EQUILIBRIA mlieko na opaľovanie a po opaľovaní pre citlivú pokožku

Používanie pleťových a telových krémov s obsahom SPF je tým najlepším spôsobom, ako pokožku chrániť. No kým o ochrane pred slnečným žiarením sa hovorí najmä počas leta, kedy je pôsobenie slnečných lúčov najintenzívnejšie, ani po zbytok roka by sme nemali ochranu pokožky podceňovať. Napríklad aj na hory či zimnú lyžovačku je potrebné vybaviť sa telovými krémami s UV faktorom. Tie totižto chránia pokožku pred spálením, ale aj pred tou najobávanejšou chorobou akou je rakovina kože.

Keďže samé vieme, aká je ochrana dôležitá, tak sme počas tohto leta v redakcii otestovali ochranné mlieko od značky Equilibria, ktorú nájdete v predaji v lekárňach Dr. Max. Okrem mlieka na opaľovanie sme pokožku rozmaznávali aj mliekom po opaľovaní, ktoré má božskú vôňu. Oplatí sa ich teda mať po ruke počas celého roka?

Pozri aj: TEST: Uriage Bariésun – Opaľovacia kozmetika pre celú rodinu

EQUILIBRIA Mlieko na opaľovanie pre citlivú pokožku s SPF 50

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

EQUILIBRIA Mlieko na opaľovanie pre citlivú pokožku s SPF 50

Hydratačné mlieko na opaľovanie obsahuje UVA a UVB filtre, ktoré dokážu neutralizovať pôsobenie UV žiarenia. Mlieko na opaľovanie tiež obsahuje pantenol, ktorý pokožku hydratuje a upokojuje. V jeho zložení sa tiež nachádza vitamín E, ktorý chráni pokožku pred predčasným starnutím a napokon extrakt z riasy Laminaria ochroleuca (Golden seaweed) prispieva k zvláčňovaniu pokožky a rovnako bráni starnutiu pokožky.

Toto mlieko na opaľovanie je určené predovšetkým pre citlivú pokožku s fototypom I. Fototyp I predstavuje skupinu ľudí, ktorí sa opaľujú do červena, majú svetlé či ryšavé vlasy a pehy. Keďže ja k ním nepatrím, tak najčastejšie siaham po nižšom faktore. No musím povedať, že tento krém zaujal predovšetkým môjho drahého, ktorý sa nerád opaľuje a keď už, tak sa veľmi rýchlo spáli. Musím však podotknúť, že vyšší ochranný faktor je vhodný aj na ochranu pokožky s tetovaním.

Mlieko na opaľovanie je trošinku hutnejšie, preto sa ani nie že ťažko rozotiera, ale skôr pri rozotieraní sa na pokožke vytvára biely povlak, ktorý je potrebné poriadne votrieť do pokožky. Má jemnú vôňu no najdôležitejšie je, že pokožke poskytuje vysokú ochranu pred spálením. Okrem toho, že pokožku chráni, tak ju aj zvláčňuje, čo je pri pobyte na slnku veľmi dôležité. Pokožka je tak na dotyk vláčna a citeľne ošetrená. Aby som to teda zhrnula, tak vďaka tomuto mlieku poskytnete svojej pokožke ochranu, príjemne ju rozvoniate a zhydratujete.

EQUILIBRIA Mlieko po opaľovaní pre citlivú pokožku

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

EQUILIBRIA Mlieko po opaľovaní pre citlivú pokožku

Zloženie mlieka po opaľovaní je podobné, ako pri mlieku na opaľovanie. Rovnako obsahuje extrakt z riasy Laminaria ochroleuca (Golden seaweed), pantenol a vitamín E, ktorý pomáha pokožku upokojiť, zjemniť, vyhladiť a hlavne ošetriť po pobyte na slnku, pri vode a na pláži. Jediný rozdiel je v tom, že neobsahuje vodoodolné UV filtre.

Zaujímavé je, že aj napriek tomu, že majú podobné zloženie, tak mlieko po opaľovaní má výraznejšiu nasladlú vôňu, ktorá dokáže zaujať ako prvá. Líšia sa aj svojou konzistenciou. Mlieko po opaľovaní je redšie, čo ja oceňujem, pretože ošetrovaním pokožky po slnení nestrávite množstvo času. Veľmi rýchlo vsakuje do pokožky, ktorú doslova rozmaznáva. Zvlhčuje ju, hydratuje a zároveň vlhkosť v nej uzamyká, vďaka čomu ostáva pokožka krásne hebká po dlhší čas.

Asi najdôležitejšie, v prípade mlieka po opaľovaní, je ošetrenie pokožky a jej upokojenie po chytaní letného bronzu. Musím povedať, že po jeho použití vás pokožka nebude vôbec páliť (teda v prípade, ak použijete nižší ochranný faktor než je 50+).

EQUILIBRIA prípravky na opaľovanie

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Oplatí sa ich pribaliť na dovolenku alebo používať počas celého roka?

Asi vás to neprekvapí, ale určite sa oplatí investovať do kvalitných prípravkov určených NA i PO opaľovaní. Mlieko na opaľovanie dokáže pokožku ochrániť pred spálením a následnou tvorbou pľuzgierov či pocitu pálenia i svrbenia a mlieko po opaľovaní zase poskytne pokožke záverečnú starostlivosť po pobyte na slnku.

Krémy je ideálne pribaliť si aj na túru, no vhodné sú napríklad aj pre tých, ktorí pracujú vonku. Za žiadnych okolností netreba podceňovať ich silu!

Neprehliadni: Liečba mykózy - prečo ju neodkladať, ale konať rýchlo?

Galéria - Prípravky na ošetrenie pokožky pred a po slnení

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

03.09.2020 21:05

Túto kozmetiku nepoznám

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

04.09.2020 05:40

Túto značku nepoznam.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.09.2020 07:03

S touto značkou som sa ešte nestretla, vďaka za článok!

Vaše meno:

Adriena Krzeminská

Adriena Krzeminská

05.09.2020 08:39

SPF 50 od tejto značky je naozaj výborné, nezanecháva biely film na pleti a krásne sa vpíja.

Vaše meno:

Marta Hollá,st

Marta Hollá,st

28.09.2020 13:15

Tento rok sme vymenili Biodermu práve za EQUILIBRIU. Boli sme milo prekvapení

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

05.02.2021 19:59

Zaujímavé novinky.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE