Ako čistiť a skladovať kozmetické štetce?

Na to, aby sme sa mohli nalíčiť, potrebujeme zopár pomocníkov, ktorí nám túto prácu uľahčia.

 

Medzi ne patria kozmetické štetce, ktoré sú určené na oči i pleť. A práve o nich bude dnes reč. Povieme si totiž, ako by sme sa mali o ne správne starať, aby nám vydržali čo najdlhšie.

 

Je na každej z nás, akým spôsobom si nanášame make-up. Niekomu vyhovuje na nanášanie tekutého make-upu penový aplikátor, inej vyhovuje štetec určený na make-up. Niekto pri nanášaní očných tieňoch preferuje klasický penový aplikátor, iným sa očné tiene lepšie nanášajú za pomoci štetcov na oči. Dnes sa však zameriame na kozmetické štetce. 

 

 

Odporúčame prečítať: Zregenerujte svoje vlasy prostredníctvom olejov

kozmeticke stetce

Zdroj: Shutterstock®

Ich výhodou je fakt, že s ich pomocou sa nalíčite precíznejšie, make-up zapracujete do pokožky ľahšie a výsledný efekt bude pôsobiť prirodzenejšie. So štetcami, ktoré sú určené na oči, si tiene pekne vytieňujete iba pár ťahmi štetca.

 

Ako však takýchto pomocníkov skladovať a čistiť?

 

Štetce si vyžadujú určitú starostlivosť, ktorou ich životnosť predĺžite. Po zakúpení by ste ich mali pred prvým použitím umyť. Nanášaním líčidiel štetcami bez toho, aby ste si ich občas umyli, totiž riskujete kožné problémy. Na štetce sa pri líčení usádzajú baktérie, ktoré je potrebné odstraňovať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Doprajte svojej pleti detoxikáciu pleťovou maskou

stetce a kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Pri ich čistení nie je potrebná špeciálna starostlivosť. Stačí, ak štetcom pripravíte raz za mesiac kúpeľ, v ktorom ich najprv omyjete čistou teplou vodou a potom na ne nanesiete jemný detský šampón či antibakteriálne mydlo, ktoré votriete do štetiniek. Potom štetinky opláchnite čistou vodou, osušte starým uterákom a nechajte na ňom štetce uschnúť vo vodorovnej polohe.

 

Drevené či kovové časti štetca (tam, kde sa štetinky spájajú a lepia, aby držali), pokiaľ je to možné, nenamáčajte. Predídete tak vypadávaniu štetiniek zo štetca. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V jednoduchosti je krása

stetec

Zdroj: Shutterstock®

Ako štetce skladovať?

 

Pokiaľ používate štetce často, najvhodnejšie je skladovať ich v stojane, ktorý je na štetce určený, avšak vystačíte si aj s pohárom, ktorý si pekne vyzdobíte. Niekomu však môže viac vyhovovať box so zásuvkami či špeciálne púzdro, ktoré je na štetce určené (väčšinou v ňom štetce zakúpite).

 

 

Odporúčame prečítať: Buďte krásna vďaka uhorke

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Používate pri líčení kozmetické štetce?

 

Ako často ich umývate vy?

 

Ako ich skladujete? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

26.03.2015 00:40

umývam ich dosť často kedže nemám rada ked sú špinavé

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE