TEST: Surya Brasil HENNA KRÉM - prírodná farba na vlasy

Viete, čo ma vždy dokáže najviac potešiť? Keď nájdem produkt, ktorý neobsahuje nič zo všeobecne známych strašiakov. Bohužiaľ sa však pri tom, čo náš trh ponúka, neteším príliš často.

 

Na moje prekvapenie som sa však počas testovania Surya Brasil Henna krému tešila hneď niekoľkokrát. Náš nový partner, e-shop Organila, mi na testovanie poskytol farbu na vlasy, ktorá neobsahuje amoniak, peroxid vodíka, perbotitan (oxidačný), ťažké kovy, para-fenylendiamin (PPD), resorcinol, pikraminát sodný, parabény a methyldibromo glutaronitril (konzervačné látky), chlorid sodný, minerálny olej, silikón, syntetické vône, ani iné agresívne zložky. Neverila som vlastným očiam, keď som videla tento dlhý zoznam.

 

Odporúčame: Zmena farby vlasov z blond na hnedú? Naše rady ti pomôžu s výberom!

Surya Brasil

Zdroj: Shutterstock®

Ide totiž o prírodnú a rastlinnú dlhotrvajúcu farbu, ktorá by mala moje vlasy intenzívne zafarbiť, no zároveň ošetriť aj moju vlasovú pokožku. Kombinácia Henny, 15 vybraných bylín a plodov z tropickej Amazónie, vytvorili hypoalergénny a dermatologicky testovaný krém. Navyše je prírodný a vegánsky a jeho obaly sú vyrobené z recyklovateľných materiálov. No môže to mať viac pozitív? Už ste určite zvedaví na to, ako sa táto farba popasovala s mojimi odrastami.

 

Odrasty som už mala poriadne, takže mi farba na vlasy prišla maximálne vhod a možnosť vyskúšať prírodnú alternatívu farbenia vlasov potešila moje srdce. Na pomoc som si zavolala maminku, ktorá mi pomohla farbu aplikovať poriadne a navyše sa aj ona chcela presvedčiť o jej účinnosti, keďže si pravidelne sama farbí vlasy.

prírodné farbenie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Naozaj prírodná?

Surya Brasil Henna krém obsahuje vybrané byliny a plody:

  • HENNA – hydratuje a vytvára ochrannú vrstvu vlasov
  • GUARANA – brazílske ovocie, ktoré funguje ako kapilárny stimulant
  • ACAÍ – brazílske ovocie, ktoré hydratuje, zvláčňuje a pôsobí ako remineralizér
  • JUÁ – brazílske ovocie, pôsobí protizápalovo a stimuluje krvný obeh pokožky hlavy
  • ALOE VERA – hydratuje, zvláčňuje a zjemňuje vlasy
  • PARA ORECHY – hydratujú, obnovujú a ošetrujú vlasy

Surya Brasil Henna krém nezosvetľuje vlasy.

Bude sa ti páčiť: Ako vyčistiť kefu na vlasy? Vyskúšaj tento jednoduchý trik!

domáce farbenie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Čo ma prekvapilo, bola samotná aplikácia farby Surya Brasil. Nanášala sa na umyté a uterákom vysušené vlasy. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by sa vlasy pred použitím produktu mali umyť priamo obnovujúcim šampónom od Surya Brasil a po farbení sa odporúča použiť od rovnakej značky obnovujúci kondicionér pre predĺženie doby trvanlivosti farby.

Ja som tieto produkty k dispozícii nemala, tak som si vlasy umyla šampónom. Vybrala som si taký, pri ktorom som si bola istá, že mi pomôže dôkladne vymyť zvyšky laku na vlasy a ostatných prípravkov, ktoré používam a zároveň mi vlasy nezaťaží a neobalí svojimi pridanými látkami, čím by zabránil priľnutiu farby.

Bude sa ti páčiť: STOP turbanu a šampónovaniu! Poradíme, ako na dlhé a zdravé vlasy

ako si farbiť vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Pre tých z vás, ktorí sa s hennou ešte nestretli, pripájam aj trochu informácií o pôvode tejto rastliny. Rastie v horúcom a suchom podnebí. Listy sú zozbierané, sušené a rozomleté na jemný prášok, ktorý sa spracúva do pasty a používa sa na farbenie vlasov, kože a dokonca aj nechtov. Vlasy by sa vďaka nej mali stať zdravšími, vyživenejšími a nemali by byť natoľko zaťažené, pretože henna vlasy farbí bez zásahu do vlasových folikulov. A viete, aká je ďalšia údajná výhoda henny? Vraj pomáha stimulovať rast vlasov a posilňovať pokožku hlavy. Dosť však bolo opisu, poďme sa vrhnúť priamo na aplikáciu.

 

Pozri aj: Vieš, čo prezradia vlasy o tvojom zdraví? Budeš sa diviť!

ako si farbiť vlasy Hennou

Zdroj: Shutterstock®

Po umytí vlasov som prešla na samotné farbenie. V balení farby na vlasy Surya Brasil Henna krém nájdete, okrem farby, aj rukavice a čiapku. Fľašku s farbou som pretrepala, odstránila som kryt a prešla som k aplikácii. Vlasy som si porozdeľovala do prameňov a pomocou prstov som farbu začala nanášať od korienkov, až po končeky. Ubezpečila som sa, že je farba rovnomerne nanesená po celej dĺžke vlasov a nasadila som si čiapku. Farbu som nechala pôsobiť asi 25 minút. Záleží to od toho, akú intenzívnu ju chcete mať. Ja mám radšej tmavšie odtiene. Naviac, tým že je táto farba prírodná, môžete ju pokojne na vlasoch nechať aj 40-50 minút. Vlasy tak dostanú poriadnu dávku výživy. Na záver som farbu poriadne opláchla a vlasy som si vyfúkala. Na moju dĺžku vlasov, cca po plecia, mi stačilo jedno balenie.

V tomto prípade vás chcem upozorniť na dve odlišnosti v porovnaní s klasickými farbami, ktoré som vyskúšala. Pri aplikácii môže nastať mierny neporiadok, nakoľko sa farba nenanáša štetcom, ale jemne sa rozotiera prstami, aby neskĺzla z povrchu vlasov. Takisto si dajte pozor aj pri zmývaní farby, nakoľko sa mi zdalo, že mi z vlasov išlo oveľa viac zafarbenej vody, ako pri iných farbách. Uterák bol takisto oveľa viac znečistený, preto odporúčam vlasy následne vyfúkať, aby ste neriskovali zašpinenie oblečenia či posteľnej bielizne.

Farba na vlasy Surya Brasil Henna krém však odo mňa dostáva aj napriek tomu veľmi pozitívne hodnotenie z dvoch dôvodov. Po troch týždňoch na mojej hlave nepozorujem výrazné odrasty, farba krásne drží a moje vlasy sú v oveľa lepšom stave. Mám pocit, akoby boli kvalitnejšie, pevnejšie a hladšie. Textílie, ako napríklad uterák či vankúš už nie sú znečistené ako na začiatku. Prvotné obavy teda opadli a farbu na vlasy Surya Brasil Henna môžem len a len odporúčať!

Viac sa dozviete na www.organila.com

Prečítaj si: Suché a zničené vlasy z čiapky a chladu? Pomôž im!

8 komentárov
Helena Zobková

Helena Zobková

16.04.2018 14:34

Test ma zaujal, lebo vlasy pravidelne farbím. Poradím sa so svojou kaderníčkou, nakoľko s doterajšou značkou som spokojná.

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

17.04.2018 14:09

prekryje táto farba aj šediny?

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

18.07.2018 06:59

zaujala ma táto farba

Milka Damašková

Milka Damašková

19.04.2018 17:46

Ja si vlasy zatiaľ nefarbím, ale už som nad tým rozmýšľala, že akú farbu zvolím, keď budem viditeľne šedivieť. Som totiž dosť citlivá na chemilkálie, po trvalej som stratila snáď polovicu vlasov čo som dovtedy mala a nerada by som o ďalšie prišla pri farbení. Moja sestra kedysi hennu vyskúšala a chytilo jej to nazeleno, odvtedy mám pred domácim farbením rešpekt :)

Vaše meno:

Mária Liščinská

Mária Liščinská

20.04.2018 22:25

Chcela by som sa opýtať kde je možné kúpiť túto zázračnú vec? :)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

06.11.2018 16:22

zaujímavá skúsenosť

Vaše meno:

Dana Kobíková

Dana Kobíková

05.02.2019 21:08

O hene som počula vela ale nejako si na to doteraz netrúfam

Vaše meno:

Domi Nick

Domi Nick

13.02.2020 21:07

Dakujem Vam za test :-) mam niekolko velmi viditelnych pramenov sedivych vlasov, no zatial som si vlasy nefarbila. Priklanam sa k hene a je skvele vediet o dobrej kvalitnej znacke

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

30.05.2020 11:05

Zaujímavá farba ,ešte som takú neskúšala,neviem či prekryje šediny a koľko vydrží v porovnaní s ostatnými farbami na vlasy.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE