Konope v kozmetike: Nelegálny strašiak alebo pleťový zázrak?

Priznajte sa nám! Usmejete sa alebo povzdychnete, keď počujete slovo konope? Táto rastlina je večne diskutovanou súčasťou spoločnosti, no jej názov sa skloňuje skôr v súvislosti s náladou, ktorú dokáže privolať. Pri slove konope však tentokrát obrátime pozornosť smerom ku kozmetike. Možno tomu nebudete veriť, no kozmetický svet používa konope viac, ako kedykoľvek predtým.

Konope v kozmetike hydratuje suchú pokožku, zmierňuje kožné problémy a znižuje zápal. Nebojte sa, milí čitatelia, nechceme vás opiť rožkom či v tomto prípade opantať drogou. Nie je prekvapivé, že kozmetika s takýmto obsahom sa bežne stretáva s predsudkami spoločnosti. Niektorí tvrdia, že spôsobuje alergiu, iní sú presvedčení, že aj takýmto spôsobom vie ovplyvniť náš psychický stav. Kde je pravda? Ako to je na Slovensku? Môže sa vôbec legálne používať v kozmetike aj u nás? 

Odporúčame: Jarná cibuľka: Jej sezóna je v plnom prúde. Pre toto ju treba jesť!

kozmetika s konope

Zdroj: Shutterstock®

Nie je konope ako konope

Konope je jedna z najstarších rastlín, známa tisíce rokov. Jeho účinky objavila napríklad aj staroveká Čína, Ázia či pomalým tempom už aj samotná Európa. Možno vás to prekvapí, no zároveň je aj najrozšírenejšou poľnohospodárskou plodinou na našej planéte.

Konope (Cannabis) sa už od staroveku používa v medicíne a v súčasnosti, vďaka často spomínaným vedeckým výskumom, zažíva svoj vzostup aj v kozmetike. A to všetko vďaka v nej obsiahnutým fytokanabinoidom, ktoré majú pre našu pokožku nevídané regeneračné vlastnosti, akými údajne žiadna iná rastlina nedisponuje.

Bude sa ti páčiť: Neuveriteľné! Vraj okuliare spôsobujú padanie vlasov!

olej z konope

Zdroj: Shutterstock®

Oleje, používané v kozmetickom priemysle, v dnešnej dobe pochádzajú z množstva rôznych druhov rastlín. Konope sa v tomto prípade pestuje výhradne na priemyselné použitie, nie na užívanie drog. Konope pestované na výrobu kozmetických produktov má v sebe priam zanedbateľne malý podiel psychoaktívnych zlúčenín a po spracovaní jeho semien je táto úroveň znížená na nulu. To znamená, že šampóny, umývacie prostriedky, oleje, krémy či parfumy, ktoré obsahujú konopný olej, je možné zakúpiť na rôznych miestach, bez obáv z porušovania zákona.

Produkty z konope obsahujú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré prispievajú k zdraviu našej pokožky. Okrem toho je konope jedným z najbohatších zdrojov prírodných mastných kyselín, kľúčových aminokyselín, prírodných bielkovín, vitamínov, antioxidantov a minerálov.

Bude sa ti páčiť: Zbav sa ich! Ktoré mužské zdravotné problémy ženy nenávidia?

konope indické

Zdroj: Shutterstock®

A tieto tvrdenia vám neposkytujeme len tak. Podľa klinických štúdií sa totiž ukázalo, že konope je naozaj takým malým veľkým zázrakom pre suchú pokožku. Dokonca existujú výskumy a štúdie, ktoré potvrdzujú jeho účinky proti starnutiu a antioxidačné vlastnosti. Kanabinoidy sú zodpovedné za produkciu lipidov, a preto dokážu bojovať s takým nepriateľom, ako je suchá koža alebo akné. Iná štúdia v britskom vestníku farmakológie zistila, že kanabidiol má potenciál pomáhať v boji proti (nešpecifikovaným) kožným ochoreniam. Dúfame, že sme vás dostatočne presvedčili a ak nie, účinky konope si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

V apríli sme totiž medzi našimi partnermi privítali spoločnosť Arkana Slovensko, ktorá okrem iného prináša na náš trh práve aj produkty s konope. Prvá profesionálna a legálna konopná bioterapia prináša pre našu pokožku ošetrenie na prírodnej báze s kanabidiolom a konopným a makovým olejom. Našu pleť by mala ošetrovať na 3 úrovniach. Prvým krokom je prírodné BIO čistenie, za ním nasleduje odstránenie prejavov zápalovej reakcie a na záver sa obnoví ochranná bariéra pokožky.

Kanabidiol (CBD) napodobňuje funkcie látok, ktoré sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele a vďaka tomu má protizápalové, analgetické a liečivé účinky. Cebidiol™ je revolúciou v kozmetických produktoch. Vďaka viacerým vrstvám je táto látka stabilná a do pokožky sa uvoľňuje v priebehu celého dňa. Vysoké koncentrácie konopného a makového oleja sú neoceniteľnými zdrojmi, ktoré ošetrujú a hýčkajú našu pleť a majú protizápalové účinky. Rad je navrhnutý pre ľudí s vysoko citlivou a dysfunkčnou pokožkou, ktorej ochranná vrstva a normálne funkcie boli narušené.

Pozri aj: Červená reďkovka: Malý (veľký) jarný životabudič a jeho benefity

Arkana Slovensko

Zdroj: Shutterstock®

Výhody produktov Cannabis Therapy MD

Pri predstavení pozitívnych vlastností produktov Arkana Slovensko z radu Cannabis Therapy MD spomenieme jedno hlavné slovo: "PRÍRODA". Tieto prípravky sú totiž prírodné, obsahujú prírodné zložky a prírodné konzervanty. Dokonca aj vôňe sú 100 % prírodné a hypoalergénne. V produktoch nenájdete THC, lepok či geneticky modifikované rastliny.

Produkty Cannabis Therapy MD sú vhodné aj pre vegánov a vegetariánov, pričom ich použitie je univerzálne (pre tvár aj telo) a vhodné pre ženy aj mužov. Len pozor, milé dámy, aby vám ich páni nezačali kradnúť viac, ako by ste chceli. :-)

Odporúčame: Skvalén v kozmetike: Prečo je takým veľkým hitom?

krém na tvár s konope

Zdroj: Shutterstock®

Rad Cannabis Therapy MD je obohatený o vysoko kvalitný a za studena listovaný konopný olej a makový olej. Ich kombinácia zaručí, že vaša pokožka bude hydratovaná po celý deň, no neostane mastná s pocitom nepríjemného filtra na povrchu.

Makový olej je rovnako prírodný zvláčňujúci prípravok, vysoko kompatibilný s konopným olejom. Obsahuje prírodné vitamíny A, D, E a rovnako hydratuje, vyživuje a chráni našu pokožku. Okrem toho sa v tomto rade nachádza napríklad aj unikátny produkt s obsahom snežnej huby. Ak ste o tejto hube ešte nepočuli a zároveň ste milovníkmi pleťových masiek, máte sa na čo tešiť, pretože vám o nej povieme viac už čoskoro, v našom najbližšom teste. 

Ak ste zvedaví a nedočkaví a chcete vedieť viac o tejto výnimočnej značke, navštívte e-shop Arkana Slovensko, kde sa dozviete ďalšie zaujímavé informácie aj o iných výnimočných produktoch.

Kozmetiku Arkana môžete rovnako nájsť aj vo vybraných kozmetických salónoch na Slovensku.

Odporúčame: Tvárová gymnastika: Omlaď svoju tvár aj bez skalpela!

makový olej

Zdroj: Shutterstock®

makový olej v kozmetike

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Denisa Oravcová

Denisa Oravcová

06.05.2018 11:04

Od známych viem, že táto komzmetika fakt pomáha

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.05.2018 19:05

rada by som túto kozmetiku vyskúšala, aj o ňu súťažím, keby sa tak zadarilo, nebola by som proti

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

06.05.2018 21:58

Všetko prírodné je najlepšie a to platí aj o kozmetike.Konopný olej používam v kuchyni do šalátov (vraj je veľmi zdravý) a určite aj kozmetika z konope je výborná.

Vaše meno:

Alzbeta Hartinikova

Alzbeta Hartinikova

10.07.2018 20:51

Konopny olej je skvely uzivat v menopauze.Zatial tuto kozmetiku nemam odskusanu.Jedneho pekneho dna sa pre nu rozhodnem.

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE