TEST: Vodeodolné opaľovacie mlieka Annemarie Börlind s SPF 20 a SPF 30

K letu neodmysliteľne patrí aj máčanie sa vo vode, či už v bazéne alebo mori a rovnako aj opaľovanie. Mnohé ženy sa s obľubou pýšia pekne opálenou pokožkou. Niet sa však čomu čudovať, bronzový nádych pokožky dokáže razom dodať vzhľadu ženy akýsi očarujúci šmrnc. Či už ste fanúšičkou opaľovania, alebo sa slniečku skôr vyhýbate, dôležité je nikdy nezabúdať na ochranu pred slnečným žiarením. Používanie ochranných prípravkov by malo byť samozrejmosťou. Dôležité je siahnuť po kvalitnom produkte s UVA a UVB ochranou a dostatočne vysokým SPF pre daný typ pokožky. 

Prípravky na opaľovanie testujeme počas leta aj v našej redakcii. Do rúk sa nám dostali aj opaľovacie mlieka od nemeckej značky prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind. Tieto opaľovacie prípravky sme podrobili naozaj tvrdej skúške, a to priamo v krásnom prímorskom letovisku Slnečné pobrežie v Bulharsku. Ako si tieto opaľovacie mlieka, ktoré sú vhodné aj pre citlivejšiu pokožku, poradili s ochranou kože na slnkom zaliatej pláži? To sa dozviete v nasledujúcej recenzii!

Pozri aj: Čo je najväčšie letné nebezpečenstvo pre deti? Toto nikdy nerob!

opaľovacie mlieka na citlivú pokožku

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ochrana aj pre citlivú pokožku

Nemecká kozmetika Annemarie Börlind si dáva záležať na využívaní kvalitných a čisto prírodných ingrediencií. V jej prípravkoch sa navyše ukrýva čistá termálna voda získavaná z prameňov v Čiernom mori, ktorá je bohatá na mnohé minerály. Pri produktoch tejto prírodnej kozmetiky sa môžete spoľahnúť na to, že sa v nej neschovávajú žiadne parabény, silikóny, ropné deriváty, syntetické vône či živočíšne výťažky.

Annemarie Börlind okrem iného ponúka aj mnohé prípravky na opaľovanie. My sme mali možnosť vyskúšať fluid na opaľovanie proti slnečným alergiám s SPF 20 a fluid na opaľovanie s SPF 30, ktoré poskytujú strednú a vysokú ochranu pred slnkom. Sú s UVA aj UVB ochranou a vyvinuté tak, aby boli citlivé aj k pokožke, ktorá má sklon k tvorbe alergických reakcií. Napomáhajú predchádzať vyrážkam, ktorých príčinou je práve slnko. Tieto opaľovacie mlieka nielen chránia, ale pokožku zároveň aj hydratujú. A dokonca, vďaka svojej nemastnej textúre sú fluidy  vhodné aj na tvár, a to aj pre mastnú a problematickú pleť.

prípravok na opaľovanie od Annemarie Börlind

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ochránili moju pokožku v slnečnom Bulharsku?

Opaľovacie mlieka od Annemarie Börlind mi robili spoločnosť na dovolenke v Bulharsku, takže som mala možnosť  poriadne preveriť, ako dokážu ochrániť pokožku pred slnečnými lúčmi, s ktorými sa skutočne neradno zahrávať. V prvom rade môžem spomenúť, že moja pokožka je proti účinkom slniečka veľmi dobre odolná. Ľahko sa opaľujem a málokedy sa spálim. Jedinou citlivejšou oblasťou je u mňa možno pokožka dekoltu. V tejto oblasti aj ja počas opaľovania hlavne pri mori badám známky sčervenania až mierneho spálenia. Na pravidelné používanie opaľovacích prípravkov si však dávam veľmi záležať a zvyčajne používam tie s vyšším stupňom ochrany. A teraz sa vráťme späť k opaľovacím mliekam od Annemarie Börlind. Prvé dni strávené na slnkom zaliatej pláži som používala mlieko s SPF 30 a neskôr som prešla na to s SPF 20.

Natierala som sa vždy pred odchodom na pláž a potom zvyčajne ešte 1 až 2 razy počas dňa, čo záležalo od toho, ako dlho som pri mori bola či koľkokrát som sa išla kúpať. Rovnako som si ich nanášala aj pri polihovaní pri bazéne. Oba opaľovacie prípravky majú veľmi príjemnú a nenápadnú vôňu. Čo som si taktiež všimla už po prvom nanesení, je to, že na pokožke zanechávajú pekný odlesk. Skoro to vyzeralo, akoby som použila opaľovací olej. Pri ich používaní bolo taktiež poznať, že sú tieto mlieka vodeodolné. Po vstupe do mora totiž prípravok neodniesli prvé vlny, ale cítila som ho na pokožke dlhšiu dobu. Taktiež som postrehla, že moja pokožka bola počas celej dovolenky hydratovaná  a hladká na dotyk bez akýchkoľvek suchých miest.

Odporúčame: Toto si možno nečakala! Lieky a slnko sa nemusia znášať. Pozri, kedy!

opaľovacie mlieko s SPF 30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ak to mám zhrnúť, musím povedať, že opaľovacie mlieka Annemarie Börlind sa o moju pokožku postarali dokonale a maximálne naplnili svoj účel. Z dovolenky som sa vrátila s pekne opálenou pokožkou bez akýchkoľvek stôp spálenia či podráždenia od slnka. Navyše dávam prípravkom veľké plus aj za ich zloženie bez rozličných nežiaducich látok, najmä rôznych syntetických vôní, silikónových olejov či parafínov, vďaka čomu som si ich používanie užívala ešte viac. Nakoniec by som vám už len pripomenula, že ak sa balíte na dovolenku k moru, zoberte si naozaj kvalitný opaľovací prípravok a hlavne ho nezabúdajte pravidelne používať. Veď naša pokožku si zaslúži čo najlepšiu možnú ochranu!

Opaľovacie mlieka, ako aj ďalšie prípravky prírodnej nemeckej kozmetiky Annemarie Börlind, nájdete na bioskin.sk.

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

14.07.2019 05:30

Určite stoja za vyskúšanie.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.07.2019 14:47

Skvelá prírodná kozmetika občas si niečo z nej doprajem

Vaše meno:

Jojo Mojo

Jojo Mojo

14.07.2019 18:21

Opaľovacie krémy s ochranným faktorom spôsobujú rakovinu.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

21.10.2019 21:56

Lákavý produkt už len vďaka recenzii

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE