Beauty recepty: Namixujte si pleťový píling pre suchú pokožku

So suchou pokožkou a vráskami bojuje nejedna z nás. Ak chceme zabrániť jej nadmernému vysušovaniu a predísť tvorbe vrások, musíme sa o svoju pleť starať nielen zvonka, ale aj zvnútra.

 

Na vonkajšiu starostlivosť si môžete podľa návodu namixovať váš vlastný, domáci píling.

 

Nielenže vám pomôže zbaviť sa postupne suchej pokožky, ale látky v ňom obsiahnuté pomáhajú predchádzať aj tvorbe vrások. Vaša pleť bude jemnejšia, hladšia a hydratovanejšia už po prvom použití.

 

Odporúčame prečítať: Domáce recepty: Ako si vyrobiť kvalitné kokosové mlieko

Beauty recepty: Píling pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Príčiny suchej pokožky:

 

 • Nedostatočný príjem tekutín. Denne by sme mali prijať minimálne 2 litre tekutín, najlepšie nesýtenej vody. 
 • Nevhodné stravovanie, obmedzovanie zdravých tukov a nedostatočný príjem vitamínov. Do potravy treba zaradiť esenciálne mastné kyseliny, hlavne rastliny, ryby a lisované rastlinné oleje.
 • Pobyt v zafajčených miestnostiach a prostredí s extrémne suchým vzduchom, ako miestnosti s kúrením a klimatizáciou.
 • Nadmerné opaľovanie a vysušovanie mastnej pleti. Pre zníženie negatívnych účinkov opaľovania je vhodné používať kvalitné opaľovacie krémy, konzumovať dostatočné množstvo betakaroténu a nevysušovať pleť vysokými koncentrátmi alkoholu.
 • Nadmerné používanie mydiel či sprchových gélov, ktoré narúšajú kyslý ochranný kožný film. Najvhodnejšie sú sprchové a čistiace prostriedky na báze olejov.

 

Odporúčame prečítať: Beauty recepty: Avokádom na suché vlasy, pokožku a vrásky

Beauty recepty: Píling pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Zloženie pílingu:

 

 • Mleté mandle zanechajú vašu pokožku hydratovanú a vyživenú. Olej z mandlí dodá pokožke vitamíny A a E.
 • Kokosový olej a obsiahnuté tuky v ňom pokožku hydratujú, zatiaľ čo kyselina laurová pokožku chráni, zmäkčuje a pomáha udržiavať zdravú hodnotu pH.
 • Avokádo obsahuje veľké množstvo zdravých tukov a antioxidantov, ktoré sú skvelým pomocníkom v boji proti starnutiu pokožky.

 

Odporúčame prečítať: Recepty pre štíhlu líniu: 3 rýchle, nepečené a zdravé dezerty z kokosu

Beauty recepty: Píling pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Jednoduchý postup na prípravu pleťového pílingu

 

Ingrediencie:

 

 • 2 polievkové lyžice mletých mandlí
 • 2 polievkové lyžice kokosového oleja
 • 1 polievkovú lyžicu roztlačeného avokáda

 

Postup:

 

Poriadne si všetky ingrediencie premiešame, aby nám vznikla jednotná zmes. Tvár si pred aplikáciou pílingu vyčístíme a píling vmasírujeme do vlhkej pokožky jemnými krúživými pohybmi brušiek prstov po dobu asi 1 minúty, počnúc čeľusťami až smerom nahor. Následne opláchneme tvár vlažnou vodou a aplikujeme toner a hydratačný krém. Tento píling je určený na jednu dávku a je najlepšie, ak ho využijete ihneď. Noc je na jeho aplikáciu najideálnejšia, keďže produkty zamerané na starostlivosť o vašu pleť môže pokožka počas spánku lepšie a jednoduchšie absorbovať. V ideálnom prípade by ste mali používať jemný píling dvakrát týždenne. Ten vašu pokožku oživí a maximalizuje absorpciu zložiek vhodných pre starostlivosť o pleť. Navyše bude vaša pokožka mäkká, hladká a žiarivá.

 

Odporúčame prečítať: Ako často je vhodné sprchovať sa?

Beauty recepty: Píling pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Riešením pre suchú pleť okrem správnej starostlivosti o ňu zvonka a používaní kvalitných krémov je aj výživa zvnútra. Existuje niekoľko živín, ktoré sa podieľajú na prirodzenej obnove pokožky a jej imunite. Pri konzumácii týchto zdraviu prospešných vitamínov sa ich účinky na vašej pleti výrazne prejavia, a to už po krátkom čase.

 

Vitamíny

 

 • Vitamín A, alebo retinol, je považovaný za najuznávanejší vitamín pre zdravú pleť. Najbohatšie na tento vitamín sú pečene a obličky živočíchov, maslo, smotana a vajcia. 
 • Biotín. Funguje ako kofaktor enzýmov, ktoré regulujú metabolizmus mastných kyselín a tie pomáhajú ochraňovať kožné bunky pred stratou vody a poškodením.
 • Vitamín C, ktorý pri zvýšenom príjme zlepší zdravie kože, urýchli hojenie, zlepší kvalitu pleti a zabráni výskytu vrások. Najlepšími zdrojmi vitamínu C sú paprika, brokolica, tmavá listová zelenina, citrusové ovocie a jahody.
 • Omega 3 mastné kyseliny a zinok, ktoré podporujú tvorbu enzýmov, bielkovín a s tým spojené liečenie pokožky.

 

Odporúčame prečítať: Beauty recepty: Domáce bylinkové kúry pre všetky typy pleti

Beauty recepty: Píling pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Vyskúšajte:

 

 • Biele jogurty. Probioticky pôsobiace kmene baktérií pomáhajú obnovovať narušenú črevnú mikroflóru, ktorá môže byť jednou z príčin suchej pleti.
 • Jablčný ocot odpudzuje baktérie, prečisťuje organizmus a podporuje trávenie. Pri užívaní niekoľkých lyžičiek denne po dobu pár mesiacov sa pleť stala menej suchou a posilnené boli aj vlasy.
 • Pšeničné klíčky a rastlinné výhonky dodávajú organizmu množstvo bielkovín, minerálov, vitamínov a nenasýtených esenciálnych mastných kyselín.
 • Pivné kvasnice obsahujú veľké množstvo aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré zabezpečujú čistú pokožku a zdravé vlasy. Stačí zmiešať jednu lyžičku denne so štvrť litrom ovocnej šťavy, prípadne užívať pivné kvasnice vo forme tabliet. 
 • Slnečnicové semienka sú prospešné pre zrak, pleť a nechty. Na doplnenie výživy je vhodné konzumovať dve lyžičky týchto semienok denne.
 • Morské alebo sladkovodné riasy, takzvaná chlorela, ktoré sú zdrojom všetkých základných živín, hlavne bielkovín. Zelené farbivo chlorofyl pôsobí ako vnútorný deodorant a jód obsiahnutý v morských riasach pomáha pri zlepšovaní funkcie štítnej žľazy, odstráneniu problémov so suchými vlasmi, pokožkou, pomaly rastúcimi nechtami a nadváhou.

 

Odporúčame prečítať: Chutný recept na tekvicový cheesecake

Beauty recepty: Píling pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

shutterstock.com

7 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.04.2016 01:14

dobre rady, nikdy nesklamu, my si doma robievame telovy peeling z kokosoveho oleja a mletej zrnkovej kavy, plet je hladka a vyzivena, tiez si robievame este telovy peeling z kokosoveho oleja a krystaloveho cukru, na tvar zasa z hrubej muky a kokosoveho oleja, samozrejme, co zjeme , to sa odzrkadli aj na nasej pokozke, hlavne treba vela vitaminov a hydratacie

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

07.04.2016 07:39

jednoduché a praktické

Vaše meno:

Dagmar Becková

Dagmar Becková

07.04.2016 15:21

Mladosť je ako kvas, ale kvas ešte nie je chlebom. V hektickej dobe a v rýchlom životnom tempe nezabúdajme venovať svojmu telu dostatočnú pozornosť a vnímať jeho proces. Ono nám napovie čo potrebuje. Disciplína robí zázraky. Byť spokojná sama so sebou a by atraktívna pre okolie je potešiteľné.

Vaše meno:

Lenka Lapuniková

Lenka Lapuniková

08.04.2016 14:28

Niečo z toho určite vyskúšam.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

16.05.2016 14:40

veľmi užitočné rady

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

20.05.2016 20:52

veľmi dobré rady,rada sa do toho pustím

Vaše meno:

Lenka La

Lenka La

05.07.2016 13:21

Správna starostlivosť + zdravá a vyvážená strava = krásna pleť.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE