Ako si očistiť a posilniť pľúca?

Napriek tomu, že máme ešte len začiatok apríla, mnohí máme pocit, že rok 2016 jar akoby bol preskočil, a po zime-nezime, nastúpili rovno letné mesiace s letnými teplotami.

 

To, že príroda akosi prirýchlo vhupla do rozkvitnutého obdobia, prezrádzajú aj červené oči a nosy kýchajúcich alergikov.

 

Ak ste na tom podobne a už pri pohľade na jarné/letné kvety ťažko dýchate, je najvyšší čas posilniť si pľúca a zbaviť ich aj prípadných nečistôt. Na pomoc si môžete privolať aj Lunu.


Naše dýchanie, pľúca, aj priedušky sú najviac oslabené v čase, keď Luna prechádza niektorým zo vzdušných znamení - Blíženci, Váhy a Vodnár. V tieto dni by ste sa obzvlášť mali vyhýbať fajčeniu, aj zadymeným priestorom.

 

Odporúčame prečítať: Terapia farbou - sila žltej

Ako si očistiť a posilniť pľúca?

Zdroj: Shutterstock®


Najlepší čas na očistu pľúc je z astrologického hľadiska mesiac november, avšak úspešne budete v ktoromkoľvek ročnom období. Stačí len dodržiavať tieto zásady:PĽÚCA NEZAŤAŽUJTE


• Z ľudských zlozvykoch predstavujú pre pľúca veľké riziko cigarety. O ich škodlivom vplyve písať hádam ani netreba, od chronického kašľania nás môžu priviesť až k rakovine. Nielen cigarety ale na pľúca vplývajú neblaho.


• Problémy dokáže narobiť aj počasie, obzvlášť veterné, dupľom ak sa nachádzate na znečistených miestach. V niektorých svetových mestách preto zvyknú obyvatelia nosiť ochranné rúška, aby nevdychovali nebezpečné splodiny.


• Vyhnite sa tiež pobytu v miestnostiach so suchým vzduchom. Ak ním trpí vaša domácnosť, je potrebné, aby ste vzduch zvlhčili, či už domácou fontánkou, alebo mokrými uterákmi.


• Nesprávny životný štýl dá našim pľúcam takisto zabrať. Doň okrem už spomínaných cigariet radíme aj prejedanie sa, málo pohybu, a málo spánku. Práve spánok hrá dôležitú rolu pri regenerácii väčšiny našich orgánov, vrátane pľúc.


• S pľúcami je prepojená aj naša psychika. Ich stav zhoršuje tak nedostatok spánku, ako aj priveľa stresu, duševná bolesť, depresie, melanchólia, častý plač, smútok a žiaľ.

 

 

Odporúčame prečítať: Jarné práce podľa lunárneho kalendára – časť I.

Ako si očistiť a posilniť pľúca?

Zdroj: Shutterstock®


Ako si pľúca očistiť?

V našich pľúcach môžeme nájsť množstvo látok, ktoré tam nemajú čo robiť. Toxíny sa netýkajú len ťažkých fajčiarov, ale aj tých, ktorí sa cigaretám zďaleka vyhýbajú. V pľúcach sa totiž môžu vyskytovať rôzne toxické látky z ovzdušia, ktoré dýchame. Patria medzi ne rôzne chemikálie, ťažké kovy, splodiny z áut, rádioaktívne látky, plesne, vírusy, alebo rôzne druhy baktérií.Očistiť si ich môžeme bylinkami, aj správne zvolenou stravou.


Inhalovať môžete napríklad bylinné vývary pripravené z rastliniek ako je podbeľ, cesnak, cibuľa, alebo divozel. Inhalujte tiež soľné roztoky, prípadne minerálku. Na priedušky, ale aj pľúca blahodárne pôsobí taktiež ryža, najmä tá celozrnná, zo zeleniny siahnite po tej, ktorá je bielej farby - ako reďkovka, karfiol, chren, zeler, či cibuľa. Z ovocia sú to marhule, broskyne, hrušky a grepy.

 

Odporúčame prečítať: Pripravte si bylinkové čaje podľa lunárneho kalendára

Ako si očistiť a posilniť pľúca?

Zdroj: Shutterstock®


Ako si pľúca posilniť?


Najefektívnejšie je cvičenie. Vyskúšať môžete rôzne dychové cviky, vaše pľúca dá do poriadku ale aj joga a "obyčajné" hlboké dýchanie. Okrem dýchacích cvičení, by ste do svojho životného štýlu mali zaradiť aj šport, od behu, cez bicyklovanie, až po plávanie.


Pre milovníčky wellness procedúr je dobrou správou aj to, že pľúca nám posilní aj pobyt v saune, obzvlášť samotný proces potenia. A pokojne si zájdite aj na masáž, ktorá vás zbaví stresu a dodá vám duševnú pohodu. Šťastie vie vraj s našimi pľúcami urobiť zázraky.

 

 

Odporúčame prečítať: Kedy Luna odporúča kozmetické zákroky?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

08.04.2016 07:47

treba chodiť často do prírody, čerstvý vzduch urobí svoje.... na cigarety úplne zabudnúť, často vetrať v byte, a aspon raz za rok absolvovať pobyt pri mori....

Vaše meno:

Julius Nagy

Julius Nagy

08.04.2016 08:00

po prvé by som sa mal naučiť prestať fajčiť.... a ostatné by som už zvládol ľavou zadnou... ale určite sa my to podarí, verím to... chce to penvú vôlu!!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.04.2016 08:06

mame to stastie, ze u nas doma sme neni fajciari, spime skoro stale pri pootvorenom okne, ked otvorim rano dvere na terasu, tak sme skoro v lese, krasne sa vyvetra cely dom a ide sa cvicit moja ranna joga, pluca sa pekne predychaju

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.04.2016 10:21

páči sa mi tento článok. ja osobne často chodím do prírody, čo najďalej od mesta, každý rok k moru, veľa vetrám, zvlhčujem vzduch a vyhýbam sa miestam kde sa fajčí :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE