Automatická kresba – ako nám môže pomôcť?

Rady kreslíte? Ak áno a ešte máte aj nejaký ten vzťah k duchovnu, možno je na čase vyskúšať automatickú kresbu. Už ako napovedá jej samotný názov, ide o maľovanie, pri ktorom nerátajte so žiadnym modelom. Nebudete ani obkresľovať a dokonca vám nebude známa ani téma. Pri automatickej kresbe by ste mali nechať všetko na svoje vnútro, na svoju intuíciu a svoje emócie. Rozum v tomto prípade nemá čo robiť (a môže sa spokojne zrelaxovať). Do kresby sa nezapája ani vaše vedomie. Napriek tomu na papier dáte obrazce, ktoré majú viac než umeleckú hodnotu. Ako teda automatická kresba funguje?

 

Potrebujete k nej to, čo aj pri normálnom kreslení. Teda výkres a ceruzku. Kreslíte tak, že v podstate kreslí len vaša ruka. Nad ničím neuvažujete, neopravujete, nič si nepredstavujete. Jednoducho intuitívne maľujete. 

Automatická kresba – ako nám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

AKO NA TO? V prvom rade sa musíte uvoľniť. Ak ste niekedy skúšali meditovať, alebo aspoň relaxovať, teraz je ten správny čas si to zopakovať. Vypnite všetko, čo by vás mohlo rušiť. Naopak povolená je vaša obľúbená meditačná hudba, ideálne univerzálna. Prv než začnete kresliť by mala byť vaša myseľ absolútne vyčistená. Žiadne myšlienky, žiaden stres, trápenia ani pozitívne vzrušenie. Eliminujte vonkajšie ruchy, ako napríklad mobil. Keď už začnete maľovať snažte sa nesústrediť na to, čo robíte. Nech vzniká vaša kresba samovoľne. Keď budete mať prestať, prestanete samé od seba. 

 

Odporúčame prečítať: Ako si vybrať správny talizman pre svoju domácnosť?

Automatická kresba – ako nám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

AKO AUTOMATICKÚ KRESBU VYUŽIŤ?

 

Podľa toho, čo namaľujete môžete skúsiť spoznať samú seba. Vaše vnútro vám totiž vďaka automatickej kresbe poodhalí o vás viac, než niekedy samotné sny. Prevedie vás aj tými najtajnejšími zákutiami vašej duše a pomôže dať odpovede na otázky, ktoré vás najviac trápia, prípadne ukázať ten správny smer.

 

Vďaka automatickej kresbe sa môžete tiež pokúsiť o liečenie, aj keď v tomto prípade je už lepšia rada odborníka. Kresba môže poodhaliť psychické problémy, ale aj fyzické ťažkosti, či oslabenú imunitu. Môže vám pomôcť odblokovať negatívne energie, psychické bloky. Rovnako pomôže automatická kresba uvoľniť tvorivú energiu, ale tiež dať väčší priestor vášmu šiestemu zmyslu, či fantázii. Existujú tiež kurzy, ktoré učia vytvoriť kresbu s liečivými účinkami, mnoho lektorov na to využíva napríklad aj pomoc anjelov. 

 

Vzniknúť z nich ale môžu aj liečivé mandaly či jednoducho šikovné obrazy, ktoré vám domov prinesú pozitívnu energiu aj harmóniu.

 

Odporúčame prečítať: Čo o vás hovoria materské znamienka?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE