Najkrajšie miesta Chorvátska: Mestečko Punat rozhodne neobíď!

Chorvátsko je stále bez debaty najobľúbenejšou letnou destináciou Slovákov. Hoci mu už pomaly, ale isto šliapu na päty aj iné prímorské krajiny, vrátane ešte prednedávnom pre nás nedostupnej exotiky, obľúbenosť Chorvátska len tak hocičo neohrozí. A keďže by bola veľká škoda smerovať stále na to isté, hoci aj osvedčené miesto, často hľadáme tipy na cieľ dovolenky, ktorý by plne vyhovoval našim požiadavkám. Najkrajšie miesta Chorvátska jednoducho treba vidieť na vlastné oči a ich atmosféru nasať na vlastnej koži. Na jedno také miesto vás vezmeme v dnešnom článku, preto nikam neodchádzajte!

 

Prečítaj si: Tip na letnú dovolenku: Grécke pláže s panensky čistou vodou ťa očaria

mestečko Punat

Zdroj: Shutterstock®

Vitajte v Punate!

Malé, ani nie dvojtisícové mestečko Punat (z lat. Pons – most), je súčasťou mimoriadne obľúbeného ostrova Krk, v chránenej zátoke s názvom Punatska a Košljunska draga. Punat je jachtárskym prístavom a doslova na každom kroku tu stretnete tak rybárov, ako aj pestovateľov olív, výrobcov olivového oleja či staviteľov malých lodí. Punat rozhodne nie je chudobný na lákavé reštaurácie a sympatické kaviarničky, odkiaľ sa vám jednoducho nebude chcieť odísť. Paštéty a Horalky preto nechajte pokojne doma alebo zjedzte ešte cestou, pretože tu vás čaká skutočná chorvátska gastrónomia.

História, pokoj a čistota

Ak ste milovníčkami pokojných dovoleniek bez prílišného „humbuku“ alebo sa chystáte dovolenkovať s deťmi, rozhodne si za cieľ svojej tohtoročnej cesty zvoľte práve Punat. Doslova to tu dýcha históriou, pokojom a čistotou, predovšetkým južná časť mestečka, čo už sa dnes ani zďaleka nedá povedať o každom mieste v Chorvátsku. Pláže sú tu piesčito-okruhliakové. Za videnie však stojí aj osem kilometrov vzdialené mesto Krk či blízky ostrovček Košljun so vzácnym františkánskym kláštorom, kde mnísi pestujú obrovské množstvo rastlín a húb, ktoré si môžete bez problémov popozerať.

 

Zaujme ťa: Vieš, čo si zbaliť do príručnej batožiny? Tieto veci nechaj doma!

V okolí samotného mestečka Punat sa nachádza veľké množstvo cenných archeologických nálezísk, ako aj pamiatok, čo len dokazuje jeho bohatú minulosť. Veď Punat bol osídlený už v 4. storočí pred naším letopočtom. Nájsť ubytovanie v Punate nebude žiadny problém, niekoľko apartmánov dokonca prenajímajú aj Slováci, stačí sa porozhliadnuť.

 

Ak sa navyše vyberiete na dovolenku mimo sezóny, teda v júni alebo v septembri, čaká vás dokonalý a ničím nerušený romantický pobyt. A ak nevyhľadávate vyslovene tropické teploty, páčiť sa vám tu bude aj v máji.

 

10 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

30.07.2018 12:57

Atraktívne miesto ,určite skvelé na dovolenku...

Vaše meno:

Veronika Marejková

Veronika Marejková

31.07.2018 18:30

Hneď by som sa tam vybrala. Hádam o rok nám to výjde. :(

Vaše meno:

Zdena Paňková

Zdena Paňková

06.08.2018 12:36

Milujem more a Chorvátsko obzvlášť, hneď by som šla napr. aj na toto miesto. Možno nabudúce :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

08.08.2018 15:20

Krásne, chcela by som tam ísť, je to nádherné mesto, tam som ešte nebola:)) Vyzerá lákavo:))

Vaše meno:

Anna Podmanická

Anna Podmanická

12.08.2018 20:51

Prečo vždy túžime iba po tom, čo nemáme? Prečo si nevážime toho, čo máme? Je to na škodu, že naši slovenskí dovolenkári často poznajú zahraničie a o našej malej domovine nevedia skoro vôbec nič.

Vaše meno:

Tomáš Holubík

Tomáš Holubík

20.08.2018 16:52

zaujímavé mestečko, zaujalo ma...

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

22.08.2018 13:02

Nádhera, človek si niekedy ani neuvedomí, že krásne miesta nie sú len niekde v Karibiku.

Vaše meno:

Zdenka Slahučková

Zdenka Slahučková

01.09.2018 21:44

Chorvátsko milujem a toto je parádny tip, na budúci rok zvážim :)

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

03.10.2018 14:50

Vyzerá to tam krásne, doteraz som ešte o tomto mestečku nepočul.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

15.02.2021 08:29

V Chorvátsku som už síce bola 5x, ale o tomto mestečku som až doteraz nepočula. Super, už aspoň viem ktorá destinácia bude mojim ďalším cieľom :-) Presne takéto pokojné destinácie vyhľadávam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE