Liečivé kamene podľa znamenia: Ktorý je ten tvoj?

Dodajte si odvahu, privolajte lásku, vyliečte choroby, zvýšte sebavedomie, a to za pomoci liečivých kameňov. Ak hľadáte talizman, vyberte si kamienok vhodný pre vaše znamenie. Radi vám s výberom pomôžeme!

Ktorý kameň je ten váš?

Baran – ohnivé znamenie, ktorému vládne Mars. Najvhodnejšie kamienky sú diamant a rubín. Oba kamene sú plné vášne a luxusu, ktoré toto znamenie dokonale vystihujú. Rubín mimo iného vyvoláva oddanosť a pôsobí ako magnet na lásku.

Odporúčame: RECEPT: Cestovinový šalát s kuracím mäsom a kúskami manga

smaragd

Zdroj: Shutterstock®

Býk – zemské znamenie s vládnucou planétou Venušou. Spriaznenými kameňmi sú hlavne ruženín a smaragd, zlepšujúce fungovanie srdca po zdravotnej aj citovej stránke.

Blíženci – vzdušné znamenie pod vplyvom Merkúra. Hodia sa k nemu kamene, ako akvamarín a achát, známy ako kameň ochrany a sily, ktorý podporuje sebapoznanie.

Pozri aj: Chutný hrnčekový makový koláč: Pochutia si nielen milovníci maku!

rubín

Zdroj: Shutterstock®

Rak – vodný živel pod planétou Mesiac. Zvoľte si za svoj talizman perly, prípadne adulár – tzv. mesačný kameň, ktorý čistí čakry, zmierňuje stres a výrazne zlepšuje vnímavosť.

jantár

Zdroj: Shutterstock®

Lev – znamenie ohnivého Slnka. Vyberajte si šperky s rubínom, smaragdom alebo jantárom. Všetky vo vás podporia správnosť rozhodnutí a zároveň vnesú do vašich životov radosť, úsmev a šťastie.

Pozri aj: RECEPT: Tvarohový závin s jablkami bez droždia a bez kysnutia

zafír

Zdroj: Shutterstock®

Panna – znamenie zeme pod vplyvom Merkúra. Vhodným kameňom je olivín a karneol. Ten prvý vnáša do životov pokoj a mier, karneol zas podporuje ambície, sebavedomie a osobnú moc.

Váhy – vzdušné znamenie, ktorému vládne Venuša. Rodnými kameňmi sú zafír, ruženín, opál, vhodný je tiež smaragd a jadeit. Práve jadeit pomôže obnoviť a naplniť váš život, vyliečiť karmické negatíva a zvýšiť fyzickú energiu svojho nositeľa.

ametyst

Zdroj: Shutterstock®

Škorpión – vodné znamenie, ktorému vládne tak Pluto, ako aj Mars. Zafír, topás a malachit sú kamene, ktoré tomuto znameniu prinesú do života stabilitu, odstránia strach a posilnia schopnosť rozhodovať a naslúchať tiež svojej intuícii.

Strelec – ohnivé znamenie s vládnucou planétou Jupiter. Šťastie v živote prinesie tyrkys, ktorý zároveň krotí neposednosť tohto znamenia a navádza ho na praktickú cestu. Vhodný je tiež ametyst, ktorý dodáva pozitívnu energiu a podporuje koncentráciu.

Odporúčame: RECEPT: Sladučký mrvenicový koláč s vanilkovým pudingom a malinami

opál

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožec – zemské znamenie, ktorému vládne Saturn. Pri strate sebadôvery či životnej vitality pomôže opál. Magnetit zas odstráni negatívne emócie a zregeneruje organizmus.

Vodnár – znamenie vzduchu s nadvládou Saturnu a Uránu. Rodnými kameňmi sú akvamarín a ametyst, ktoré podporujú liečbu dýchacích ciest a zlepšujú komunikačné schopnosti.

Ryby – vodné znamenie pod vplyvom Jupitera a Neptúnu. S únavou, prechladnutím aj poruchou sústredenia sa pomôže topás. Labradorit zas pomôže chrániť auru, zahnať depresie a otvoriť svoju myseľ novým myšlienkam.

 Našli ste si už svoj liečivý kamienok?

Pozri aj: Najlepší trik, ako vybieliť záclony: Stačí ti len jedná vec!

4 komentárov
nika

nika

03.04.2013 08:07

ja nosim naramok z kristalu, tyrkysu a ametystu....je to vyborny modny doplnok a este aj pomahaju liecit..

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

26.05.2013 10:55

Dostala som od syna svoj kamienok a pomáha...

Vaše meno:

Peter Gavlas

Peter Gavlas

01.11.2013 02:26

Takže opál a magnetit, no skúsim napísať Ježiškovi a som veľmi zvedavý na účinky :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

20.05.2020 12:53

Už dlhšie uvažujem nad tým, že si kúpim nejaký prívesok s opálom, už aspoň viem prečo :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE