Ako na zdravé vlasy vďaka Aloe vera? Priprav si úžasnú masku!

Zdravé a lesklé vlasy dokážeme mať hlavne vďaka prírodným zložkám. Jednou z nich je práve Aloe vera. Samozrejme, je len na vás, či sa rozhodnete minúť veľkú sumu peňazí vo vlasovom salóne za výrobky, ktoré sú navrhnuté pre zdravé a silné vlasy. Túto prebytočnú chémiu vlasov vôbec ale vôbec nepotrebujeme. 

Prečo je aloe dobré pre naše vlasy?

Aloe vera robí hotové zázraky nielen priamo s našimi vlasmi, ale aj s vlasovou pokožkou. S aloe vám nehrozia suché, rozlietané, vypadávajúce vlasy a vlasy s lupinami. Aloe vera obsahuje rad zdravých živín. Naše vlasy hydratuje, takže môžete dať zbohom nechceným lupinám. 

Odporúčame prečítať: Vitamíny, ktoré zabraňujú vypadávaniu vlasov

Aloe vera

Zdroj: Shutterstock®

Domáca výroba masiek a prípravkov z aloe

Vytváranie vlastných aloe vera prípravkov je naozaj jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je aloe, nôž, miska, mixér a sitko. Ak máte kratšie vlasy, postačia vám jeden alebo dva listy. V prípade, že máte dlhé alebo husté vlasy, si zaobstarajte radšej viac listov. Všetko, čo potrebujete, je dužina vo vnútri listu. Snažte sa jej dostať, čo najviac. Pyré dajte do mixéra a pomixujte. Nalejte zmes do misy a cez sitko odstráňte všetky zložky, ktoré nie sú rozmixované na kašičku. Prvý krok pozostáva z umytia vlasov bežným šampónom, ktorý používate. Pokiaľ používate kondicionér, môžete zmes z aloe pridať aj sem. Ak nie, jednoducho vzniknutú kašičku votrite do vlhkých vlasov. Nechajte pôsobiť zhruba 5 minút.

Odporúčame prečítať: Suché vlasy - vieme ako na ne - časť 2

maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Aloe masku používajte raz alebo dvakrát do týždňa. Samozrejme, používanie tiež závisí od typu vašich vlasov. Dobrá správa je, že výsledky zaznamenáte rýchlo. Ak sa vám nechce pestovať aloe doma, skúste nájsť aloe olej. Ten je tiež účinný a nestojí toľko, čo chemické prípravky vo vlasovom salóne. 

Odporúčame prečítať: Lámanie vlasov - máme riešenie !

8 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

18.01.2014 11:36

Aloe Vera je najlepším prostriedkom posilnenia imunity a prírodnej prevencie zdravotných problémov.Kupujem si štavu v lekárni

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.01.2014 09:49

Ja som aloe vera tiež užívala každé ráno malý pohárik, pila som ho skoro dva mesiace a cítila som sa lepšie. Upravilo sa mi hlavne trávenie. Aloe ako rastlinku má teta suseda a keď sa moja malá minule popálila boli sme si vziať lis a popálené miesto som jej natrela šťavou z toho listu. Vôbec ju to potom nebolelo a raz dva sa jej to zahojilo. No ale na vlasy som ho ešte nepoužila. Pôjdem si vypýtať od zlatej tety susedy a ešte dnes vyskúšam masku. :-) Potom sa ozvem a napíšem ako sa mi to podarilo. Krásny deň.

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

20.01.2014 20:31

Takže...masku som včera naozaj vyskúšala. Chce to trošku času ale myslím že sa to oplatilo, pretože som po umytí mala vlasy úplne jemné, hebké. Je to lacný a naozaj účinný pomocník.

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

24.01.2014 17:41

O tomto počujem prvý krát, veľmi ste mi pomohli.
Kde sa dá prosím zohnať?

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

25.01.2014 22:06

Myslim ze by bolo pohodlnejsie si kupit uz hotovu masku na vlasy

Vaše meno:

Karina Bartakovičová

Karina Bartakovičová

27.01.2014 14:11

o účinkoch aloe vera som už toho prečítala veľa ....vaša maska na vlasy je pre mňa niečo nové....určite vyskúšam :)

Vaše meno:

Andrejka Smuňáková

Andrejka Smuňáková

07.02.2014 08:14

Aloe mám doma, ale na vlasy som ju ešte neskúšala. Osvedčila sa mi na pleť, a tiež je prvou pomocou v lete po dlhšom pobyte na slnku, či pri malých odreninách detí. Občas si ju rozmixujem do čaju. Teraz otestujem aj vlasy

Vaše meno:

Jana Koščová

Jana Koščová

08.02.2014 11:47

už to musim vyskušat.. Veľa som počula o dobrych učinkoch Aloe vera

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE