VIDEO: Ako sa starať o pleť? Naučíme ťa to v jednoduchých krokoch!

Pre krásnu, zdravú, sviežu a mladistvo vyzerajúcu pleť je v prvom rade potrebné i niečo robiť. Reč je pritom o správnej starostlivosti zvnútra i zvonka. V rámci tej vnútornej starostlivosti môžeme spomenúť hlavne dostatočný pitný režim a hydratáciu pokožky a rovnako aj zdravú a pestrú stravu, ktorá doplní všetky potrebné živiny nielen našej pleti. K uvedenému je nepochybne potrebné pridať aj staroslivosť zvonka. To znamená, že svoju pleť musíme pravidelne čistiť a ošetrovať, a to i pomocou vhodne zvolenej kozmetiky a iných pomocníkov. My sme si dnes pre vás pripravili nové video práve na tému správnej starostlivosti o pleť. Čo všetko by sme jej mali dopriať?

Ako na správnu starostlivosť o pleť?

Staroslivosť o pleť by sme si mohli hneď v úvode rozdeliť do takých piatich základných krokov, ktoré je potrebné robiť každý jeden deň, spravidla ráno i večer. V rámci prvých dvoch krokov je veľmi dôležité odlíčiť sa a zbaviť sa všetkých zbytkov make-upu a nečistôt na tvári. V prvom rade odličujeme oči a následne i celú pleť, pričom nezabúdame na oblasť krku a dekoltu. Ďalším krokom je dôkladné čistenie pleti, pričom pleť zbavujeme všetkých nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa usadili. Tento krok nikdy nevynechávame ani ráno. Naša pleť totiž počas spánku pracuje a zbavuje sa nečistôt, preto je ju i ráno potrebné vhodne očistiť.

Po dôkladnom vyčistení musíme pleť následne vyživiť a hydratovať. S tým nám pomôže pleťový krém, buď denný alebo nočný. Ako posledné nikdy nezabúdame ani na ošetrenie očného okolia, a to vhodným očným krémom. Tieto kroky v rámci starostlivosti o pleť by sme mali podnikať každý deň. Odvďačí sa nám za to a výsledky sa čoskoro dostavia. Okrem toho je vhodné pleti z času na čas, napríklad jeden až dva razy týždenne, dopriať aj nejakú špeciálnu staroslivosť. Hovoríme pritom o rôznych maskách, peelingoch a rovnako sérach. Aj tie totiž robia našej pleti veľkú službu.

Pozri aj: Poznáš makový olej? Objav jeho účinky na telo, vlasy i pokožku!

Ktorých pomocníkov sme použili?

Pre správnu starostlivosť o pleť je nevyhnutné mať poruke aj tých správnych kozmetických pomocníkov. Ich výber je dnes naozaj rozsiahli, a tak je potrebné správne si vyberať. Vhodné je voliť vždy podľa typu pleti a konkrétnych požiadaviek a preferencií. Pri produktoch na odličovanie očí je vhodné voliť medzi rôznymi dvojfázovými odličovačmi, ktoré dokážu odstrániť aj vodoodolnú maskaru či tekutý rúž na pery. My sme vo videu použili odličovač očí a pier Clinique Take The Day Off, ktorý si s tým hravo poradil.

Pri odličovaní a čistení pleti odporúčame okrem vhodného prípravku siahnuť aj po nejakom pomocníkovi na dôkladné čistenie. My sme napríklad vyskúšali sonický prístroj FOREO Luna 2. Pri denných, nočných aj očných krémoch rovnako voľte podľa typu pleti. Mladšia a naopak zrelá a starnúca pleť majú iné požiadavky. Okrem toho odporúčame používať vždy denný krém s SPF. Zabúdať by sme nemali ani na špeciálnu starostlivosť, ktorú síce nerobíme každý deň, no to jej na význame neuberá. Napríklad rôzne pleťové séra a boostre dokážu dodať pleti poriadnu výživu, keďže obsahujú vysoký podiel účinných látok.

Masky sú rovnako skvelými pomocníkmi pri starostlivosti o pleť. Skvelé na nich je, že majú rôzne účinky. Môžu byť čistiace, vyhladzujúce, hydratačné či rozjasňujúce. Navyše, vyberať si môžeme medzi rôznymi formami. Dostupné sú textilné masky, gélové, krémové či zlupovacie. My sme skúsili textilné masky od značky Missha či KORIKA. Nakoniec by sme svojej pleti mali pravidelne dopriať aj peeling, ktorý ju zbaví odumretých kožných buniek. Nás zaujal enzymatický peeling pre intenzívne ošetrenie od kozmetiky RYOR.

Viac sa už dozviete vo videu! Na záver by sme ešte rady poďakovali www.notino.sk za produkty, s pomocou ktorých sme pre vás pripravili toto video.

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.04.2020 06:42

Super video, vďaka!

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

28.04.2020 09:00

Ďakujem za dobré rady

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

28.04.2020 09:42

Ďakujem za rady .. Ten denný krém musí byť super..

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.04.2020 12:35

Je dobré vedieť, že všetko robím správne :-) O pleť sa starám príkladne už od puberty, kedy som mala silné akné, akné mi už zmizlo, ale o pleť sa starám vždy, som rada, že mi tento zvyk zostal :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

28.04.2020 21:32

Ako vždy skvelé video opakovanie je matkou múdrosti ste super žienky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE