Prezradíme ti: Je thajská kozmetika naozaj dôveryhodná?

Už sme to u nás párkrát spomenuli, no zopakujeme to znova. Ženy z ázijských krajín to jednoducho s tou krásou naozaj vedia. Aj samotné thajské ženy evidentne vedia niečo o kráse, pretože od svojich slávnych úsmevov až po lesklé vlasy a zdanlivo bezchybnú pleť pôsobia ako hotový prototyp krásnych žien.

Ak chcete zistiť, ako sa ženy z Thajska o seba starajú a udržiavajú si svoju mladistvú žiaru, pozorne nás sledujte. V najbližšom období sa totiž budeme venovať aj exotickejším témam a tajomstvám krásy, pochádzajúcim z "Krajiny úsmevu." Ak očakávate, že v tomto prípade nájdete niekoľko tipov, napríklad na ochranu pred slnečnými lúčmi či triky na boj proti vráskam, budete prekvapení faktami, ktoré hrajú hlavnú úlohu v dosiahnutí priam dokonalej thajskej krásy.

Odporúčame: Poznáš kastilové mydlo? Neuveríš, na čo všetko ti poslúži!

thajské ženy

Zdroj: Shutterstock®

Korenie života

Dôležitú úlohu v živote thajských krások hrá, prekvapivo, korenie. Štipka čierneho korenia či kurkumy, ktorá sa pridáva do akéhokoľvek receptu, funguje viac, ako len posilňovač chuti. Títo králi korenia sú známi tým, že ponúkajú nielen vynikajúcu chuť jedál, ale aj množstvo zdravotných výhod. Použitie korenia v strave napomáha napríklad pri chudnutí, zlepšuje trávenie, lieči kašeľ, zvyšuje metabolizmus a lieči kožné problémy.

Čierne korenie napríklad pomáha liečiť vitiligo, čo je ochorenie kože, ktoré spôsobuje, že niektoré oblasti pokožky strácajú normálnu pigmentáciu a zmenia sa na bielu. Podľa vedcov v Londýne môže obsah piperínu v korení stimulovať produkciu pigmentu. Topická liečba piperínu, kombinovaná s terapiou ultrafialovým svetlom, je oveľa lepšia, ako iné tvrdšie, viac chemické ošetrenia pre vitiligo. Znižuje tiež riziko rakoviny kože v dôsledku nadmerného ultrafialového žiarenia. A to nie je všetko. Vedeli ste, že je vhodné napríklad aj pre naše vlasy?

Pozri aj: Messy Bun: Rýchly účes, ktorý si toto leto zamiluješ!

čierne korenie

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším cenným priateľom je kokosový olej. Ten vám však predstavovať nemusíme, písali sme o ňom napríklad aj v článku, venovanom práve benefitom kokosového oleja. Okrem toho v tradičných receptoch či v starostlivosti o zdravie a telo nájdete aj množstvo liečivých bylín, ktorých kombináciou vyliečite množstvo ochorení, zbavíte sa najrôznejších problémov a dosiahnete želané výsledky, napríklad aj v oblasti krásy. A o všetkých spomínaných zázrakoch vie aj náš nový partner Twin Lotus. 

kokosový olej

Zdroj: Shutterstock®

Spoločnosť Twin Lotus Co., Ltd. bola založená v roku 1977 ako malý obchod, zaoberajúci sa predajom prírodných produktov. Spoločnosť od začiatku kladie vysoké nároky na kvalitu produktov a výrobného procesu. Twin Lotus si tak získalo v krátkom čase veľkú obľubu zákazníkov a pravidelne vyhráva najrôznejšie ocenenia.

Po takomto úspešnom začiatku sa Dr. Boonkit Leerertphant rozhodol, že jeho produkty sa musia dostať do povedomia širokej verejnosti. Vedel, že ak si výrobky Twin Lotus získali zákazníkov miestneho trhu, tak majú veľký potenciál uspieť aj u zákazníkov z ostatných krajín sveta, pretože dovtedy nebolo možné kúpiť žiadnu takú kvalitnú, ani prírodnú zubnú pastu. Dr. Leerertphant vypracoval kompletný marketingový a obchodný plán, expandoval ďalej do sveta a naplnil tak svoje vízie.

V súčasnosti je spoločnosť Twin Lotus veľmi úspešná. Pokrýva veľkú časť trhu krajín Ázie, Stredného východu a postupne expanduje aj do Európy. Spoločnosť dnes zamestnáva viac, ako 350 zamestnancov. Jej továrne a laboratóriá sa rozkladajú na ploche 11 200 m2 a využívajú najmodernejšie prístroje z Nemecka, ktoré sú kontrolované digitálnym počítačovým systémom.

Odporúčame: Ricínový olej: Pozri sa, v čom je úplne bezkonkurenčný!

Ako sme spomínali, prioritou spoločnosti Twin Lotus je zdravie a spokojnosť zákazníkov, preto kladú vysoký dôraz na kvalitu výrobného procesu aj produktov samotných. Pri výrobe používajú len tie najkvalitnejšie thajské byliny a prírodné suroviny, čoho dôkazom sú pravidelné ocenenia ich výrobkov rôznymi nezávislými spoločnosťami. A my sa už teraz veľmi tešíme na testy produktov a zaujímavé články, ktoré pre vás v spolupráci s Twin Lotus pripravíme.

Viac informácií nájdete aj na www.twinlotus.sk

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.07.2018 08:01

Super, teším sa na testy a ďalšie články!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

09.07.2018 08:28

pred časom som používala kórejskú kozmetiku, bola veľmi kvalitná

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

09.07.2018 09:14

tiež som zvedavá aká bude táto kozmetika :-)

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

09.07.2018 11:23

Zaujalo ma portfolio ústnej hygieny tejto kozmetiky.

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

09.07.2018 17:52

ja by som istotne dala šancu tejto kozmetike...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.07.2018 20:54

Zatiaľ som nemala

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

02.01.2019 14:29

celkovo ja a cudzokrajné korenie nejde do kopy, ani pikantné štipľavé moc nemusím ... ale asi to má svoje čaro. Treba vyskúšať :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE