Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

Leto už udrelo plno silou. Pravdepodobne sa tešíte z toho, ako si na seba dáte ľahké šaty a vydáte sa na výlet, do mesta alebo k vode

Leto už udrelo plno silou. Pravdepodobne sa tešíte z toho, ako si na seba dáte ľahké šaty a vydáte sa na výlet, do mesta alebo k vode. Ešte predtým než vyrazíte, treba sa zamyslieť nad tým, ako vašu pokožku ochránite pred slnečným žiarením. Stále okolo seba počúvate o UVA a UVB lúčoch, ktoré môžu spôsobiť veľa problémov? V čom spočíva ich škodlivosť a ako by ste sa mali čo najlepšie chrániť? Vyskúšajte nový rad „slnečnej“ kozmetiky SUN od značky Dermacol podľa vášho fototypu a nezabudnite, že opaľovacími prípravkami to nekončí, ale o pokožku sa treba starať aj po opaľovaní. Len tak jej dáte dostatok výživných látok a zachováte jej čo najdlhšie krásnu hnedú farbu.

 

Niečo málo o UVA a UVB žiarení


UVA žiarenie preniká hlboko do kože, podieľa sa na jej predčasnom starnutí a zároveň narušuje imunitný systém. Pôsobí po celý deň rovnako intenzívne a dokáže prejsť cez mraky aj sklo. UVB žiarenie spôsobuje spálenie a jeho najvyššia intenzita je medzi 11 až 16 hodinou poobede, preto by sme sa v týchto hodinách nemali zbytočne vystavovať slnku. Oba druhy žiarenia sa podieľajú na rozvoji rôznych typov rakoviny kože. Na UV žiarenie si treba dávať pozor i vo vode alebo pri lyžovaní. Sneh totiž dokáže odraziť 30 až 85 % slnečného žiarenia a voda prepúšťa až 90 %, preto by sme nemali zanedbávať používanie vodoodolnej „slnečnej“ kozmetiky.

 

Viete, aký ste fototyp?


To, akým faktorom sa máme natierať, závisí od fototypu našej pokožky, ktorý delíme na štyri kategórie:

 

 • Fototyp č. 1 (vysoko zraniteľná pleť) – Sklon k podráždeniu pokožky a alergiám. Veľmi svetlá pleť typu albín alebo ryšavá, ktorá sa spáli a takmer nikdy neopáli. Ideálny je SPF 30.
 • Fototyp č. 2 (veľmi citlivá pleť) – Blond alebo svetlo hnedé vlasy, svetlá až tmavšia pleť, najprv sa spáli, ale po určitom čase prechádza do opálenia. Ideálny je SPF 30 na prvé dni opaľovania, potom SPF 20.
 • Fototyp č. 3 (normálna pleť) – Hnedé vlasy, tmavšia pleť, spáli sa len výnimočne, má prirodzenú tvorbu pigmentu, ktorá prechádza do tmavohnedého zafarbenia. Ideálny je SPF 15 až 20.
 • Fototyp č. 4 (tmavá pleť so silnou pigmentáciou) – Čierne vlasy a hnedá pleť, ktorá sa nikdy nespáli. Ideálny je SPF 6 až 10.

 


Novinky v „slnečnej“ kozmetike Dermacol


Kozmetická značka Dermacol pripravila na leto nový rad kozmetiky SUN s ochrannými faktormi 6, 10, 15, 20 a 30. Na svoje si prídu dospelí aj deti. Súčasťou radu sú aj prípravky po opaľovaní, ktoré sa postarajú o to, aby opálenie vydržalo čo najdlhšie a pokožka načerpala novú energiu. Vďaka tomu, že je opaľovacia kozmetika vodoodolná, uniknete UVA a UVB lúčom aj vo vode.
Obsah účinných látok: UVA a UVB filtre, vitamín E, betakarotén, panthenol, hroznový a mandľový olej, olej z vlašských orechov, glycerín a ďalšie.

 

 

Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

 

 

SUN Vodoodolné mlieko na opaľovanie v spreji SPF 6/10/15/20
Vysoko vodoodolné mlieko na opaľovanie s betakaroténom dlhodobo a spoľahlivo ochráni pokožku pred slnečným žiarením. Ochranný komplex UVA a UVB filtrov spolu s vitamínom E a olejom z hroznových jadier zabraňujú poškodeniu pokožky vplyvom UV žiarenia a predčasnému starnutiu. Vďaka rozprašovačom je aplikácia rýchla a pohodlná. Ľahké zloženie mlieka sa výborne vstrebáva. Cena: od 6,49 eur do 7,99 eur

 

Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

 

SUN Vodoodolné mlieko na opaľovanie SPF 20
Jemná vôňa a príjemná ľahká textúra vodoodolného opaľovacieho mlieka dodá pokožke nielen jemnosť a vláčnosť, ale vďaka SPF 20 a betakaroténu účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Vitamín E a olej z hroznových jadier zabraňujú poškodeniu pokožky a jej predčasnému starnutiu. Cena: 7,69 eur

 

SUN Vodoodolné mlieko na opaľovanie pre deti SPF 30
Detská pokožka je voči slnečným lúčom veľmi citlivá, preto by sme deti do jedného roka nemali slnečnému žiareniu vystavovať vôbec. Staršie deti potom potrebujú vyšší faktor, ktorý ich kožu ochráni pred UV žiarením. Vďaka vysokej vodoodolnosti opaľovacieho mlieka SUN od značky Dermacol a jeho ochrannému faktoru SPF 30 sa budú môcť bez obáv jašiť vo vode alebo sa oddávať hrám na slniečku. Cena: 8,79 eur


SUN Vodoodolný pleťový krém na opaľovanie s balzamom na pery SPF 30
Praktické balenie pleťového krému a balzamu na pery môžete mať neustále pri sebe a používať ho po celý rok. Chráni pleť pred slnkom aj mrazom a navyše je vodoodolný – poradí si s vodou, kvapkami dažďa, aj so snehovou pľušťou. Pleť hydratuje, regeneruje a vyživuje. Vysoký faktor SPF 30 zabezpečí dlhodobú a kvalitnú ochranu pred slnečným žiarením pleti aj pier. Cena: 6,49 eur

 


Akú starostlivosť dopriať pokožke po opaľovaní

 

Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

 

AFTER SUN Sprchovací gél po opaľovaní
Po výdatnom opaľovaní sa by sme mali pokožku zbaviť nečistôt od piesku, chlórovanej alebo slanej vody. Sprchovací gél po opaľovaní od značky Dermacol s vôňou čokolády a pomaranča bude oázou nielen pre vaše zmysly, ale tiež pre pokožku, ktorú zbaví nečistôt a vďaka betakaroténu a oleju z vlašských orechov bude mať výrazný vplyv na čo najdlhšie opálenie. Cena: 2,59 eur

 

 

Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

 

AFTER SUN Regeneračný a hydratačný balzam po opaľovaní
Po umytí pokožky sprchovacím gélom by ste jej mali dopriať hydratáciu balzamom, ktorý ju bude regenerovať vďaka účinným látkam, akými sú betakarotén, panthenol a mandľový olej. Po aplikácii ucítite okamžitú úľavu a upokojenie. Pokožka bude vláčna a jemná. Pravidelnou starostlivosťou balzamom predĺžite opálenie a pokožka navyše získa mladistvý vzhľad. Cena: 3,79 eur

 

Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

 

AFTER SUN Hydratačný chladivý gél po opaľovaní
Pokiaľ dávate prednosť gélovej konzistencii, regenerujte vašu pokožku chladivým gélom, ktorý ju dokáže okamžite upokojiť a osviežiť. Rýchlo sa do pokožky vstrebe a ponúkne jej rovnaký komfort ako balzam po opaľovaní. Cena: 3,79 eur

 


Aké látky a vlastností má „slnečná“ kozmetika SUN od značky Dermacol:

 • Vysoko stabilné UVA a UVB filtre, ktoré účinne pôsobia aj pri vyššej teplote a dlhodobom žiarení. Pokožku chránia pred spálením a predčasným starnutím.
 • Vodoodolnosť
 • Vitamín E, ktorý spomaľuje starnutie pokožky, pôsobí proti voľným radikálom a chráni pokožku pred spálením.
 • Dôležitý antioxidant betakarotén, ktorý má výrazný podiel na intenzívnejšom a dlhšom opálení pleti. Dokáže brániť organizmus pred voľnými radikálmi, obmedzuje starnutie pokožky a vznik vrások.
 • Panthenol hydratuje pokožku a zvyšuje schopnosť obnovy pokožky pri popálení.
 • Allantoin zvyšuje zadržiavanie vlhkosti a zabraňuje podráždeniu pokožky.
 • Antileukine 6® zabraňuje spáleniu, pôsobí ako prevencia zápalov spôsobených UV žiarením a ako prevencia starnutia pokožky spôsobenej slnečným žiarením.
 • Silica z harmančeka bisabolol má protizápalové účinky, redukuje šupinatenie pokožky a obnovuje jej pružnosť.
 • Hroznový olej je v kombinácii s vitamínom E silným antioxidantom, ktorý tlmí prejavy starnutia, zvyšuje elasticitu pokožky a zabraňuje podráždeniu.
 • Mandľový olej sa stará o jemnú a citlivú pleť, regeneruje suchú a popraskanú kožu, upokojuje podráždenie, pleť zvláčňuje a chráni.
 • Olej z vlašských orechov patrí medzi antioxidanty, regeneruje a upokojuje pokožku a je vhodný hlavne pre suchú a starnúcu pleť.
 • Glycerín zvláčňuje, zvlhčuje a vytvára na pokožke ochranný film, podporuje pružnosť pleti a jej odolnosť voči škodlivým vplyvom životného prostredia.

 

Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom

 

Zdroj foto: www.dermacol.sk
5 komentárov
Gabriela

Gabriela

28.06.2013 10:28

Tak to by som rada vyskušala, na bledu pokožku určite super Vodoodolné opaľovacie mlieka s betakaroténom,

Vaše meno:

Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

01.07.2013 20:32

takyto vodeodolny krem by som rada vyskusala, len to slniecko spolu s pocasim by sa mohlo polepsiet :D

Vaše meno:

Danka

Danka

06.07.2013 20:33

Nejak ma tento rok nenapadlo kúpiť vodeodolný opalovák, zatial mám doma len klasické...aj tak som ale toho názoru, že sa treba natrieť znova, ked odíde človek zvody, však niečo určite tá voda z nás zmyje a ešte ked sa osušíme uterákom...ja sa natriem aj viackrát keď som pri vode radšej pre istotu nešetrím :)

Vaše meno:

Jozef Macoszek

Jozef Macoszek

08.10.2013 12:29

SUN Vodoodolné mlieko na opaľovanie v spreji SPF 6/10 je pre mňa najidealnejšie.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 17:36

bolo by potrebné vyskúšať :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE