Zvládanie stresu podľa znamení: Necháš sa úplne rozhodiť?

Stres dokáže človeka v dobrom nabudiť a zmobilizovať, ale dlhodobý stres zas pôsobí deštruktívne na zdravie. Z hľadiska zverokruhu prežíva každé znamenie stres svojím špecifickým spôsobom a zároveň je pre každé spúšťačom niečo iné. Poďte sa pozrieť, koho dokáže stres zásadne vykoľajiť a kto ho s prehľadom zvláda.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Dalo by sa konštatovať, že pre toto znamenie nie je stres záťažou, ba práve naopak. Niekedy sa dokonca vyžíva v napätých situáciách a vyhľadáva ich. Riskantné podniky, silní protivníci či konflikty – nič ho nezloží. Jediné, čo ho môže značne znervózniť, sú momenty, keď ho zrádza vlastná hlava a keď je takpovediac „mimo hry“.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Spory, resp. medziľudské konflikty v akejkoľvek podobe uberajú Býkom výrazne z energie, a to najmä vtedy, keď nie je v ich schopnostiach vyriešiť ich a uhladiť. Nie je to úplne stresu odolné znamenie, ale dokáže nadmiere stresu veľmi šikovne unikať. Dokonca radšej v záujme udržania pohody a pokoja zaklame alebo nepovie celú pravdu, ako by mal čeliť napríklad dramatickému výstupu.

Pozri aj: Ktoré znamenia klamú najčastejšie? Na tieto 3 si daj najväčší pozor!

vyrovnávanie sa so stresom podľa znamenia

Zdroj: Shutterstock®

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pre Blížencov je stres takpovediac korením života. Ak ho aspoň v malej miere pravidelne nezažívajú, môžu sa dokonca začať nudiť, no to im „hrozí“ naozaj len zriedka. Väčšinou sa udržiavajú v „pohotovostnom režime“ a radi si nejaké to malé napätie aj sami vyrobia. Stres ich dokáže vybudiť k úžasným výkonom. Jedine stres s pôvodom v naštrbených medziľudských vzťahov ich môže mierne rozhodiť.

RAK (22.06. – 22.07.)

Citlivého Raka môže stres veľmi ťažko poznačiť, a to aj po zdravotnej stránke. Bojí sa najmä toho, že zlyhá a ukáže sa pred druhými v „zlom svetle“. Kladie na seba vysoké nároky a dokáže týrať sám seba sebaobviňovaním a vykonštruovanými výčitkami. Úroveň stresu mu dokáže zmierniť na prijateľnú úroveň iba harmonické rodinné prostredie a povzbudenie od najbližších.

LEV (23.07. – 23.08.)

Cholerickosť je ľuďom, ktorí sú narodení v tomto znamení, naozaj na škodu, no ťažko to ovládajú. Dokážu sa vystresovať aj bez výraznejšieho podnetu, no najviac vtedy, keď nemajú situáciu plne pod kontrolou. Oslabujú si tak kardiovaskulárny systém, preto by mali zaradiť do života relaxačné cvičenia, ktoré im pomôžu upokojiť sa.  

PANNA (24.08. – 23.09.)

To, čo vadí na tomto znamení druhým ľuďom, je aj hlavným faktorom, ktorý spúšťa stres u samotnej Panny. Jej kritický pohľad totiž nie je namierený len na ostatných, sama seba takmer „bičuje“ sebakritikou. Kým nie je všetko a aj ona sama dokonalá, sužuje ju stres. No a, bohužiaľ, toto je pre ňu ťažko naplniteľná méta, takže žije takmer stále v napätí, čo spôsobuje aj jej konštantnú nervozitu.

Zaujme ťa: Sebarozvoj s koučkou: Podvedomá myseľ – sme jej rukojemníkmi?

znamenia a stres

Zdroj: Shutterstock®

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Ak by mali Váhy čeliť výraznejším stresovým situáciám, tak radšej schovajú „hlavu do piesku“. Je to akýsi obranný mechanizmus. Niekedy, keď je to nad ich sily, nechcú jednoducho vidieť ani len náznak disharmónie. Každé napätie sa ich bytostne dotýka. Pokiaľ nie je v ich silách situáciu upokojiť a harmonizovať, radšej sa stiahnu. Dlhodobý stres má na Váhy naozaj skazonostný vplyv.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Aj keď sa to na prvý pohľad tak nemusí javiť, človek narodený v znamení Škorpióna je citlivý a stres, najmä ten dlhodobý, mu výrazne škodí. Škorpiónova sila spočíva v rozvahe, pokoji a tichu, takže akýkoľvek hurhaj a podnety na dekoncentráciu mu spôsobujú stres. A ten oslabuje najmä jeho psychiku a dokáže otupiť aj Škorpiónov ostrovtip.

STRELEC (23.11. – 21.12)

I keď sa môže zdať, že Strelca nič nerozhodí, nie je to pravda. Napriek jeho pozitívnemu naladeniu ho dokáže výrazne vystresovať najmä zodpovednosť (za niečo alebo za niekoho) a očakávania druhých ľudí. Jednoducho povedané, čím viac zodpovednosti a záväzkov, tým je aj väčší stres Strelca, ktorý však dokáže dokonale „maskovať“ usmiatou tvárou.

Inšpiruj sa: Najchutnejšia varená kukurica, akú si kedy jedla: Nerob túto chybu a bude dokonalá!

stres v domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Najhorším zlým snom Kozorožca a zároveň aj podnetom ku stresu je to, že niečo nezvládne. Taktiež sa často vracia k tomu, čo bolo a trápi sa minulosťou. Vysoké nasadenie a štandardy, ktoré má na seba a aj na ostatných, sú stresovými faktormi, ktoré vystačia aj na niekoľko životov. Odráža sa to, samozrejme, na celkovej psychickej a zdravotnej kondícii Kozorožca, ktorý sa dokáže dlho „držať nad vodou“, ale keď ho stres zloží, len ťažko naberá druhý dych.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Už samotné vnútorné nastavenie Vodnára je nepokojné, možno práve preto sa dokáže celkom dobre vysporiadať aj s vonkajšími stresovými faktormi. Napätie u neho však nadmieru vystupňuje nedostatok času potrebného na splnenie nejakej úlohy. To ho dokáže rozhodiť až natoľko, že robí zbytočné chyby a prestáva mu to dobre myslieť. Z tohto dôvodu je pre neho extrémne dôležitý dobrý časový manažment.

RYBY (20.02. – 20.03)

Emocionálne nastavenie Rýb ich dokáže niekedy až „prevalcovať“. Negatívne emócie totiž vyhrotia a vedia sa mučiť sebaľútosťou. Pokiaľ tento vnútorný stres nevyventilujú smerom von, poskytne to základ pre mnohé ochorenia. Ideálny je v tomto prípade šport, no pre zmiernenie stresu je pre ne veľmi dôležité aj to, aby mali dostatok spánku.

Vybrali sme: Čo ženy neznášajú na mužoch? Toto zaručene každú odradí

1 komentár
Ivana Fajdelová

Ivana Fajdelová

18.08.2019 17:30

Je v tom niečo pravdy.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE