TEST: Redermic C od La Roche-Posay

Citlivá pleť je niekedy omnoho náročnejšia na starostlivosť, ako napríklad aknózna pleť. Pri aknóznej pleti viete siahnuť po akomkoľvek kréme, ktorý proti týmto nedokonalostiam bojuje. Pri citlivej pleti musíte skúšať množstvo krémov, ktoré vám môžu, no nemusia sadnúť. Hľadanie správnej starostlivosti je, ako sa hovorí, beh na dlhú trať.

 

Citlivá pleť sa postupne s pribúdajúcim vekom začne vyznačovať začervenaním, je náchylnejšia na stratu pevnosti a nejednotnému sfarbeniu pleti. Preto si častokrát pri mojej aknóznej a mastnej pleti poviem, že je to stále lepšie, ako mať pleť citlivú. 

 

Testovali sme tiež: Roche-Posay - CICAPLAST, LIPIKAR LAIT a HYDREANE RICHE krém

Redermic C

Zdroj: Shutterstock®

Spoločnosť La Roche-Posay myslí aj na tie, ktoré trápi práve citlivá pleť, a preto prišiel na trh s novou radou Redermic, ktorá je určená práve pre tie, ktoré majú dočinenia s vráskami, alebo ich pleť už nie je taká pevná, ako kedysi.

 

Testovali sme tiež: La Roche-Posay - Lipikar Lait

Redermic C

Zdroj: Shutterstock®

Ja som mala možnosť otestovať Redermic C pre suchú pleť. Avšak, ak máte pleť normálnu a zmiešanú a trápi vás strata pevnosti pleti, tak smútiť nemusíte. Spoločnosť vytvorila rovnaký produkt aj pre normálnu, až zmiešanú pleť.

 

Testovali sme tiežLa Roche-Posay Hydreane Riche - Hydratačný krém s termálnou vodou

Redermic C

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

Citlivá pleť sa vyznačuje tendenciou byť viac náchylná k začervenaniu. V priebehu starnutia toto začervenanie zvýrazňuje stratu jednotnosti pleti a prispieva tak k tvorbe vrások a strate pevnosti. Na základe tejto skúsenosti vyvinuli laboratória La Roche-Posay vzorec pre citlivú pokožku s optimálnou koncentráciou vitamínu C, ktorý je známy svojou účinnosťou a pomáha stimulovať produkciu kolagénu a znižovať tak vzhľad hlbokých vrások. 

 

Účinok je posilnený dvomi aktívnymi látkami:

  • Manóza, pre viditeľné zjednotenie pleti
  • Kyselina hyaluronová, ktorá pomáha okamžite vyhladiť pokožku

 

Testovali sme tiež: La Roche-Posay - Cicaplast - Balzam na pery

Redermic C

Zdroj: Shutterstock®

Musím sa priznať, že ja som tento krém použila len jedenkrát, a to z jedného jediného dôvodu. Keďže mám mastnú a aknóznu pleť, používam produkty, ktoré sú na to určené. Krémy som, samozrejme, nepoužívala naraz, ale som si ich striedala. Jeden deň som použila krém na akné a na ďalší tento Redermic C. Avšak, tento krém v kombinácii s krémom proti akné nepôsobil veľmi ,,kamarátsky". Krém som sa z tohto dôvodu rozhodla dať otestovať priateľovej sestre.

 

Testovali sme tiež: La Roche-Posay - Hydreane Riche

Redermic C

Zdroj: Shutterstock®

Tento krém by sme skôr mohli nazvať sérom. Sérom preto, lebo je veľmi ľahučký a má takmer takú konzistenciu. Do pokožky sa veľmi rýchlo vsiakne, preto je skvelý aj pod make-up. Pleť necháva na dotyk zamatovo hebkú.

 

Priateľova sestra si tento krém - sérum nevie vynachváliť. Je s ním nadmieru spokojná. Tvrdí, že pleť necháva úplne jemnučkú. Čo sa týka vypnutia pleti, tak povedala, že jemné vypnutie badá, ale nie je to až také výrazné. Asi to bude tým, že ešte nie sme v takom veku, v ktorom by nás trápili vrásky. Každopádne, je celkom príjemnou prevenciou pred ich vznikom, vďaka kyseline hyalurónovej. Obe máme podobný typ pleti, ktorá je mastná. Tu vidno rozdiel, že aj keď mne tento krém nesadol, tak jej sedí dokonale. Určite platí pravidlo, že to, čo nesedí mne, vám môže sadnúť dokonalo.

 

Testovali sme tiež: La Roche-Posay - EFFACLAR K(+)

 

FOTO GALÉRIA:

Galéria -

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.02.2016 07:19

zasa jedna fajn recenzia

Vaše meno:

Lucia Godorová

Lucia Godorová

26.02.2016 13:42

skvelá vec...odporúčam

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

26.02.2016 19:22

možno raz vyskúšam

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.02.2016 11:17

LRP ma vždy dokáže prekvapiť a prísť s niečim novým na trh, čo časom budem potrebovať aj ja.

Vaše meno:

Lenka Lapuníková

Lenka Lapuníková

09.03.2016 09:13

LRP je naozaj kvalitná kozmetika. Ak sa v lekárni nájde vzorka na tento krém určite ho vyskúšam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE