Prečo je lepšie cvičiť ráno?

Doprajete si chvíľku na cvičenie? Rozhodli ste sa správne. Po cvičení či behu sa cítite vo forme a vaše vnútorné ,,ja" vám hovorí, že robíte pre svoje telo a seba to najlepšie.

 

Každý z nás si na cvičenie volí individuálnu dobu počas dňa. Niekto cvičí večer, niekto cvičí v priebehu dňa a iní obľubujú cvičiť ráno.

 

My si dnes povieme niečo o tom, prečo je vhodné cvičiť ráno.

 

 

Odporúčame prečítať: Prebicyklujte sa k dobrej kondícii a zdraviu

 

 

 Vôľa na cvičenie je najintenzívnejšia v dopoludňajších  hodinách

cvicenie

Zdroj: Shutterstock®

Prvý dôvod, ktorý je naozaj pravdivý. Isto nám dáte za pravdu, že po práci bývame mnohokrát unavené a keď si pomyslíme, že ešte nás čaká príprava večere a iné povinnosti v domácnosti, na nejaké cvičenie nám nezostane ani chuť a ani energia. Ráno je preto ideálne. Stačí, ak si nastavíte budík o polhodinku skôr než zvyčajne a venujete ju svojmu cvičeniu. No nového dňa vykročíte svieža a plná energie.

 

 

Odporúčame prečítať: Aqua aerobic - cvičenie vo vode​

 

 

 Cvičenie neodložíte

unava domacnost

Zdroj: Shutterstock®

Na cvičenie ráno si nájdete oveľa vhodnejší čas ako keď sa rozhodnete cvičiť večer. Okrem spomínanej únavy na vás totiž večer môžu ,,číhať“ rôzne povinnosti, ale aj neplánované posedenie s priateľmi či iné aktivity. Na cvičenie už neskôr, keď prídete domov, chuť zväčša nemáte. Navyše, prísť večer domov s vedomím, že na cvičenie už nemusíte myslieť a večer máte otvorený iným možnostiam, je na nezaplatenie.

 

 

Odporúčame prečítať: Spevnite si nohy a zadok​

 

 

 Dobrá nálada po celý deň

nalada

Zdroj: Shutterstock®

Cvičením sa z tela uvoľňujú aj endorfíny (inak nazývané aj ako hormón šťastia). Z cvičenia máte pocit dobre vykonanej práce. V práci budete pôsobiť spokojne a nebudete podliehať zlej nálade či stresu.

 

 

Odporúčame prečítať: Dobrá kondícia a postava vďaka korčuľovaniu

 

 

 Bude sa vám lepšie spať

spanok

Zdroj: Shutterstock®

Vedomie, že ráno budete cvičiť vás donúti k tomu, aby ste išli spať skôr, pokiaľ nechcete, aby ste bola unavená. Po hodinách strávených v práci sa vám zaspí ľahko. Organizmus si počas noci oddýchne a opäť sa dobije energiou, ktorú znásobíte ranným cvičením.

 

 

Odporúčame prečítať: Odhaľte čaro brušných tancov

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

Cvičíte ráno, počas dňa alebo večer?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

19.10.2014 20:03

tak to som nevedela že je lepšie cvičiť ráno ,roky som cvičila večer no teraz už málo len občas sa donútim

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

20.10.2014 12:50

tak tomu verím a veľmi rada by som to praktizovala, nebyť 8 hod. pracov. casu, jedine zeby mi to zamestnavatel toleroval :)

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

25.10.2014 10:32

Vzhľadom k tomu, že denne vstávam o 5.20 neviem si predstaviť ráno cvičiť. AK cvičím cvičím poobede, po práci. To ešte vládzem a zároveň aj večer zaspím a ma to nepreberie. Kto chce cvičiť, čas si nájde a je jedno v akom čase ;).

Vaše meno:

Dáša Zrníková

Dáša Zrníková

05.02.2015 19:00

absolútne súhlasím s článkom...chodím behať ráno, ale len v lete...pretože teraz je ešte o 6-tej ráno tma...skutočne sa človek naštartuje do dňa s obrovskou energiou.
Teraz behávam poobede avšak s oveľa väčším vypätím a vlastne idem behať už unavená.Ale ráno si polhodinku zacvičím aspoň to, čo sa dá stihnúť...
Všetkým doporučujem cvičenie alebo behanie ráno...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE