Egyptský horoskop – znamenie OSIRIS

 

Patria tu ľudia narodení koncom októbra až koncom novembra. Spoznáte ich aj podľa častej náladovosti, či dominantným sklonom.

 

 

Na druhej strane sú mimoriadne inteligentní, bystrí a vedia byť aj pekne prefíkaní.

 

Charakteristické je pre nich tiež silné sebavedomie, ale aj miestami až extrémny pud prežitia.

 

Odporúčame prečítať: Egyptský horoskop – charakteristika

 

 

Egyptské znamenie Osiris / Usir

Dátum narodenia: 21.10. - 25.11.

 

 

Kto bol Osiris?

Egyptský horoskop - kalendár

Zdroj: Shutterstock®

Egyptský boh známy aj ako Usir mal pod svojím palcom dve významné oblasti.

 

Okrem poľnohospodárstva a vegetácie, pod neho spadalo aj podsvetie. Egypťania ho zobrazovali ako kráľa – s korunou a žezlom. Pomáhal roľníkom, tajomstvá pestovania odhaľoval aj bežným ľuďom. Osiris pre nich predstavoval nevyčerpateľný prírodný zdroj. Jednotlivé mesačné fázy predstavovali jeho smrť aj vzkriesenie. Keď zomrel egyptský kráľ, verilo sa, že sa stáva Usirom. (žijúci kráľ bol zas prevtelením Hóra, pričom práve Hór bol považovaný za Osirisovho syna). Jeho manželkou bola taktiež bohyňa – jeho sestra – Isis.

 

Odporúčame prečítať:  Mesačná mágia - ako na nás vplýva mesiac

Egyptský horoskop – znamenie Osiris

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty 

 

Ako sme už spomínali v úvode, ľudia narodení v tomto znamení sa vyznačujú vysokou inteligenciou. Od útleho detstva nasávajú poznatky a vedomosti. Ku knihám a štúdiu ich privedie ich prirodzená zvedavosť. Osoby Osiris sa zaoberajú všetkými oblasťami, od histórie, cez vedu, až po umenie. Ich veľkou snahou je tiež vo väčšine týchto oblastí aj vynikať. Majú radi pocit, keď svojimi schopnosťami a vedomosťami prevyšujú ostatných. 

 

Odporúčame prečítať:  10 znakov ako rozoznať osoby v znamení VÁHY

Egyptský horoskop – znamenie Osiris

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy 

 

S Osirisom to v živote nebudete mať jednoduché. A to ani ako jeho partnerka, matka, či kolegyňa. Títo ľudia majú dominantné sklony a neváhajú ich používať v každodennom živote. Nemyslia to s vami zle, avšak niekoho uráža už len samotný fakt, že Osiris nedôveruje ich schopnostiam. Radšej ponúkne vlastné riešenie, čo je najhoršie takýto prístup šéfa uplatňuje aj v láske. Po svojom boku preto potrebuje osôbku, ktorá v živote potrebuje silnú oporu a nevadí jej nechať sa viesť. Pri Osirisovi sa pripravte tiež na časté otázky. Chce vedieť všetko o všetkých, ich otázky sú priame, neraz nečakané, až bodavé. Odpovedať jednoducho musíte.

 

Odporúčame prečítať:  Aké znamenie sa hodí k Blížencom?

láska egyptký horoskop

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása 

 

Tieto osoby sú na seba veľmi náročné, a to nielen čo sa týka ich štúdia, či kariéry, ale aj vzhľadu. Do vienka možno nedostali vždy 100% krásu, avšak počas celého svojho života sa ju snažia dosiahnuť. Na tejto ceste neváhajú siahnuť ani po skrášľujúcich procedúrach, ktoré moderná doba ponúka. Našťastie majú veľmi dobre vyvinutý zmysel pre krásu, takže málokedy to prepísknu a vyzerajú umelo. Naopak sú vždy upravení, pôsobia prirodzene a poväčšinou aj dokonalo.

 

Odporúčame prečítať:  Veštenie z kávy – vysvetlenie symbolov

egyptský horoskop - krása

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax

 

Najlepšie sa budú cítiť na pozíciách, kde môžu druhí obdivovať ich široké znalosti. Zároveň by tým druhým mohol Osiris aj „vládnuť“ - vedúcu pozíciu jednoducho potrebuje. Z týchto ľudí sú skvelí, ale prísni pedagógovia. Sú nároční nielen na seba, ale aj na druhých. Už v mladom veku to zvyknú dotiahnuť na posty šéfa, ak sa im takéto zamestnanie ale nepodarí nájsť, je dosť pravdepodobné, že sa rozhodne aj pre vlastný biznis. Miestami máva hyperaktívne nálady, kedy musí byť neustále v pohybe. Keď sa cíti byť naozaj vyčerpaní potrebuje pasívny relax, na gauči s knihou v ruke.

 

Odporúčame prečítať: Mesiac vám môže pomôcť aj s prácou

 

Ďalšie egyptské horoskopy si prinesieme už čoskoro.

3 komentárov
Libuše Šumná

Libuše Šumná

20.10.2014 20:43

manžel by potvrdil, není to se mnou jednoduché

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

21.10.2014 11:22

zaujímave

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

22.10.2014 18:33

rada čítam takéto články aj ked som lev

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE