Príroda ako alternatíva zubnej pasty

Čistenie zubov patrí medzi základné hygienické úkony, ktoré vykonávame minimálne 2-krát denne – ráno a večer. Presne zopár minút, ktoré venujete čisteniu zubov, vám zabezpečia príjemný pocit v ústach, pretože zuby sú korunou úsmevu.

 

Každý z nás preferuje rôzne zubné pasty – mentolové pre svieži dych, pasty na zastavenie krvácania ďasien, pasty proti zubnému povlaku, zubné pasty na ochranu pred zubným kazom a podobne. Každú pastu si však kupujeme za účelom vyčistenia zubov, zbavenia ich ostatkov jedla a hlavne pre dosiahnutie pocitu hladkých zubov bez povlaku. No okrem bežne dostupných pást v tube môžete vyskúšať rôzne prírodné alternatívy, ktoré si možno zamilujete a vymeníte nimi svoju obľúbenú zubnú pastu

 

Odporúčame prečítať: Stáva sa vám, že pokazíte líčenie a chytá vás panika? Tipy, ako predísť katastrofe.

Príroda ako alternatíva zubnej pasty

Zdroj: Shutterstock®

1. Jedlá sóda

 

O účinkoch sódy ako o prírodnom bielidle na zuby ste už určite počuli. Avšak vedeli ste, že sóda sa používa aj ako prísada do niektorých zubných pást? Je to najpopulárnejšia alternatíva na čistenie zubov. Môžete ju použiť samostatne – namočením kefky do sódy, alebo si môžete vytvoriť roztok z vody a sódy na čistenie zubov. Keďže sa vraví, že sóda skôr poškodzuje zubnú sklovinu, je na vás, či toto bude vhodná alternatíva zubnej pasty.

 

Odporúčame prečítať: Domáce masky pre posilnenie a rast vlasov

Príroda ako alternatíva zubnej pasty

Zdroj: Shutterstock®

2. Morská soľ

 

Aj keď má pre niekoho nepríjemnú chuť – teda slanú, tak dokáže naozaj zázraky. Okrem toho, že sa vraví, že vám zuby vybieli, tak morská soľ zabíja baktérie v ústach a vďaka tomu, že obsahuje minerály, môže prispieť k posilneniu zubov. Použiť ju môžete rovnako ako jedlú sódu.

 

 

3. Oleje

 

Najtradičnejším a najpoužívanejším olejom je kokosový olej. Ten okrem toho, že má príjemnú kokosovú chuť, zuby vyčistí a vybieli. Okrem tohto oleja však môžete použiť aj sezamový olej. Nechajte olej pôsobiť 10 – 15 minút. Tieto oleje ničia baktéria v ústach a posilňujú zuby. 

 

Odporúčame prečítať: Citrón nie je len potravina, ale aj kozmetický pomocník

Príroda ako alternatíva zubnej pasty

Zdroj: Shutterstock®

4. Bylinné zubné prášky

 

Bylinné zubné prášky sú skvelou náhradou za zubné pasty, pretože obsahujú len prírodné zložky. Vytvárajú sa zo zmesi bylín ako je mäta pieporná, aloe vera, klinčeky a podobne. Okrem toho, že čistia zuby, tak pomáhajú bojovať aj s rôznymi problémami ako je zápal ďasien či vredy v ústach. A navyše majú skvelú bylinnú chuť.

 

 

5. Prírodné mydlá

 

Netradičný spôsob, no niektorí tvrdia, že neparfumované  mydlo je na čistenie zubov lepšie ako komerčné zubné pasty. Vyhnite sa však voňajúcim mydlám a mydlám na chemickej báze. Na trhu existuje niekoľko druhov prírodných mydiel, ktoré sú určené špeciálne pre čistenie zubov. 

 

Odporúčame prečítať: Večerné rituály pre krásu

8 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.12.2016 07:26

minulý rok som veru jedno obdobie skúšala čistenie zubov kokosovým olejom, pretože som niečo o tom čítala a bola som zvedavá...

Vaše meno:

simona v.

simona v.

16.12.2016 08:15

o mydle na zuby som este nepocula, zaujimave.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

16.12.2016 16:32

Super, o prírodnom mydle som naozaj ešte nepočula - inšpirovalo!

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

16.12.2016 19:40

O kokosovom oleji som počula,ale neskúšala.

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

18.12.2016 00:30

mydlo na zuby to som ešte nepočula

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

20.12.2016 21:27

Tiež som pár krát vyskúšala kokosový olej, ale nejako ma to neoslovilo :)

Vaše meno:

Anna pistovičová

Anna pistovičová

29.12.2016 11:57

pocula som aj o citronovej stave

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

29.12.2016 12:34

zaujimave ale neprakticke-zostaneme u pasty....niektore som aj vyskusala,ale klasicka pasta je pasta

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE