Kozie kolostrum: Prečo ho označujú za to najlepšie pre našu pleť?

Starostlivosť o pleť sa pomaly, ale isto mení na komplikovanú posadnutosť všetkými možnými technikami a produktami, ktoré nám majú odstrániť všetko, čo na svojej pleti neznášame. Celebrity tomu len napomáhajú a tak sme boli svedkami toho, ako Kim Kardashian či Victoria Beckham platili minimálne 500 dolárov za to, aby si na pokožku mohli dať živočíšnu placentu v mene krásy. Neprekvapili nás ani upírie techniky, kedy ženy využívajú vlastnú krv pri najrôznejších zákrokoch či slimáky, lezúce po pleti. A to som ani len nezačala.

Kozie kolostrum je ďalšou novinkou, ktorá zasiahla svet krásy a my sme ju nemohli obísť. Od prvého momentu sme boli v redakcii zvedaví, prečo sa práve kozie kolostrum označuje za to najlepšie, čo môžeme našej pleti ponúknuť.

Odporúčame: Neuveriteľné! Spoznaj 5 spôsobov, ako využiť čierne uhlie

kozie mlieko

Zdroj: Shutterstock®

Síce neexistuje ešte veľa vedeckých výskumov, ktoré by vysvetľovali, prečo použitie kolostra spomaľuje proces starnutia, no jeho fanúšikovia hovoria, že kolostrum obsahuje prirodzenú rovnováhu hormónov, aminokyselín, vitamínov a minerálov, silné imunitné faktory a rastové hormóny, ktoré môžu výrazne zlepšiť vzhľad našej pokožky.

Odborníci tvrdia, že má nesmierne výhody, ako je napríklad upokojenie citlivej pokožky, vypnutie, vyplnenie vrások a liniek, zlepšenie elasticity či vyživenie pokožky. Kolostrum je tak akousi kombináciou medzi produktom na regeneráciu pokožky a stimulátorom tvorby kolagénu. Narozdiel od bežného mlieka obsahuje kolostrum vysokú hladinu protilátok, ktoré pomáhajú našej imunite. Má oveľa vyššiu koncentráciu tukov a bielkovín, aby poriadne vyživovali novorodencov. A tu sa dostávame ku kolostru, ktoré ma dokonca ešte oveľa viac prospešných látok. Práve kozie kolostrum sa tento rok označuje za zázrak v kozmetickom priemysle. 

Pozri aj: Biele škvrny po opaľovaní: Vieš, prečo vlastne vznikajú?

pleťové sérum

Zdroj: Shutterstock®

Podľa odborníkov sa zistilo, že kravské mlieko spôsobuje tvorbu kyseliny v tele, zatiaľ čo kozie mlieko má úroveň pH, blízku ľudskej hodnote, takže je menej dráždivé a ľahšie absorbovateľné. A to je dobrá vec, pretože hladiny pH v našej starostlivosti o pleť ovplyvňujú to, ako naša pleť vyzerá a ako sa cíti, najmä ak máte problémy s hormónmi. Molekuly tuku v kozom mlieku obsahujú látky, ktoré nás dokážu zbaviť zápalov či vrások. Kozie mlieko je bohaté na esenciálne mastné kyseliny a triglyceridy, ktoré sú super hydratačné.

Ale je tu toho ešte viac! Kozie mlieko obsahuje vzácne minerály, ako selén a je nabitý vitamínmi, najmä vitamínom A, najdôležitejším vitamínom pre pokožku. Rovnako ako u iných mliečnych výrobkov, kozie mlieko obsahuje kyselinu mliečnu. Pomáha jemne odstrániť odumreté bunky kože a pomáha hydratovať a rozjasniť pokožku.

Má jedinečné výživné vlastnosti, ktoré z neho robia dokonalú ingredienciu, ktorá sa môže pridať do čohokoľvek, čo sa dotýka našej pokožky, od krému na holenie až po krém. Je to ako zázračný záchranca pre suchú a citlivú pokožku.

Pokiaľ ide o pokožku na tele, kozie mlieko je napríklad podľa odborníkov nevyhnutnosťou pri každodennej sprche. Vďaka jeho liečebným účinkom budete okamžite vidieť hebkejšiu, hydratovanejšiu a zdravšiu pleť. A vedia to aj v Ave Natura. Práve tam sa zrodilo sérum, ktoré sa mi dostalo do rúk.

Luxusné balenie, unikátne zloženie a navyše má byť určené aj na jazvy, otvorené rany, strie a ďalšie kožné problémy? Sem s ním! V momente, ako som sa dozvedela, že je toto výnimočné pleťové sérum vyrobené na Slovensku, bola som o to viac zvedavá. 

Proces spracovania kolostra, teda prvého kozieho mlieka, je v tomto prípade navyše aj naozaj výnimočný. Na prvom mieste je malá kozička. Hneď ako sa dostatočne napije, zvyšné kolostrum odoberú.

Kolostrum sa najskôr šokovo schladí a nechá zamraziť, neskôr sa takzvanou lyofylyzáciou privedie do práškového stavu. Je to proces, kedy bez prístupu vzduchu, z teploty –40 °C,  zmení ľadová hmota počas asi 24 hodín svoje skupenstvo priamo na prášok. Tento proces končí pri +40 °C . A vysoko účinná zložka je na svete.

V žiadnom momente spracovania nepresahujú 40 °C, aby tak neprišli o jedinú hodnotnú látku. Konzervačný proces je navyše založený na prírodných zložkách, nie syntetických (umelých). Kozie kolostrum je považované za živú hmotu, preto má toto sérum výnimku a trvanlivosť “len” 1,5 roka. Skvelé, však?

Odporúčame: Aké sú škodlivé ingrediencie v kozmetike? Toto je 10 najhorších!

Naozaj je účinné na všetko?

Niagara pleťové sérum by sa malo nanášať ideálne večer, a to na vyčistenú pleť, ošetrenú micelárnou vodou alebo pleťovou vodou. Po aplikácii pleťového séra údajne nemusíme už nanášať náš bežne používaný nočný krém, no nakoľko patrím medzi veľké "sušienky", vždy som si dopriala aj dávku obľúbeného krému.

Pleťové sérum Niagara, tak ako sľubovali, naozaj nezanechalo na mojej pleti žiadny mastný film a to bolo to pravé orechové. Hoci mám pleť suchú a dehydrovanú a rada používam hutné a mastné produkty, mám najradšej, keď sa v okamihu vstrebú a mne zanechajú len pocit jemnej a hebkej pokožky. Aj samotná aplikácia je pre mňa dôležitá. V tomto prípade to však bola skôr veselá hra. Sérum Niagara sa totiž aplikuje na špeciálne body, o ktorých sa dozviete viac informácií v našom videu nižšie.

Nakoľko sa zatiaľ hlásim len k majiteľkám mimických vrások, otestovala som pleťové sérum Niagara v rámci mojich kruhov pod očami, suchej, citlivej a začervenanej pleti. Kruhy pod očami mi síce nezmizli, pretože ich máme geneticky dané v rodine a môj spánkový režim je katastrofálny, no stav pleti sa mi výrazne zlepšil.

Práve kadidlovník indický a jeho extrakt sa postaral o to, že moja citlivá pleť po používaní séra prestala javiť známky začervenania a aktuálne mám pocit, že je upokojená a nesmierne jemná. Určite za to vďačím aj slniečku a upravenému stravovaciemu a pitnému režimu, no kombinácia zdravého životného štýlu a výnimočných produktov, akým je napríklad aj toto sérum, naozaj dokážu zázraky. Pri používaní akýchkoľvek produktov tak netreba zabúdať na to, že zlepšenie stavu našej pokožky je proces dlhodobý a vyžaduje si odhodlanie, zmenu životného postoja a vytrvalosť.

Viac informácií sa dozviete na www.ave-natura.sk

3 komentárov
Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

20.07.2018 11:30

Mám veľmi rada kozmetiku z kozieho mlieka. Kamarátka ma ňou vždy obdaruje..pleť je po nej jemná a voňavá.

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

03.12.2018 12:57

hm... ja si myslim ze by ho mali nechat tym tvorom pre ktore je primarne urcene

Vaše meno:

Milota Pekorova

Milota Pekorova

10.07.2023 17:37

kozie kolostrum si davam aj ja, kupujem si ho od ceskej znacky BrainMax, je to skvely produkt na posilnenie obranyschopnosti organizmu

Vaše meno:

Oliv Medk

Oliv Medk

13.07.2023 09:34

Mne toto kolostrum zlepšilo imunitu, nebývam vôbec tak chorá ako kedysi, dobre ho znášam aj s mojou intoleranciou laktózy.

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE