Najmagickejšie mestečká na svete: Zamiluješ sa do nich na prvý pohľad!

Súčasná situácia veľmi nepraje cestovaniu, spoznávaniu a zbieraniu zážitkov. Dobrodruhovia a cestovatelia študujú príručky, sledujú dokumentárne filmy, pomaly oprašujú svoje batohy a nevedia sa dočkať, kedy budú môcť znova vyraziť na cesty. I mnohým z nás COVID-19 prerušil naše plány, all inclusive dovolenky, pobyty alebo prinajmenšom ich aspoň skomplikoval. Všetky tie historické mestá, populárne pláže, turistické atrakcie, hrady a zámky, päť hviezdičkové hotely na nejaký čas zažili odliv návštevníkov. Veľa z nás dúfa, že sa nám podarí toto leto zájsť na Makarskú riviéru, užiť si týždeň v Antalyi alebo navštíviť Rím či vyraziť do Bulharska.

Malé mestečká s jedinečnými krásami

Pre náročného cestovateľa sú možno ešte prínosnejšie a krajšie tie menšie zákutia, do ktorých sa dá dostať iba autom, loďou alebo úzkym chodníkom. Na mapách sveta sú tieto nádherné mestečká označené iba drobnou bodkou. Často sú prehliadané a stoja v tieni tých najznámejších atrakcií jednotlivých krajín. Napriek ich veľkosti bezpochybne konkurujú zvučným a ikonickým miestam. Učarujú vám na prvý pohľad! Sú jedinečné svojím zasadením do skalnatých scenérií, bohatou históriou, miestnou kultúrou či úchvatnými výhľadmi. 

Starodávne mestečko Jajce s kúzelným vodopádom Pliva ležiace v Bosne a Hercegovine vás prinúti navštíviť ho znovu. Gruzínsky poklad s názvom Stepantsminda prekvapí svojou architektúrou a horúcimi prameňmi. Maličké stredoveké mestečko Eze ležiace na pobreží medzi francúzskymi hviezdami Nice a Monako vás dostane svojimi vinutými dláždenými ulicami lemovanými historickými sochami a podmanivými kaktusovými záhradami. Ruská kráska Suzdal s vyrezávaným celodreveným kostolom Premenenia Pána ohromí svojím pokojom a zvukom bzučiacich včiel.

Nahliadnite do galérie nižšie a objavte s nami niekoľko ďalších úžasných miest. Možno vás inšpirujeme, a ak nie, tak sa s nami aspoň pokochajte ich krásou.

Pozri aj: Najkúzelnejšie reštaurácie na svete: Tieto miesta ti vyrazia dych!

Galéria: Najmagickejšie mestečká na svete

Göreme, Turecko

Rozprávkové komíny, kužeľovité skalné útvary vyrezané eróziou sú synonymom regiónu Kappadokie, v ktorom sa Göreme nachádza. Unikátne mestečko dokonale zapadá do prírodného prostredia a ako súčasť národného parku Göreme je na Zozname svetového dedičstva UNESCO už viac ako 30 rokov. Na čarovnú scenériu sa najlepšie pozerá zhora z horkovzdušného balóna pri východe slnka. Je to zážitok na celý život. 

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

12.06.2021 05:22

Skutočne magické mestečká.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

12.06.2021 17:28

nádherné, Rye vyzerá ako z rozprávky

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

18.06.2021 00:02

krásne mestečka

Vaše meno:

Zuzana Jasna

Zuzana Jasna

27.06.2021 14:24

Už som sa zamilovala do úžasných fotiek:)

Vaše meno:

beata kolkova

beata kolkova

20.08.2021 23:41

Uzasne,mozno raz navstivim

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

20.09.2021 18:13

Väčšinou to tak býva, že práve tie najmenšie neprebádané mestečká, skrývajú najviac krásy :-) Tie severské sa mi páčia najviac pre svoju krásnu pochmúrnosť :-)

Vaše meno:

Zlata Onušková

Zlata Onušková

21.10.2021 21:37

Krásne sú aj mestečká na Amalfi Coast. A to nielen notoricky známe Amalfi, Positano, Praiano prípadne Ravello, ale aj tie menej známe a a to autentickejšie Vietri, Conca dei Marini, Scala a ďalšie. Veľmi pekné je aj východiskové mesto do tejto oblasti Sorrento a to hlavne, ak pricestujete z Neapola a uvidíte ten rozdiel.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE