VIDEO: Zimná večerná rutina v starostlivosti o pleť

Každý večer, skôr než si ľahneme do postele, by sme sa mali postarať o svoju pleť, a to aj v prípade, ak sme veľmi unavené a skutočne sa nám nechce. Naša pleť sa nám za takúto starostlivosť počas rokov odvďačí zdravým, krásnym a mladistvým vzhľadom. Vo večerných hodinách by sme pleti mali dopriať čistenie aj výživu. Vôbec pritom nezáleží na tom, či sa líčime, alebo nie. V prípade že sa nelíčime, nemusíme síce zo svojej pleti odstraňovať zvyšky make-upu či maskary, no aj tak ju musíme dôkladne zbaviť všetkých nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa usadili. Ak máme večer pár minút naviac, pleť určite ocení, ak jej doprajeme peeling alebo masku. 

Po dôkladnom čistení a špeciálnej starostlivosti v podobe peelingov a masiek by sme mali pleti dopriať aj nejaké vitamíny, výživné látky a hydratáciu. Pleti to môžeme zabezpečiť pomocou sér a pleťových aj očných krémov. Súčasťou večernej rutinnej starostlivosti o pleť môže byť aj starostlivosť o pery a pokožku rúk či nechty. Tie dostávajú v zimnom období skutočne zabrať. Pery sú neraz popraskané, pokožka rúk zase vysušená a citlivá, preto nezabúdame na balzamy, krémy či olejčeky. A ako ste na tom so svojou večernou rutinou v tomto období vy? Inšpiráciu na starostlivosť o pleť v zime, či produkty, ktoré sa oplatí vyskúšať, nájdete v našom novom videu!

Odporúčame: Čo dokáže goji olej? Olej z kustovnice prináša zdravie i krásu!

Na čo pri večernej rutine nezabúdať?

Pri večernej rutine vo videu sme postupovali od odlíčenia pleti až po finálne ošetrenie pokožky rúk. Z akých krokov môže pozostávať večerná rutina a aké typy produktov používať? My sme začali dôkladným odlíčením a čistením pleti. V kombinácii s odličovacími a čistiacimi prípravkami sme použili sadu na odličovanie z mikrovlákna Notino Spa, ktorá obsahuje praktickú čelenku, ako aj odličovacie tampóniky či rukavičku na opakované používanie. S týmito pomocníkmi išlo odličovanie make-upu, ako aj čistenie pokožky tváre, veľmi ľahko a rýchlo. Skutočne jedinečným pomocníkom, ktorého sme vo videu vyskúšali, bolo FOREO UFO™ 2, čo je sonický prístroj na urýchlenie účinku pleťovej masky.

Zvolili sme k nemu masku na tvár FOREO UFO™ Matte Maniac, ktorá odstráni nadmerný kožný maz a nečistoty z pleti už za 90 sekúnd. Extra výživu doprajú pleti najmä rozličné pleťové séra, ktoré sa skutočne oplatí pravidelne používať. Majú totižto vysoký podiel účinných látok. My sme vo videu zvolili rozjasňujúce sérum s vitamínom C, ktorý je pre zdravie a mladistvý vzhľad pleti dôležitý. Na ošetrenie pokožky tváre aj okolia očí sme zvolili prípravky z radu  Biotherm Blue Therapy. Ako sme spomenuli už vyššie, dôležité je počas zimy venovať zvýšenú pozornosť aj perám a pokožke rúk. Perám pomohol balzam s včelím voskom, nechtom prípravok s mandľovým olejom a rukám krém na ruky Bioderma Atoderm pre veľmi suchú, citlivú až atopickú pokožku. Viac o prípravkoch aj starostlivosti o pleť sa už dozviete v novom videu!

Za produkty, vďaka ktorým sme pre vás mohli natočiť toto video, ďakujeme notino.sk.

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.12.2020 08:27

Takúto a podobnú večernú rutinu určite ocení každá pleť.

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

29.12.2020 15:17

Foreo vyzerá dobre

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

29.12.2020 16:33

Moja večerná rutina pozostáva z dôkladného vyčistenia pleti čistiacim gélom a následnou hydratáciou a výživou nočným krémom a sérom. A raz do týždňa si doprajem aj peeling a masku na tvár.

Vaše meno:

Lenka Jánošová

Lenka Jánošová

10.01.2021 19:29

Tiez pouzivat serum s vitaminom C :)

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

05.02.2021 19:43

Taká večerná rutina je určite skvelá pre pleť.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 13:39

Okrem pravidelného čistenia, aspoň raz do týždňa treba pleti venovať aj dôkladnejšiu starostlivosť v podobe peelingu alebo masky, taký menší domáci wellness :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE