TEST: Mary Kay Clear Proof Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím

Mnoho z nás považuje akné za závažné kožné ochorenie. Avšak akné je len reakciou na hormonálnu zmenu, ktorá bežne v ľudskom tele prebieha.

 

Je typické hlavne pre tínedžerov, avšak aj mnoho dospelých ľudí bojuje s týmto kožným problémom. Akné nie je nebezpečné, ale môže zanechať jazvy na pokožke.

 

Pri závažnom stave pleti je potrebné vyhľadať odbornú pomoc - kožných lekárov, ktorí hľadajú hlbšiu príčinu tohto problému. Pri miernejšej forme akné je vhodné podstúpiť kozmetické ošetrenie a zvoliť správnu domácu starostlivosť o pleť. Okrem iného sú na aknóznu pleť ideálne pleťové masky, ktoré ju v priebehu niekoľkých minút dokážu vyčistiť a ošetriť. Jednou takouto pleťovou maskou pre aknóznu pleť je Mary Kay Clear Proof® Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím.

 

Testovali sme tiež: Mary Kay Limitová edícia Light Reinvented

Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím

Zdroj: Shutterstock®

Dostaňte akné pod kontrolu!

Pleťová maska je súčasťou kolekcie Clear Proof® zameranej na starostlivosť o pleť so sklonom k akné. Produkty tejto starostlivosti obsahujú 2 % kyselinu salicylovú, ktorá pomáha odstrániť vyrážky a predchádzať ich tvorbe. Zloženie produktov preniká do pórov a odstraňuje z nich zachytenú mastnotu a nečistoty. Pokožku zanecháva na prvý pohľad čistejšiu a zdravšiu.

 

Testovali sme tiež: MARY KAY – lak na nechty a očné tiene

Mary Kay Clear Proof

Zdroj: Shutterstock®

Clear Proof® Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím

Táto maska s trojitým účinkom hĺbkovo čistí pleť, okamžite znižuje nežiaduci lesk a obsahuje efektívny komplex rastlinných výťažkov, ktoré vám pomáhajú prečistiť si cestu ku krásnej pleti. Maska je zložená z aktívneho uhlia, ktoré je také silné, že na seba dokáže naviazať nečistoty upchávajúce póry až s dvojnásobkom svojej hmotnosti. Minerálne ílové zložky, kaolín a bentonit navyše zvyšujú absorpčnú schopnosť masky.

 

Pokiaľ trpíte na problematickú pleť, možno vás trápia tmavé škvrny a pretrvávajúce nerovnomerné zafarbenie pleti. Táto viacúčelová maska bola navrhnutá tak, aby vám pomohla aj s týmto! Clear Proof® Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím obsahuje výťažky zo zemolezu a fazule, pri ktorých bolo preukázané, že pomáhajú zjednocovať tón pleti.

 

Testovali sme tiež: Mary Kay toaletná voda - Eau So Cute™

Clear Proof Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis je naozaj lákavý a znie veľmi sľubne. No aká je realita? Keďže maska obsahuje čierne uhlie, ktoré je mimochodom skvelé pre aknóznu pleť, tak má príznačné čierne sfarbenie. Stačí si ju na pleť aplikovať pomocou štetca (samozrejme vynechajte oblasť v okolí očí), vyložiť nohy na stôl, vziať si pohár vínka a nechať ju pôsobiť asi 10 – 20 minút.

 

Testovali sme tiež: Mary Kay Pure Dimensions - paletka očných tieňov

Mary Kay Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím

Zdroj: Shutterstock®

Po 20 minútach maska zmení svoje sfarbenie z čierneho na sivé a úplne zaschne. Po jej zaschnutí môžete pozorovať štruktúru svojej pleti, pretože maska vlezie do pórov, v ktorých pôsobí svojimi obsiahnutými zložkami. Takto sfarbená maska je pripravená na zmytie. Pri jej zmývaní odporúčam použiť čistiacu hubku/špongiu, s ktorou to ide oveľa jednoduchšie a vyhnete sa tak prípadnému neporiadku nielen v umývadle.

 

Testovali sme tiež: Kolekcia Saténové ruky White Tea & Citrus

Mary kay pleťová maska

Zdroj: Shutterstock®

Túto masku používam približne 2-krát do týždňa – jednoducho si robím beauty večer, ktorý je výborným relaxom a hlavne mám skvelý pocit, že robím niečo pre svoju pleť. Keďže sama viem, aké to je bojovať s akné, tak som bola z popisu účinkov tejto masky nadšená. Môžem potvrdiť, že po použití masky je pleť matná, hladká a krásne vyčistená. Po dlhodobejšom používaní som pozorovala mierne zlepšenie stavu mojej pleti, no akné mi úplne nezmizlo. Každopádne aj mierny výsledok je pre mňa pozitívom tejto masky.

 

Testovali sme tiež: MARY KAY – Satin hands – vyživujúci krém na ruky s bambuckým maslom

 

FOTOGALÉRIA:

5 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

29.06.2017 01:43

Vyzerá to byť kvalitný a účinný pomocník. Mala som obdobie, keď ma trápilo akné a rôzne masky na to určené mi výborne pomáhali.Teraz ma už akné netrápi, zato rozšírené póry áno. Čítala som, že kaolínové masky sú na sťahovanie pórov vynikajúce, takže myslím že túto masku vyskúšam..

Vaše meno:

Lucia Babjáková

Lucia Babjáková

29.06.2017 20:27

Má skvelé účinky a pomáha po zdravotnej stránke. Už len ho vyskúšať

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

29.06.2017 20:54

Mary kay je super :)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.06.2017 21:07

Pouzivam podobnu inej znacky,výborný účinok.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2017 11:58

tieto tmavé masky sú najlepšie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE