Máš extrémne problémy s pleťou? Tak vyskúšaj slimačí sliz!

Väčšina z nás ich neznáša, mnohým prídu nechutné, no niektorí ich chovajú doma. Slimáky rozhodne neparia medzi príjemných domácich spoločníkov, hlavne pokiaľ máte záhradu. Avšak kozmetika pre nich má nezvyčajné využitie. Najväčší postrach záhradkárov bol povýšený do úlohy kozmetického pomocníka.

 

Len si to predstavte, ležíte na kresle so zavretými očami a nechávate si po tvári liezť niekoľko slimákov. Úprimne, podstúpili by ste takúto terapiu kvôli mladšej pleti? Mnohé ženy áno a slimačí sliz je dnes vo svete kozmetickým doplnkom číslo jedna. Ako a prečo podľahnete tejto procedúre, vám prezradíme v našom článku.

 

Z farmy do salónu

Poviete si, ako si môže niekto nechať tie slizké stvorenia chodiť po tvári? A dokonca za to aj platiť? Prekvapíme vás, táto myšlienka je oveľa staršia, než si myslíte. Výhody slizu zo slimáka poznali už antickí mudrci, ktorí ním liečili rôzne problémy s pokožkou, ako boli vredy či popáleniny. O veľa rokov neskôr si jeden pracovník slimačej farmy všimol, čo dokáže sliz spraviť s pokožkou.

 

Tí, ktorí boli denno-denne v kontakte so slimákmi, mali jemnejšie a hladšie ruky. Jazvy a iné poranenia sa im rýchlejšie hojili. Práve toto bola ich vstupenka rovno do kozmetického salónu. Na procedúru so slimákmi dnes chodia svetoznáme herečky, prípravky s obsahom slizu si kupujú populárne speváčky – jednoducho slimačí sliz je naozaj žiadaný. Toto sú hlavné dôvody, prečo. A nemusíte sa obávať, o salónnych slimákov je dobre postarané, podľa odborníkov im lozenie po tvári vôbec neškodí.

 

Zaujme ťa: Prekvapia ťa: Tu sú najlepšie zaujímavosti o ženských prsiach

africké slimáky

Zdroj: Shutterstock®

Prečo práve sliz?

Možno sa pýtate, čo je na tom slimákovi také zaujímavé? Respektíve, čo ten jeho sliz obsahuje, že má také blahodarné účinky na pokožku. Je to komplex látok, ktorý vo svojom charakteristickom zložení dokáže s pleťou divy. Nie je to síce podložené žiadnymi vedeckými štúdiami, ale určite to stojí za vyskúšanie. Prvou dôležitou látkou je alatoín, ktorý pomáha regenerovať pokožku aj okolité tkanivá a navyše upokojuje citlivú pleť. Je preto zložkou väčšiny krémov, ktoré sa používajú v boji proti akné.

 

Druhá dôležitá je kyselina glykolová, ktorá je prírodným peelingom a pomáha odstraňovať odumreté bunky z kože. Pomáha vyrovnávať vrásky, redukuje jazvy po akné a hlavne sa používa na liečbu akné. Okrem týchto dvoch dôležitých zložiek, obsahuje sliz mnoho vitamínov, ako je C, A, E a prírodné antibiotiká. Všetky tieto pozitívne účinky môžete na svojej pleti očakávať v priebehu mesiaca. Okrem tváre, môžete sliz alebo krém so slizom, použiť aj na dekolt a prsia, ktoré by mali byť pevnejšie.

 

Musíš vidieť: Ako sa zbaviť akné? Kali Kushner to urobila po svojom a na výbornú!

prírodné antibiotikum

Zdroj: Shutterstock®

Pomáha na:

  • Akné – má antibakteriálne účinky, takže dokáže utlmiť zápal, sťahovať póry, zmierňuje začervenanie a pomáha predchádzať vzniku jaziev po akné.  
  • Vrásky – okrem toho, že pôsobí omladzujúco na pokožku, dokáže pleť zregenerovať, spevňuje a omladzuje pleť. V boji proti vráskam pomôže tak, že ich vyrovná, hydratuje danú oblasť a udržuje pružnosť pleti vďaka kolagénu, ktorého tvorbu podporuje.
  • Jazvy – ako bolo spomenuté pri vráskach, pomáha rýchlejšie zahojiť a zregenerovať pokožku. Navyše ju zmäkčuje a zmierňuje tak okraje jaziev.
  • Pigmentové škvrny – redukuje ich vznik a má bieliace účinky.
  • Ekzém / Ružienka – keďže dokáže hydratovať suchú pokožku a navyše zmierňuje svrbenie, je vhodný na rôzne kožné problémy, ako je ekzém alebo aj zapareniny, ktoré lieči.
kyselina glykónová

Zdroj: Shutterstock®

Ak si netrúfnete obložiť si tvár slimákmi, môžete vyskúšať rôzne krémy. V lekárňach alebo na internete zoženiete krémy s rôznym obsahom slimačieho slizu, samozrejme, tie drahšie ho obsahujú viac. Odporúča sa ale pred prvým nanesením krému alebo pred prvou procedúrou so živými slimákmi, naniesť si malé množstvo na zápästie, kvôli testu na alergiu. Tak, ako sa to robí napríklad pred farbením vlasov.

 

V prípade, že budete mať na záhrade kopu slimákov, radšej si ich k tvári neprikladajte! Tie, ktoré sa používajú v salónoch, sú naozaj čisté, zbavené baktérií, aby vám do prípadnej rany na tvári nezaniesli infekciu.

 

Neprehliadni: Najväčšie mýty starostlivosti o pleť, ktoré kolujú na internete

8 komentárov
Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

28.03.2018 00:06

Fúúha, tak toto vyzerá bláznivo ale aj zaujímavo, žeby som si obstarala nového domáceho maznáčika ? :)

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

28.03.2018 06:48

Už som niekde na to natrafila,ale neviem, asi by som nebola pokojná, keby po mne slimáky lozia.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.03.2018 08:13

Vo všeobecnosti to znie dosť odpudzujúco, ale verím, že dokážu pleti pomôcť, avšak tie salónové, nie z našej záhrady.

Vaše meno:

benynka

benynka

28.03.2018 10:44

vyskúšala som krémy so slimačím slizom ale na toto by som sa nedala nahovoriť

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

28.03.2018 23:48

tak toto určite nie.Na to by ma nikto nenahovoril,aby som si dala slimáka na tvár.Bŕŕŕ...:-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

31.03.2018 15:09

Ešte že nemám problém s pleťou a toto bŕŕ určite nie

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

31.03.2018 17:40

uff, tak to som si na seba určte nedala

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

23.11.2018 22:53

tak toto by som nevyskusala ani zadarmo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE