Nalíčte sa vo vianočnom štýle

Štedrý deň je tu čo nevidieť. V tomto období prebiehajú naplno v mnohých domácnostiach vianočné prípravy. Zdobenie domácností, stromčeka či pečenie  sladkých a najmä voňavých medovníkov.

 

Po zhone a prípravách chceme na Štedrú večeru vyzerať upravene a čo najlepšie. Poradíme si, aké líčenie je vhodné ku sviatočnému stolu.

 

Farbou Vianoc je rozhodne červená farba. Ideálnym vianočným líčením sú preto výrazné krvavo – červené pery. S červeným rúžom budete pôsobiť elegantne. Pri použití červeného rúžu nezabúdajte na dôležité pravidlo.

 

V prípade, že stavíte na výrazné pery, líčenie vašich očí musí byť menej nápadné. Stačiť bude aj jemné orámovanie oka čiernou linkou či jemné zlatisté tiene s vrstvou špirály.

 

 

Odporúčame prečítať: Čo by nemalo chýbať vo vašej kozmetickej taštičke?

cervene licenie

Zdroj: Shutterstock®

Vhodnou alternatívou môže byť aj dymové líčenie očí. Na viečko naneste bledší odtieň, do vnútorného ohybu viečka od vonkajšej strany oka (ďalej od nosa) naopak naneste tmavý odtieň, ktorý poriadne poroztierajte a vytieňujte do stratena. Vyvarujte sa ostrým prechodom, ktoré môžu pohľadu navodiť drsnosť. 

 

 

Odporúčame prečítať: 

Parfum - čo treba vedieť o tomto voňavom spoločníkovi?

dymove licenie

Zdroj: Shutterstock®

Nič nepokazíte ani jemným prirodzeným líčením v nude odtieňoch. Svoju tvár a oči tým jemne podčiarknete. Ako sa hovorí: ,,V jednoduchosti je krása.“

 

 

Odporúčame prečítať: Krása ukrytá za okuliarmi

prirodzene licenie

Zdroj: Shutterstock®

Vo Vianočnom období sú žiaduce trblietavé a perleťové odtiene, ktoré oko rozžiaria a vášmu líčeniu tým dožičia slávnostný vzhľad. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krásny úsmev pomocou vybielenia zubov

perletove licenie

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Aký make-up preferujete pri slávnostných chvíľach? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.12.2014 08:34

Pri slávnostných chvíľach sa nalíčim možno trošku viac ako zvyčajne ale stále je to skôr prirodzené líčenie - možno si trošku viac zvýrazním oči

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

15.12.2014 19:49

na slávnostné chvíľky sa rada pekne upravím aj keď nie veľmi výrazne

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

15.12.2014 22:03

Ja som tutu zimu vyskúšala po velmi dlhej dobe červený rúž a priznám sa velmi ma prekvapil, celkom sme sa skmáratili :), naozaj dodáva tvári luxus :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE