Je potrebné používať sprchové gély alebo sú veľkým luxusom?

Keď človek nájde nejaký produkt, ktorý krásne vonia a ešte k tomu mu dokáže privodiť príjemné spomienky, tak by sa v ňom najradšej celý vykúpal. A tak nejako to funguje aj v prípade sprchových gélov, ktoré sú určené na starostlivosť o pokožku celého tela. Je to presne ten produkt, v ktorom sa môžete doslova vykúpať. Ale rovnako, ako prípravky na intímnu hygienu pre ženy, tak aj sprchové gély majú svojich zástancov aj odporcov. Niektorí uvádzajú, že život bez sprchových gélov si nedokážu predstaviť a iní zase uvádzajú, že sprchové gély sú zbytočným luxusom.

Sprchovanie či kúpeľ však môžeme považovať za skvelý relax, ale aj energizujúci rituál, ktorý nám pomáha zrelaxovať a aspoň na chvíľku vypnúť. Kúpeľňa je miesto, kde všetky starosti ostávajú za dverami a miesto, kde môžete zo seba zmyť všetok stres a hnev. K dokonalému relaxu vám napomáhajú aj sprchové gély. A navyše, ak si vyberiete správny, tak vďaka nemu a vďaka jeho vmasírovaniu do pokožky jej doprajete o niečo viac, než len príjemný pocit. Niektoré sprchové gély totižto obsahujú rastlinné výťažky a zdraviu prospešné látky, z ktorých dokáže čerpať aj samotná pokožka.

Testovali sme: Severské čierne čistiace maslo od Natura Siberica

Výhody a nevýhody sprchových gélov

Zdroj: Shutterstock®

Používať ich alebo radšej nie?

Nie je to tak dávno, čo sa viedli diskusie o tom, či sú sprchové gély ozaj vhodné pre našu pokožku. Pred mnohými rokmi sa totižto na čistenie pokožky používali tuhé mydlá. Tie si však vyslúžili vlnu kritiky, pretože sú nehygienické a veľmi rýchlo sa na nich šíria baktérie. No buďme úprimní, ani sprchové gély nie sú úplne bezpečné. Niektoré patria do kategórie potenciálne škodlivých, pretože obsahujú palmový olej či rôzne farbivá. Dokonca aj plastové obaly, v ktorých sú „uskladnené“ obsahujú ftaláty, ktoré sa veľmi jednoducho môžu dostať aj do kozmetiky. Práve preto je potrebné vedieť si medzi sprchovými gélmi vybrať.

Na druhej strane sú však sprchové gély praktické, hygienickejšie, jednoduché na používanie a ideálne na cestovanie. Sú neodmysliteľnou súčasťou každej kúpeľne, pretože po použití zanechávajú na pokožke jemný film, ktorý ju chráni pred akýmikoľvek vonkajšími baktériami. Takisto sprchové gély majú lepšiu formuláciu, ktorá je bohatá na éterické oleje a zlúčeniny s aromaterapeutickými účinkami. Potom sú tu také, ktoré obsahujú výťažky z kvetov alebo ovocia. Takými sú sprchové gély od značky Natura Siberica, do ktorých sa nedá nezamilovať sa už pri prvom „pričuchnutí“ si.

sprchové gély Natura SIberica

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Našim prvým favoritom je prírodný sprchový gél Čierna borievka, ktorý už ako samotný názov napovedá, obsahuje organický extrakt zo sibírskej borievky. Tiež v ňom nájdete extrakt z divého tymianu. Oba zložky prispievajú k vyčisteniu pokožky, jej osvieženiu a vyhladeniu či spevneniu. Sprchový gél Kvety Tundry zase obsahuje organický extrakt rozchodnice ružovej a z vŕby – kamchatky rosebay. Tento sprchový gél podporuje pružnosť pokožky, hydratuje ju a tónuje. Prírodný sprchový gél Ľadové Bobule, obsahuje organický zlatý extrakt z morušky a z limonníka nanai, ktorý dodáva pokožke vitamínovú silu a pocit jemnosti zároveň. Hydratačný sprchový gél Polárna Ruža obsahuje extrakt z arktickej ruže a amarantový olej. Pre milovníkov zmyselnejších a korenistejších vôní má značka Natura Siberica v zálohe sprchový gél Šiška a med s obsahom cédrového mlieka a extraktu z medu. Sprchový gél je vďaka týmto zložkám zdrojom vitamínov a živín pre pokožku, ktorá je hebká a vyživená.

prečo používať sprchové gély

Zdroj: Shutterstock®

Čo hovoria na sprchové gély prieskumy?

Aj napriek tomu, že litre sprchových gélov skončia v odtoku, tak sa ich ročne predá niekoľko stovák miliónov po celom svete. Dokonca štatistiky uvádzajú, že v obchodoch môžeme vyberať medzi stovkami sprchových gélov rôznych značiek a vôní. A to je dôvod, prečo mnoho ľudí stojí pred regálmi a nedokážu si vybrať jeden, ktorý by si odniesli domov. Preto mnohokrát vyhráva samotný obal sprchovacieho gélu alebo vôňa, ktorá naštartuje váš deň či navodí príjemný večer.

Ak by sme sa mali ešte na chvíľku vrátiť do minulosti, tak starovekí Egypťania verili, že kúpeľ dokáže zmyť bežné nečistoty, ale tiež, že dokáže odohnať zlých duchov. Tak ako odháňate zlých duchov vy? Vyberáte si voňavé sprchové gély, ktoré sú sympatické vašim čuchovým bunkám alebo vám je úplne jedno, aký sprchový gél používate?

Galéria - Sprchové gély Natura Siberica

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

26.04.2020 21:28

Ja osobne si bez sprchového gélu neviem predstaviť ani sprchu :-) Rada skúšam nové značky a vône, aj keď je pravda, že v súčasnosti používam už iba sprchové gély na prírodnej báze. A rada ich striedam s peelingmi alebo sprchovými olejmi, prípadne si doprajem relaxačný kúpeľ s rôznymi šumivými bombami alebo soľami :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE