TEST: Bi-Oil špecialista v starostlivosti o pokožku

Dnes tu nenájdete žiadnu recenziu na dekoratívnu kozmetiku, no pozrieme sa bližšie na - aspoň mne doteraz úplne neznámy produkt, ktorým je Bi-Oil olejček, pomocou ktorého môžeme vyriešiť niekoľko nedokonalostí ako napr. jazvy, strie, zjednotenie odtieňu pokožky, starnúcu pokožku a dehydratovanú pokožku. Ja som ho testovala na strie, ktoré ma trápia už niekoľko rokov, a či sa to skutočne pohlo k lepšiemu sa dozviete, keď dočítate túto recenziu :)

 

 

Olej obsahuje prelomovú ingredienciu PurCellin Oil, vďaka ktorej je vrstva prípravku tenká, a teda sa lepšie vstrebáva. Pýši sa nemastným zložením s vitamínom A a E a prírodných rastlinných olejov z nechtíka, levandule, rozmarínu a harmančeka.

bi-olej

Zdroj: Shutterstock®

Je vhodný pre použitie na tvár i telo, je hypoalergénny a vhodný i pre tú najcitlivejšiu pokožku. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča používať ho dvakrát denne, no keďže ja mám tých strií pomerne dosť, toto 60ml balenie mi pri dennom používaní - iba 1x denne - vystačilo presne na týždeň. Takže osobne by som kľudne privítala aj 200ml balenie, lebo toto je pre mňa naozaj málo.

bi-oil-olej

Zdroj: Shutterstock®

Viete vlastne čo to strie sú? Sú to také akoby praskliny na koži, ktoré vznikajú počas obdobia, kedy sa rýchlo mení veľkosť tela, ako je tehotenstvo, prudký rast v dospievaní či rýchly váhový prírastok. Ja som si ich na sebe začala všímať približne keď som mala 15 rokov a ich vznik prikladám prudkému rastu. Mám ich, aj, na dosť nezvyčajnom mieste, a to od kolena skoro až po polku lýtka - plus na zadku a na bokoch.

bi-oil-na-pokozku

Zdroj: Shutterstock®

Teraz už Vám je jasné, prečo som ho tak rýchlo minula... Pre zlepšenie vzhľadu existujúcich strií by sa mal olejček používať minimálne tri mesiace, čo, ak dobre rátam - pri používaní 2x denne by som spotrebovala 24 balení :D No nakoľko toto nie je prvý produkt, ktorým som si strie natierala, považujem môj boj so striami neprekonateľný. Možno keby som to podchytila ešte v počiatočnom štúdiu, no vtedy som to brala na ľahkú váhu, a teraz to veľmi ľutujem!

bioil

Zdroj: Shutterstock®

Určite však netvrdím, že neúčinkuje, jednoducho som už k podobným produktom skeptická, a ako sa poznám, ani by ma to nie že nebavilo, ale častokrát by som na to zabudla - ponatierať sa ním. Veď to poznáte, prídete domov z práce, spravíte čo treba a ste rady, že zaľahnete do postele, a ráno na to zase nie je veľmi čas... Treba skúsiť a dať mu šancu, ak máte tých jazvičiek či strií pár, za pokus nič nedáte a verím, že na zjednotenie odtieňu pleti pomôže a rovnako aj dodá pleti stratenú hydratáciu, pretože aj keď tou veľmi netrpím, pokožka bola po používaní veľmi príjemná na dotyk, úplne jemnučká a hebká, vyživená a dostatočne hydratovaná.

olej-na-strie

Zdroj: Shutterstock®

Síce je to chybička krásy, ale veď keď nejde o život nejde o nič, a tak si už ani veľmi z nich ťažkú hlavu nerobím, a vždy ma "poteší", keď na kúpalisku vidím kočky s rovnakým problémom, a vtedy si poviem - nie som jediná... :)) Na skúšanie ďalších podobných produktov som nezanevrela - veď kto hľadá nájde, tak snáď raz sa mi s nimi podarí vybabrať :D

bioil-olej

Zdroj: Shutterstock®

6 komentárov
Nikola Pelechová

Nikola Pelechová

05.12.2014 18:57

Uzasny.....moje hodnotenie by bolo 10/10 :)

Vaše meno:

Veronika Vagoova

Veronika Vagoova

11.12.2014 12:11

skvely vyrobok.moj pomocnil v boji proti striam :-)

Vaše meno:

jaroslava bartosova

jaroslava bartosova

19.01.2015 08:47

mne bi-oil odporučila neter, ktorá ho už používa nejaký ten rôčik a je nadmieru spokojná. Zatiaľ som nadmieru spokojná.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

03.02.2015 12:19

tak toto som neskúšala ale zatiaľ som počula len samé pozitíva

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

21.02.2015 17:10

mám a chválim

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.07.2015 09:50

tento je naozaj super :) oplatí sa vyskúšať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE