melanínu, ktorý spôsobuje pigmentácie. Ďalej obsahuje vitamín E, vitamín A, kyselinu hyalurónovú a olej z hroznových jadierok.

ENVY Therapy pleťový krém

Zdroj: Shutterstock®

Krém, ktorý zaujme svojím obsahom

Všetky pleťové krémy ENVY Therapy sú vytvorené z organických zložiek, neobsahujú žiadne silikóny ani parabény, farbivá ani toxíny, sú bez parfumov, bez minerálnych olejov a GMO. A navyše, sú nekomedogénne.

V tomto prípade môžem povedať, že rozjasňujúci pleťový krém od ENVY Therapy sa od bežného krému z drogérie odlišuje aj v spôsobe jeho aplikácie. Kým doposiaľ ste možno aj vy, tak ako aj ja, boli zvyknutí na jeho rozotieranie od stredu tváre smerom von – krúživými pohybmi, prípadne iným spôsobom. Tento krém sa aplikuje v menšom množstve, a to vklepávaním, respektíve vtláčaním do pleti. Keďže neobsahuje silikóny, tak sa po pleti nekĺže a ťažšie sa aplikuje. Ak by ste to skúšali klasickými krúživými pohybmi, potom sa vám na pleti môže objaviť biely povlak, ktorý ide ťažšie zapracovať do pleti. Jemnými tlakmi a vtláčaním navyše docielite jeho intenzívnejšie pôsobenie na pokožke.

Ja okrem toho, že ho do pleti vtláčam, tak jeho účinky podporujem prostredníctvom ENVY Therapy Wrinkle Eraser prístroja, o ktorom sme vám už písali. S ním sa účinnosť produktu o niečo zvyšuje.

Neprehliadni: ENVY Therapy® – systematickosť, ktorú si môžeš dopriať aj ty!

krém pre rozjasnenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Balenie krému je skutočne minimalistické. Nehľadajte žiadne prezdobené obaly, pri ktorých neviete, na čo sa skôr pozerať. Minimalistické biele, zároveň veľmi elegantné a čisté balenie dokonalo zapadá do kúpeľne. Zdá sa, že balenie je minimalisticky dokonalé, no predsa má jednu chybičku. A možno ani nie tak chybičku ako takú – ja by som ocenila, ak by bolo samotné balenie mierne priesvitné. Pretože aktuálne si neviete ustrážiť, koľko krému vám ešte v balení ostáva a kedy si teda objednať nové balenie. Predsa len, tento krém je už ako taká droga.

Krém nie je ani hutný a ani riedky. Má pre mňa vyhovujúcu konzistenciu, s ktorou sa mi príjemne pracuje a navyše, ako som písala vyššie, vďaka tejto konzistencii sa ľahšie vtláča do pleti. Je bez parfumácie, aj keď je v ňom cítiť niečo organické. Mierne mi pripomína vôňu organického bambuckého masla. Je trošku mastnejší, preto v prípade, ak ste majiteľkami mastnejšej T-zóny, odporúčam ho používať hlavne na noc, počas ktorej vašu pleť vyživí a zanechá ju žiarivú. Ak ste majiteľkami normálneho typu pleti, tak ho pokojne používajte aj ráno, aj večer. Ja aj napriek tomu, že mám T-zónu mastnejšiu, tak ho používam aj počas dňa, ale len v prípade, keď viem, že celé dopoludnie nemám v pláne nikam vyraziť.

krém na pigmentáciu pleti

Zdroj: Shutterstock®

ENVY Therapy Brightening Cream používam už dva mesiace a aj napriek tomu, že som si spočiatku hovorila, že tento krém je pre moju aknóznu pleť celkom zbytočný, po dvoch mesiacoch môžem povedať, že taký zbytočný nie je. Moja pleť je žiarivejšia a rozjasnenejšia, čo si dokonca všimlo aj moje okolie. Jednoducho žiari, čo je neuveriteľné a hlavne prekvapujúce, pretože som vôbec nechápala, ako môže pleť so škvrnami po akné žiariť a byť plná života. Dokonca mám pocit, že aj samotné škvrny, ktoré sú pre mňa nepríjemnou spomienkou na tieto zápalové procesy, sú málinko svetlejšie.

No teším sa, ako bude tento krém na moju pleť pôsobiť aj naďalej. Síce je moja pokožka aktuálne rozjasnená, mám ďalšiu métu, a to zmierniť viditeľnosť alebo úplne odstrániť škvrny po akné. Keďže som zapojená do štúdie PLEŤ AKO DÔKAZ, tak už čoskoro vám prinesiem kompletný report z celej štúdie a dojmy z používania kompletnej domácej starostlivosti ENVY Therapy.

Galéria -

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.05.2019 07:45

Zaujímavý naozaj už len obsahom.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

28.05.2019 12:06

Takýto krém by som potrebovala..

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

28.05.2019 13:47

Vyzerá sľubne!Ten by som vyskúšala..

Vaše meno:

Lenka Haverlíková

Lenka Haverlíková

29.05.2019 11:09

Odstránenie pigmantových škvŕn je dosť háklivá záležitosť a chce to asi aj kožné vyšetrenie. Konečne je tu teda niečo, čo podporila medicína a dosahuje skvelé výsledky. To zloženie je naozaj "premakané" a preto to bude asi častou voľbou na komplexné zjednotenie problematickej pleti - či už aknóznej alebo citlivej na slnko a tým aj zvýšenú pigmentáciu.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

29.05.2019 22:02

Veru by sa zišiel

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE