Ako sa učesať do sychravého počasia?

Predzvesť zimy je známa vetrom, dažďom a tiež náročnejším udržiavaním vlasov v top forme. Rozpustené vlasy ťažko prežijú v nepriaznivom počasí a to už ani nie je reč o dokonalo upravených vlnách. Ako sa teda učesať do sychravého počasia?

 

Najideálnejšou voľbou sú účesy do hora, ktoré sa zároveň považujú za najštýlovejšie. Vlasy stiahnuté na jednom mieste a nastajlované do efektnej podoby  - to nikdy nevyjde z módy. Je na vás, či sa rozhodnete pre uhladený, rozcuchaný, ozdobený či zapletený chvost alebo pre drdol. V oboch prípadoch trafíte do čierneho. Nezabudnite však na to, že možností „horného“ česania je oveľa viac!

 

Štýlový chvost

 

Účesovým evergreenom je obyčajný chvost. Zabudnite však na konské chvosty! Zviažte si ho tesne nad tylom, pričom použite tenkú gumičku, okolo ktorej obviažte prameň vlasov. Následne ho pripnite sponou, aby nebola vidieť. Tento jednoduchý účes je vhodný i pod baretku či inú elegantnú čiapku.

 

Odporúčame vyskúšať: Ako docieliť, aby boli vaše vlasy krásne voňavé?

 

 

Zapletané vrkoče

 

Vrkoče nenosia len malé dievčatká! V ležérnom prevedení vyzerajú žensky a pôsobia nežne. Ak chcete získať objem, vysušte si vlasy pred zapletaním cez difuzér a následne jemne natupírujte. Túžite po skutočne hustých vrkočoch? Pomôžte si príčeskom z pravých vlasov!

 

Odporúčame vyskúšať:  Ako si zapliesť francúzsky vrkoč?

 

 

French twist

 

Starým dobrým french twistom, ktorý sa u nás označuje ako „banán“, určite nič nepokazíte. Je elegantný, mimoriadne efektný a vďaka nemu budete sexy! Odhalí vašu zvodnú šiju, čo sa hodí hlavne na večierky či plesy. Záleží len na vás, ako sa nastajlujete, french twist ponúka veľké množstvo variácií. Dokonalé uhladenie, pár pramienkov roztopašne poletujúcich okolo tváre alebo vlnka z dlhej ofiny načesaná k twistu – v oboch prípadoch dodáte účesu šmrnc. Sedí mladším aj starším ročníkom. 

 

Odporúčame vyskúšať:  Ako si prirodzene zmeniť farbu vlasov

 

 

Vlna alá Travolta

 

Aj keď by vám vlnité vlasy v nepriaznivom počasí zrejme dlho nevydržali, inak to môže byť prípade trendovej vlny alá Travolta. Tento účes je vhodnejší pre ženy bez ofiny, keďže nositeľky krátkych vlasov by museli zápasiť s vypadajúcimi vlasmi z vlny. Jeho veľkou výhodou je časová nenáročnosť. Stačí len natupírovať, prehodiť dozadu, pripevniť sponou a na záver prelakovať. Účes si však radšej rozmyslite vtedy, ak vonku zúri silný vietor.

 

Stylingové tipy pre milovníčky klobúkov a čiapok:

 

1. tip: Jednoduchý trik, ktorý výborne funguje! Vytiahnite vlasy ponad uši a nasaďte si klobúk. Je úplne jedno, či máte polodlhé vlasy alebo korunu krásu dlhú do pása, či sa môžete pochváliť kučerami alebo uhladenými vlasmi!

 

2. tip: "Lietajúce" vlasy vedia poriadne potrápiť. Prvou pomocou je vosk na vlasy, ktorý vás zbaví tohto problému. Naneste trochu vosku na končeky prstov a vytvarujte nimi účes do požadovaného tvaru.

 

3. tip: Ste pyšná na svoje dlhé vlasy, ktoré máte vždy rozpustené? Prehoďte si ich cez ramená. Budete mať krásny ženský vzhľad a každý si všimne nielen klobúk, ale aj pekné vlasy!

 

Odporúčame vyskúšať:  Najlepšie esenciálne oleje pre vaše vlasy

 

Trend, ktorý nikdy nezostarne

 

Nech je akékoľvek ročné obdobie, z módy nikdy nevyjde dôkladná starostlivosť a výživa vlasov! Bez nej ani ten najštýlovejší účes nevyzerá dobre. Zatiaľ čo si počas teplých mesiacov vytrpeli svoje, teraz je tu chladné a sychravé počasie, čo je pre ne opäť ďalší šok! Najlepším pomocníkom sú vlasové oleje, ktoré dajú vašu korunu krásy do poriadku. Kvalitný olej spoznáte podľa toho, že sa do vlasov vstrebá chvíľku po aplikácii, preto tak vlasy nie sú na povrchu mastné. Nezabúdajte ani na výživné masky, občas na špeciálne kúry u kaderníčky a zastrihnutie rozštiepených končekov.

 

Odporúčame vyskúšať:  Najlepšie tipy pre žiarivé vlasy !

3 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

09.10.2015 09:27

Super nápady.Mám dlhé vlasy a ich upravou strávim nemálo času.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

12.11.2015 21:19

Ešte mať také krásne dlhé vlasy

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.12.2015 17:36

veľmi pekné účesy.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE