TEST: Prírodné a viacúčelové pleťové produkty Mary Kay Naturally™

Na prírodu a jej silu sa pri vývoji novej kozmetiky obracia čoraz viac značiek. Hľadajú v nej inšpiráciu a najmä prísady, ktoré pleti dodajú presne to čo potrebuje bez nutnosti využitia rôznych umelých aditív. 

Nové pleťové produkty Mary Kay Naturally™, ktoré sa pasujú za 100 % prírodné a tiež viacúčelové, sú presne z tejto kategórie. My sme ich pre vás otestovali a teraz sa dozviete, čo si o nich myslíme.

Kozmetika na každodenné použitie

V novom línií kozmetiky z prírodných ingrediencií od Mary Kay nájdete momentálne štyri produkty – čistiaci krém, púdrový píling, vyživný olej a hydratačný balzam. Každý z nich má unikátne prírodné zloženie a presné ingrediencie nájdete na webe marykay.sk.

V úvode by som načrtla, v čom sa môžete na prírodnosť produktov naozaj spoľahnúť. Podľa oficiálneho webu neobsahujú produkty Mary Kay Naturally™ žiadne parabény, syntetické vône, umelé farbivá ani sulfáty a spracované boli v súlade so štandardmi COSMOS. Všetky produkty sú určené na bežnú a každodennú pleťovú starostlivosť a starostlivosť o pokožku.

Odporúčame: Trblietavé očné tiene a krémové lícenky od Mary Kay: Oslnivá kombinácia farieb

prírodný rad Mary Kay

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Olej a balzam ako favoriti

Hneď na úvod vypichnem jedno. Prekvapilo ma, že všetky produkty Mary Kay Naturally™ príjemne voňajú, a to i napriek tomu, že každý z nich obsahuje niečo iné. V minulosti som totiž skúšala mnoho bio, eko a čisto prírodných produktov a zo skúsenosti som očakávala mierny zápach. Ten sa však nedostavil, a to ma veľmi teší. Už teraz má tento rad u mňa veľké plus.

Poďme na samotný účinok jednotlivých produktov. Je dobré si uvedomiť, že produkty z tejto línie sa dajú používať samostatne, no podľa potreby ich môžete aj kombinovať. Tak napríklad púdrový píling si môžete zjemniť niekoľkými kvapkami výživného oleja. Dôležité je teda to, že si z nich viete namiešať vlastný produkt vyhovujúci vašim individuálnym potrebám. Púdrový píling sa dá napríklad navrstviť aj balzamom a vznikne vám jemný píling určený na pery. Jednoducho paráda.

Ako teda jednotlivé produkty vnímam ja? Mojimi obľúbencami sa stal hydratačný balzam, ktorý ja vnímam veľmi univerzálne. Použiť sa dá na pery, ale aj na iné suché miesta na pokožke a funguje naozaj skvelo. Raz som ho dokonca použila ako hydratáciu na ruky, keď som nemala po ruke krém! Prirovnala by som ho ku klasickej vazelíne, má tuhšiu konzistenciu, no dobre sa rozotiera. Skladá sa z 3 druhov prírodných voskov a ja z neho cítim ten včelí. Tento produkt hodnotím na výbornú.

hydratačný balzam Mary Kay Naturally

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

V tesnom závese sa na druhom mieste u mňa nachádza výživný olej. V zime nie je olejčekov na pleť či pokožku nikdy dosť. Páči sa mi praktické kvapkadlo, ktoré naozaj olej dávkuje po kvapkách a skvelé je aj to, že pár kvapiek dokonale vyživí celú pokožku tváre. Tento olej sa skladá z kombinácie prírodných olejov a obsahuje aj vitamín E. Pokožku krásne vyživuje a opäť sa ho nemusíte báť použiť ani na iné miesta na tele.

Z línie produktov Naturally™ ostávajú ešte dva. Neutrálne vnímam čistiaci krém, ktorý sa síce nestal mojím obľúbencom na čistenie pleti, no účel spĺňa. Najviac ho podľa mňa ocenia tie z vás, ktoré sa príliš nelíčia a pleť potrebujú len očistiť od bežných nečistôt, prípadne od jemného mejkapu. Ja som sa musela ešte doodličovať pomocou iného produktu, napriek tomu ho hodnotím kladne.

Na poslednom mieste je u mňa púdrový píling. Ten som použila v kombinácii s vodou, ale aj v kombinácii s balzamom a tiež s olejom. Bohužiaľ, mňa si tento produkt nezískal, ale verím, že mnohé z vás majú púdrové pílingy rady, tak mu rozhodne dajte šancu. Stále platí, že to čo nesedí mne a mojej pleti, môže vám doslova zapadnúť do pleťovej starostlivosti.

Vyskúšaj: TEST: Gélové polomatné rúže od Mary Kay v sexi odtieňoch

výživný olej Mary Kay Naturally

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Odporúčam rad Naturally™ aj vám?

Pleťový rad Mary Kay Naturally™ vám môžem odobriť s úplne čistým svedomím. Na hydratačný balzam ani výživný olej dokonca nedám dopustiť – sú to beauty vychytávky, ktoré s radosťou používam každý deň. Na tomto rade je podľa mňa výborné to, že si nemusíte kúpiť všetky produkty naraz v sade, no môžete si vyskúšať napríklad jeden či dva a potom dať šancu aj ostatným. Dúfam, že vám moja recenzia aspoň trocha pomohla rozhodnúť sa. Inak, vizuálne prevedenie týchto produktov je naozaj krásne, nemyslíte? 

Pozri aj: Úspešná Slovenka Zuzana Banášová: Mary Kay vám dá životnú príležitosť, ktorá vás prinesie k úspechu

6 komentárov
Marika Michálková

Marika Michálková

12.12.2020 17:38

Vyzerajú dobre, pekné obaly, super zloženie. Zaujal ma olej.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

12.12.2020 21:06

vyzerajú dobre, pekné obaly,

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

13.12.2020 06:59

Vizuálne prevedenie týchto produktov je naozaj krásne; ďakujem za test!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

14.12.2020 19:42

u mňa by určite bol na prvom mieste ten olej...

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

15.12.2020 07:51

My sme si túto novú líniu v redakcii vyskúšali asi všetky a každej z nás vyhovovalo niečo iné. Za mňa musím povedať, že ten púdrový peeling je úplná TOPka. A na rozdiel od Mišky ja som s ním maximálne spokojná. Mne sa však osvedčilo zmiešať ho práve s olejom z tejto línie. Po zmiešaní sa vám vytvorí kašička, ktorá sa však na pleti zmení na peeling, ktorý pleť krásne premasíruje a zbaví nečistôt i odumretých buniek. Čo sa mi páči, tak zároveň pleť peelingujete, a ošetrujete daným olejom. Ten vsiakne do pleti a pleť tak ostáva krásne vyživená. A, samozrejme, olej je na pleti citeľný aj po zmytí peelingu z pleti. Úplne PECKÁ! A hlavne, ak máte citlivú pleť, tak tento peeling by vám mohol vyhovovať - nie je totižto príliš drsný, ale skôr jemný, no aj napriek tomu spĺňa svoj účel. A ešte čo sa týka čistiaceho krému, tak ten je ideálne používať napríklad s čistiacou kefkou alebo inými pomocníkmi na čistenie pleti - takto sa mne osvedčil najviac. Za mňa má táto línia od Mary Kay palec hore!

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.07.2023 14:26

balzam stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE