Aký typ líčenia sa hodí červenovláskam?

Červená je farbou silných, pozitívnych i negatívnych emócií, energie a života. Prebúdza životnú energiu, razanciu, prezentuje vášnivosť a zmyselnosť. Ženy s červenými vlasmi, či už v odtieni meď, mahagón alebo čerešňa, predstavujú výrazné a neprehliadnuteľné osobnosti.

 

Viete však, aký make-up sa vám hodí k vašej náruživej farbe? Voľba správneho líčenia je vo vašom prípade veľmi dôležitá.

 

Buď hop, alebo trop. Dnes vám prezradíme, aké farby podčiarknu váš temperament a aké líčenie je pre vás vhodné. 

 

1. Pleť 

 

Rusovlásky majú vo všeobecnosti svetlú pokožku. Vyberte si make-up podľa prirodzeného tónu vašej pleti, aby ste docielili ten správny efekt. Musí zodpovedať farbe vašej pokožky, aby nedošlo k disharmónií medzi tvárou a krkom. Ak vás trápia nedostatky, použite kompaktný make-up, ktorý je hustejší a má výbornú kryciu schopnosť. Nanášajte ho za pomoci kozmetickej hubky, na ktorú aplikujte kvapku pleťovej vody. Váš make-up sa bude ľahšie rozotierať, zachová si prirodzenosť a zároveň aj svoju kryciu schopnosť. Ak ste obdarovaná dokonalou pleťou, vytlačte si do dlane štipku tekutého make-upu a zahrejte krúživými pohybmi prstov. Následne naneste na pleť. Prepudrujte a na líčka aplikujte koralovo-červenú, marhuľovú alebo broskyňovú lícenku.

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V objatí metalickej farby

aké líčenie sa hodí červenovláskam

Zdroj: Shutterstock®

2. Obočie

 

Úprava obočia zohráva nesmierne dôležitú úlohu. Je potrebné zachovať jeho prirodzenú farbu a vyhnúť sa silným kontrastom. Neposlušné obočie „skrotíte" pomocou kefky alebo špeciálneho štetca, na ktorý nastriekate štipku laku a následne prečešete. Ak túžite po výraznejšom obočí, vyberte si ceruzku v prirodzenej farbe. Nie je nič horšie, ako príliš tmavé a výrazné obočie v kontraste s vašimi vlasmi a pleťou. Pomocou ceruzky vykreslite obočie krátkymi čiarkami. Napodobňujete tak chĺpky po celej dĺžke a sledujete ich prirozdenú líniu. Okrem ceruzky si určite zamilujete aj tiene určené špeciálne na úpravu obočia. Svetlohnedý odtieň vyhovuje viacerým typom pleti.

 

Odporúčame prečítať: Zapletané vrkoče - skúste niečo nové !

aké líčenie sa hodí červenovláskam

Zdroj: Shutterstock®

3. Oči

 

Pri vašej ohnivej farbe vlasov jednoznačne vyhrávajú teplé a zemité očné tiene. Olivy, kaki, zlato, meď, škorica či zelená. Pre kontrastný a výrazný vzhľad zvoľte fialovú v slivkovom odtieni a tyrkysovú. Mačacie oči rozprúdia obdivné pohľady vášho okolia. Určite sa však vyhnite ružovým odtieňom. Nezabudnite na aplikáciu riasenky, ktorou svoj pohľad prehĺbite, akoby čarovným mávnutím ruky. Pred nanášaním očných tieňov horné viečko prepudrujte. Budú sa vám jednoduchšie rozotierať dostratena a zabránite vytvoreniu škvŕn.

 

Odporúčame prečítať: VIDEO krok za krokom: Krásne účesy pre krátke vlasy za pár minút!

aké líčenie sa hodí červenovláskam

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.03.2016 08:14

velmi pekne ukazky, naozaj musi zena citlivo kombinovat, ladit, aby bolo vsetko harmonicke

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.04.2016 19:41

krásne ich nalíčili a upravili

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE