Angie pripravuje: Malinové a černicové jogurtové nanuky

jogurtové nanuky

Jogurtové domáce nanuky sú osviežujúcou letnou dobrotou, ktorá sa veľmi ľahko pripravuje doma. Stačí len zmiešať jogurt s ovocím alebo medom a zamraziť zmes vo formičkách na zmrzlinu či nanuky. Po niekoľkých hodinách môžete vychutnať chutné a zdravé jogurtové nanuky, ktoré si môžete ozdobiť čerstvým ovocím alebo orieškami. 

Jogurtové nanuky sú TOP domáce nanuky!

Jogurtové nanuky sú skvelou alternatívou k obvyklým zmrzlinám, pretože sú menej kalorické a obsahujú prospešné baktérie na trávenie, a to práve z kvalitného bieleho jogurtu. Sú ideálne pre všetkých, ktorí chcú sledovať svoju hmotnosť alebo sa snažia o zdravšie stravovacie návyky. 

Pokiaľ máte radi jogurt a milujete zmrzlinu, určite by ste mali vyskúšať tento jednoduchý recept na jogurtové nanuky. Sú ideálne na osvieženie počas teplých letných dní a ich príprava je jednoduchá a rýchla. Takže si pripravte formičky na zmrzlinu, jogurt a obľúbené ovocie a vychutnajte si lahodné jogurtové nanuky, ktoré si môžete dopriať kedykoľvek a kdekoľvek!

Malinové jogurtové nanuky

Malinové a ostružinové jogurtové nanuky sú vynikajúce letné pochúťka, ktorá osvieži v horúcich letných dňoch a zároveň poskytne telu potrebné živiny. Tieto lahodné nanuky skvele spájajú chuť sladkých malín s krémovou konzistenciou jogurtu. 

Na prípravu týchto nanukov budete potrebovať maliny, grécky jogurt, med a trochu citrónovej šťavy. Najprv rozmixujte maliny na hladkú kašu a zmiešajte ich s jogurtom, medom a citrónovou šťavou. Potom zmes nalejte do formičiek na nanuky a nechajte zamraziť. Po niekoľkých hodinách môžete vychutnať túto lahodnú dobrotu plnú vitamínov, minerálov a antioxidantov. 

Černicové jogurtové nanuky

Černicové jogurtové nanuky sú skvelou alternatívou k obyčajným zmrzlinám plným nezdravých pridaných cukrov a tukov. Navyše si ich môžete urobiť aj doma a prispôsobiť ich svojmu vkusu. Takže ak hľadáte zdravú a chutnú letné dobroty, neváhajte a vyskúšajte si pripraviť malinové a černicové jogurtové nanuky. Vaše chuťové bunky a telo vám za to určite poďakujú!

Tieto horúce dni si neviem predstaviť bez nanukov či zmrzliny.. ale takej zdravšej :) Tak som pripravila tieto jogurtové nanuky s medom.

Odporúčame: TOTO sa stane, ak podprsenku neperiete príliš často!

nanuky www.angiebakes.com

Postup prípravy:

V  miske tyčovým mixérom vyšľaháme 200 ml jogurtu so 125 g malín a 2 lyžicami medu a nalejeme do nanukových formičiek. Ten istý postup zopakujeme aj s černicami. Formičky uložíme na minimálne 5 hodín do mrazničky. Jednoduchšie sa to ani nedá :)

Odporúčame vyskúšať aj: Angie pečie: Zdravé kakaové muffinky s višňami

Zdroj: www.angiebakes.com

Aktualizované na 14.06.2024

4 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.07.2015 10:02

mňam :) to musí byť dobrotka

Vaše meno:

Veronika Števťaťová

Veronika Števťaťová

27.07.2015 14:22

určite raz vyskúšam :)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

04.09.2015 20:10

vyzerá to veľmi chutne

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

08.06.2022 13:51

Určite vyskúšam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE