Idete na festival? Toto je povinná festivalová výbava!

Leto, voda, slnko a tanec. Letné festivaly sú ako ľudia. Rôznorodé. Rockové, punkové, popové, metalové aj zmiešané. Sú to pohodové akcie, kde sa stretávajú ranní vítači slnka s obednými spáčmi.

 

Čapovaná kofola a pivo sú niekedy jedinou potravou, ale na výber sú aj hot dogy, langoše a iné pochutiny do ruky.

 

Hlavnou ingredienciou festivalov je dobrá nálada a všadeprítomný úsmev, aj keď prší a všade je blato. Aj vtedy, keď je 350 stupňov na slnku. Mimochodom, prvé festivaly vznikli práve pre slnko a jeho pozitívne účinky. Naši predkovia si ho chceli uctiť a za najlepší spôsob považovali oslavu hudbou, tancom, dobrým jedlom a pitím.

 

Toto je povinná festivalová výbava

Ak ste si už z bohatej festivalovej ponuky vybrali a chystáte sa stráviť pár dní pod holým nebom s priateľmi a dobrou hudbou, prečítajte si zopár užitočných rád, aby všetko skončilo podľa vašich predstáv. 
 

Odporúčame prečítať: Topánky espadrilky - najhorúcejší trend tohto leta

výbava na festival

Zdroj: Shutterstock®

Ako prvé vás chceme upozorniť, že je nevyhnutné mať pri sebe preukaz poistenca, občiansky preukaz a samozrejme nejaké peniaze. Nie každý festival poskytuje úschovňu, preto cenné veci radšej nechajte doma. Na ktoré veci treba ešte myslieť?

  • OBLEČENIE - na teplé, ale aj chladné dni. Zoberte si len starú obuv, podľa možností nepremokavú. Určite si pribaľte pršiplášť alebo nejakú nepremokavú bundu s kapucňou. Na dáždniky zabudnite! V areále festivalu sú zakázané.
  • STAN - nezabudnite na karimatku, ktorá vás bude izolovať od studenej zeme. Veľmi užitočnou pomôckou do stanu je baterka, preto si ju pribaľte. Fajnovejší si môžu zobrať aj nafukovačku, na ktorej sa spí o niečo pohodlnejšie.
  • SLNKO - myslite na opaľovací krém, balzam na pery, slnečné okuliare a pokrývku hlavy (šiltovka, klobúk, šatka…). 
  • HYGIENA - nezabudnite si zubnú kefku a pastu, mydlo, deodorant. Večer sa však môže zísť aj repelent, dezinfekčný gél a leukoplast. Veľa ste pili, ale už neznesiete hlasnú hudbu? Po ťažkej noci pomôžu tabletky proti bolesti. Na festivaloch je často sprcha obmedzená, či už dlhým radom čakajúcich alebo problémami s vodou. Sprchu nahradia v nutných prípadoch aj vlhčené utierky, no a papierových vreckoviek si zbaľte hneď niekoľko balení.
  • LIEKY - ako sme už spomenuli, zoberte si so sebou tablety od bolesti, hodí sa však mať po ruke aj niečo na horúčku (či už vás potrápi svalová alebo zo slnka), niečo na zažívacie problémy a preháňanie na WC alebo aj kvapky do očí. 

Odporúčame prečítať: Plavky a atletická postava - tieto si určite kúpte!

festivalová povinná výbava

Zdroj: Shutterstock®

Pre neopakovateľné zážitky si vezmite aj fotoaparát, no najskôr si overte, či ich pravidlá usporiadateľov povoľujú. V dnešnej dobe smartfónov je to však už skôr výnimka, no problém môže nastať pri zrkadlovkách. Takéto fotoaparáty berú usporiadatelia ako záležitosť spadajúcu pod médiá, preto si možno budete musieť dopredu vybaviť jeho schválenie.

 

Pamätajte, že do priestorov konania akcie je zakázané nosiť sklené fľaše, no objavujú sa už aj zákazy nosenia plastových fliaš. Smädný však určite nebudete, nakoľko v areále vždy nájdete veľa prevádzok s vodou. :)

 

Odporúčame aj: Top svetové destinácie s najlepšími bazénmi

7 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.07.2017 08:21

chystám saa ale na ľudovú nôtu do Terchovej

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

11.07.2017 13:38

festivaly sú neoddeliteľnou súčasťou leta

Vaše meno:

Monika Č.

Monika Č.

11.07.2017 14:11

No, myslím, že ja som už momentálne mimo tohto diania. Na festivali som chodila ale už nechodím. Možno raz opäť prídem do tohto štádia keď budem opäť o niečo staršia a v ďalšej etape života :)

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

11.07.2017 14:37

rada chodím na všetky letné akcie...... či už v našom meste alebo na druhom konci Slovenskej republiky..... naštastie je ich neúrekom.....a to úplne že pre všetky vekové kategórie... nemôže sa nikto sťažovať.. Leto je o festivaloch, slniečku, vode a relaxee

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

11.07.2017 15:58

festivaly už nie, skôr také menšie akcie ako napr. Dni obce

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

11.07.2017 20:46

Super rady zidu sa pri baleni ;)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 12:18

Festivalové časy už mám za sebou :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE