Relax si každý predstavuje inak! Aký rituál ti odporúčajú hviezdy a tvoje znamenie?

Každý jeden deň, alebo aspoň väčšina dní v našom živote sú hektické. Sú dní, kedy ani nevieme, kde nám hlava stojí. Zoznam úloh sa plní veľmi rýchlo, no splnené povinnosti ubúdajú pomaly. Preto nie je nič lepšie, ako prísť domov po náročnom dní a dopriať si oddych. Každý z nás si však relax predstavuje úplne inak. Čomu dávate prednosť vy?

Je to relax vo vani, čítanie knihy, nekonečne dlhý rozhovor s kamarátkou, sledovanie obľúbeného filmu, relax s pohárom červeného vína v ruke,...? Oddych si predstavujeme rôzne, avšak, čo hovoria hviezdy? Aký je ideálny spôsob relaxu pre vaše znamenie horoskopu?

Pozri aj: Narodili ste sa pod hviezdou bohatstva a úspechu? TOTO je 5 znamení, ktorým sa vždy bude dariť

joga a meditácia

Zdroj: Depositphotos

BARAN – joga

Baran je známi ako rodený vodca a je aktívny v každom aspekte života. Práve preto by ste mali svojmu telu dopriať oddych a vo svojom nabitom programe si nájsť čas aj na seba a hlavne na oddych. S množstvom povinností sa na vás nabaľuje aj stres. Porazte ho prostredníctvom jogy, vďaka ktorej doprajete svojej mysli trochu oddychu. Ak relaxačná joga nie je pre vás, tak namiesto nej skúste pilates alebo turistiku.

BÝK – filmový večer

Ľudia narodení v znamení Býka sú známi svojou pohodlnosťou. Celý deň tvrdo pracujete na svojom bohatstve, takže večer osamote s vyloženými nohami a pri sledovaní filmu je pre vás skvelý spôsob, ako načerpať energiu do ďalšieho dňa. Keďže ste rovnako znamením luxusu a pôžitkárstva, sledovanie filmu sa nezaobíde bez dobrého jedla a pohára červeného vína.

BLÍŽENCI – písanie denníka

Znamenie, ktoré nepozná slovo RELAX. Dokonca by sa dalo povedať, že toto znamenie slovo relax ani nemá vo svojom slovníku. Avšak, keď vám začínajú dochádzať „baterky“ skvelým spôsobom ako zresetovať je písanie denníka. Tým, že všetky svoje myšlienky prenesiete na papier, budete mať v mozgu konečne priestor na to, aby ste prestali myslieť na to, čo vás čaká v najbližších hodinách, dňoch či v blízkej budúcnosti.

RAK – čas pre seba

Raci sú známi predovšetkým tým, že sa starajú viac o druhých ako o seba. Je však dôležité, aby ste si vyhradili čas aj pre seba. Najlepším relaxačným rituálom pre vás je pobyt doma, napustená vaňa, upokojujúca hudba a maska na tvári. Skrášľovací večer je pre vás ideálnym relaxom.

Zaujme ťa aj: Duchovno podľa znamenia zverokruhu: Toto sú NAJSPIRITUÁLNEJŠIE znamenia

maľovanie

Zdroj: Depositphotos

LEV – umelecké vyžitie

Energické znamenie, ktoré sa rado baví. Je ťažké stiahnuť vás z centra pozornosti, pretože máte aktívnu myseľ, ktorá sa len ťažko upokojuje. Na jednej strane ste stále nad vecou, no na strane druhej sa dokážete stresovať mnohými vecami, aj keď to nikdy nedáte najavo. Aby ste sa uvoľnili a zrelaxovali, mali by ste sa venovať novému remeslu, napríklad maľovaniu alebo háčkovaniu.

PANNA – meditácia

Panny sú perfekcionisti zverokruhu, takže stres vám nie je cudzí. Zmysel pre detail vás v živote posúva dopredu, ale je pre vás ťažké vypnúť mozog. Z tohto dôvodu je pre vás ideálne začať meditovať. Prostredníctvom meditácie poskytnete mysli možnosť vypnúť.

VÁHY – kultúrne vyžitie

Váham veľmi záleží na životnej rovnováhe. Preto ľudia narodení v tomto znamení si radšej na seba nabalia čo najviac, aby pomohli iným zbaviť sa stresu. No keď sa vám život začne vymykať spod kontroly, zájdite do múzea, galérie alebo do divadla. Kultúrne vyžitie vám pomôže zbaviť sa stresu.

ŠKORPIÓN – masáž

Vaše okolie vás častokrát vníma ako chladných, avšak pod povrchom skrývate svoju jemnosť, vášeň a ambicióznosť. Patríte k tým, ktorí si radi doprajú. Ak chcete vypnúť a dopriať si relax, naplánujete si rozmaznávanie. Objednajte sa na masáž, do kúpeľov, alebo na kozmetické ošetrenie pleti či celého tela.

Zaujme ťa aj: Pizza podľa znamenia zverokruhu: Sedí to alebo sa hviezdy mýlia v tom, akú máš najradšej?

cestovanie

Zdroj: Depositphotos

STRELEC – zmena prostredia

Ste flexibilní a dokážete sa ľahko prispôsobiť novým situáciám, čo znamená, že sa často nestresujete. Ale ako svetobežník zverokruhu, ak nemáte svoju slobodu, začnete pociťovať úzkosť. Ak potrebujete zrelaxovať telo aj myseľ, buďte spontánni – zarezervujte si letenky, predĺžený víkend s wellnessom alebo niekam vyrazte aj na dlhší čas. Zmena prostredia vám pomôže spomaliť.

KOZOROŽEC – doprajte si

Jedno z mála znamení zverokruhu, pre ktoré je relax neznámym pojmom. Je to kvôli všetkým povinnostiam, ktoré máte na svojom zozname úloh. Radi si plánujete svoje dni, aby váš čas nevyšiel nazmar. Za všetky tie povinnosti by ste sa mali odmeniť – doprajte si niečo po čom už dlhšiu dobu túžite. Odreagovať sa môžete nakupovaním alebo aj relaxom v kúpeľoch.

VODNÁR – robte všetko spontánne

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Vodnár trávia najviac času snahou vyriešiť problémy všetkých. V tejto snahe však zabúdate na svoje vlastné blaho. Skúste však byť spontánni – kúpte si na poslednú chvíľu lístky na koncert alebo si zarezervujte stôl v luxusnej reštaurácii, ktorú ste chceli už dlhšiu dobu navštíviť. Zmena rutiny dodá vašej aktívnej mysli potrebný reset.

RYBY – upokojujúci kúpeľ

Ryby sú známe svojou bezstarostnosťou. Avšak, aj keď napohľad pôsobíte, že sa v živote nestresujete, opak môže byť pravdou. Ste citlivá duša, ktorá na seba často preberá ťarchu okolitého sveta. Ak máte vo svojej hlave chaos, najradšej sa utiahnete do svojej ríše snov. Najlepším liekom pre vás, ako inak, je horúci kúpeľ s himalájskou soľou, relaxačná hudba, sviečky – je to dokonalý rituál starostlivosti o svoje telo i myseľ.

1 komentár
Janka Komadova

Janka Komadova

30.03.2023 20:33

Som a neviem maľovať hačlovala som strašne dávno a môj relax je dobrý slovenský román a prechádzka do prírody

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE